Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Honkongo aktorius Jackie Chanas pavadino JAV „labiausiai korumpuota“ šalimi

Honkongo veiksmo filmų didvyris Jackie Chanas išprovokavo Amerikos tinklaraštininkų pasipiktinimą, pareiškęs per Kinijos televiziją, kad Jungtinės Valstijos yra „labiausiai korumpuota“ šalis.
Aktorius Jackie Chanas
Aktorius Jackie Chanas / „Scanpix“ nuotr.

„Kai kalbate apie korupciją – visame pasaulyje – ar korupcija yra Jungtinėse Valstijose? Tai labiausiai korumpuota (šalis) pasaulyje!“, – filmų „Piko valanda“ žvaigždė, neseniai patekęs į pirmuosius puslapius dėl kitų prieštaringai vertinamų savo pažiūrų, praėjusį mėnesį sakė televizijai „Phoenix“.

J.Chanas patvirtino savo žodžius, kai laidos vedėjas paklausė, ar jis tikrai laikosi tokios nuomonės.

„Žinoma! Iš kur atėjo didžioji griūtis? Ją pradėjo pasaulis, Jungtinės Valstijos“, – aktorius pareiškė gyvai mosuodamas rankomis, turėdamas omenyje pasaulinę finansų krizę.

Jo komentarus ketvirtadienį pasmerkė dienraščio „The Washinton Post“ užsienio reikalų apžvalgininkas ir tinklaraštininkas Maxas Fisheris, kuris J.Chano pasisakymą vadino „antiamerikietiška“ retorika, nulemtą Kinijos nesaugumo.

„Chano antiamerikietiški komentarai atspindi tokio pat lygio eilinių kinų požiūrį į Jungtines Valstijas; tokios nuostatos šaknys siejamos ne vien su požiūriu į Ameriką, bet ir su Kinijos išdidžiu, tačiau kai kada nepasitikinčiu požiūriu į save“, – aiškino M.Fisheris.

J.Chanas taip pat sakė, kad Kinija yra gana jauna šalis, kuri savo istorijos pirmojoje pusėje buvo „engiama daugybės žmonių“, o „tikrą pažangą“ padarė tik per pastarąjį dešimtmetį.

„Mūsų šalies lyderiai pripažįsta, kad jie korumpuoti ir taip toliau. Mes taisomės: matau, kad mūsų šalis nuolat gerėja ir mokosi“, – sakė aktorius, pridūręs, kad Kinija dabar visiems užkliūva, nes ji tapo „galinga“ valstybe.

J.Chanas, garsėjantis puikiais rytų kovų meno įgūdžiais ir drąsiais kaskadininkų triukais, išprovokavo kritiką Honkonge, kuris buvo grąžintas Kinijai 1997 metais, kai esą praeitą gruodį pareiškė vienam Kinijos žurnalui, kad protestus šiame mieste reikėtų apriboti.

Tame pačiame interviu jis sakė, kad jautė Honkongo triadų spaudimą ir buvo priverstas slapstytis Jungtinėse Valstijose. Aktorius tvirtino, jog dėl šios grėsmės jam tekdavo kasdien nešiotis ginklą, tačiau dėl to buvo pradėtas policijos tyrimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos