„Netflix“ serialą įkvėpusi dabar jau 31-erių Annos Sorokin gyvenimo istorija išties spalvinga.
Dar 2016-aisiais Manhatano turtingiesiems Anna Sorokin buvo žinoma kaip Anna Delvey, turtinga paveldėtoja iš Vokietijos, mėgstanti prabangius viešbučius, privačius lėktuvus, gerą vyną ir dizainerių drabužius.
Vis dėlto tai tebuvo iliuzija – ruso sunkvežimio vairuotojo duktė, apsimesdama, kad turi 51 mln. svarų vertės turtą, sukčiaudama Niujorke susikūrė tokį gyvenimą, kurio nebūtų galėjusi sau leisti.
Teigiama, kad nuo 2016 metų lapkričio iki 2017 metų rugpjūčio suktė A.Sorokin nemokamai keliavo privačiais lėktuvais ir mėnesių mėnesius gyveno prabangiuose Manhatano viešbučiuose, neapmokėdama jokių sąskaitų.
Kurdama istorijas apie neva užblokuotas banko korteles, A.Delvey iš turtingų bičiulių skolindavosi pinigų ir, žinoma, jų negrąžindavo. Apsukriai merginai pavyko apgauti ne tik verslininkus, meno pasaulio žmones, bet ir pačius bankininkus. Šie išvydę suklastotus išrašus ir dokumentus, A.Delvey sutikdavo suteikti tūkstantines paskolas.
Kaip rašo „Sky News“, suklastojusi banko išrašus, A.Delvey siekė iš banko gauti net 16 mln. svarų sterlingų paskolą. Nors šis jos prašymas buvo atmestas, suktė vis vien sugebėjo vieną Niujorko banką įtikinti jai suteikti 74 tūkst. svarų sterlingų paskolą.
Dalį pinigų – net 22 tūkst. svarų – mergina išleido prabangaus „11 Howard“ viešbučio sąskaitai padengti. Prabangiausi Niujorko viešbučiai buvo neatsiejama A.Sorokin turtingo gyvenimo iliuzijos dalis.
Už sukčiavimą Anna Sorokin buvo sulaikyta 2017-aisiais. 2019-aisiais pasibaigus teismo procesui, A.Sorokin buvo teisiama už tai, kad iš viešbučių, restoranų bankų išviliojo daugiau nei 200 tūkst. JAV dolerių.
Vis dėlto kai kurių rimtų kaltinimų Annai pavyko išvengti – ji buvo pripažinta nekalta dėl bandymo iš Niujorko nacionalinio banko pavogti beveik 730 tūkst. svarų, taip pat iš bičiulės išviliojus daugiau nei 45 tūkst. svarų sterlingų.
Sukčiavimu kaltinamai A.Sorokinai buvo skirta nuo 4 iki 12 metų laisvės atėmimo bausmė. Moteriai taip pat buvo skirta 17 tūkst. svarų bauda ir įpareigojimas atlyginti žalą savo aukoms.
Dėl gero elgesio A.Sorokin iš įkalinimo įstaigos buvo paleista 2021-ųjų vasarį. Vis dėlto laisve ilgai nesimėgavo – vos po kelių mėnesių ji buvo sulaikyta imigracijos tarnybos, nes Jungtinėse Amerikos Valstijose gyveno pasibaigus vizai. Šiuo metu A.Sorokin JAV kalėjime laukia deportacijos į Vokietiją, rašo „Sky News“.
Nors A.Sorokin istorija jau buvo keliaujanti užmarštin, vasario pradžioje platformoje „Netflix“ pasirodęs serialas „Inventing Anna“ ir vėl privertė Annos vardą nuaidėti ne tik amerikietiškoje, bet ir viso pasaulio spaudoje.
„New York Times“ žurnalistei A.Sorokin pasakojo, kad pati savo gyvenimo istorijos įkvėpto serialo nematė. Vis dėlto už leidimą pasakoti savo istoriją iš „Netflix“ sulaukė milžiniško atlygio – net 320 tūkst. JAV dolerių.
„Ilgą laiką tikėjausi, kad tuo metu, kai pasirodys „Inventing Anna“, jau būsiu sugrįžusi į normalų gyvenimą. Įsivaizdavau, kad šio serialo pasirodymas bus tarsi viską apibendrinantis skyrius, kurį užvertus bus galima sakyti – viso gero“, – „New York Times“ kalbėjo A.Sorokin.
„Šis serialas yra paremtas mano istorija, bet viskas pasakojama iš žurnalisto perspektyvos. Ir nors įdomu sužinoti, kaip jie interpretavo mano istoriją, nemanau, kad aš jį žiūrėsiu“, – pridūrė Anna.
Nors šiuo metu A.Sorokin dienas leidžia už grotų, liūdnai pagarsėjusi sukčiautoja trykšta noru dalintis savo istorija. Šiuo metu Anna bendradarbiauja su kompanija „Bunim/Murray Productions“, kurdama dokumentiką apie nutylėtą savo gyvenimo pusę. Anna taip pat prisipažino rašanti knygą ir kurianti tinklalaidę.
„Mano istorijoje dar yra daug daugiau spalvų, kuriomis norėčiau pasidalinti“, – sakė A.Sorokin.
Žvelgdama į praeitį Anna neslėpė daug ką norinti pakeisti. „Bet gyvenimas juk tokios galimybės nesuteikia. Tad aš žvelgiu į praeitį ir mokausi iš klaidų“, – kalbėjo ji.
Atviro interviu metu A.Sorokin atskleidė, kad laisvės atėmimo bausmė ją paskatino susimąstyti, kas gyvenime yra svarbiausia.
„Jaučiu, kad labai pasikeičiau vien dėl to, kad susidūriau su dagybe žmonių ir dabar matau, kaip susiklosė jų gyvenimai. Aš tuo metu keliavau, gyvenau ir Europoje, ir JAV, ir kitose šalyse, neįvertinau, kokia buvau aprūpinta. Kalėjime akis į akį susidūriau su baudžiamuoju teisingumu, o tai mano asmenybę atskleidė visai kitomis spalvomis. Ankstesnės mano gyvenimo problemos dabar man atrodo tiesiog juokingos“, – kalbėjo Anna.
Viešindama savo prisiminimus A.Sorokin viliasi, kad jos gyvenimo istorija bus „pamoka aplinkiniams“.
„Aš nesistengiu skatinti žmonių nusikalsti. Aš tik bandau atskleisti, kaip aš, būdama tokioje padėtyje, elgiausi. Nesistengiu šlovinti savo praeities“, – sakė knygą rašanti A.Sorokin.