Kultūrinės programos metu bendrovės „Mikimoto“ pagrindinėje perlų parduotuvėje dešimčių apsaugininkų lydimą Melanią Trump pasitiko Japonijos premjero Shinzo Abe žmona Akie Abe.
Abi moterys pasisveikino ir pasibučiavo į žandą vietoj rankos paspaudimo ar nusilenkimo. Jos nuėjo į „slaptą aukštą“ bendrovės būstinėje, skirtą ypatingiems svečiams, kad pasišnekėtų prie arbatos ar kavos puodelio. Apie ką moterys kalbėjosi – neskelbiama.
„Mikimoto“ į susitikimą pakvietė ir tradicines japonų perlų rinkėjas – amomis vadinamas nardytojas. Specialius baltus kostiumus dėvinčios ir nardymo akinius užsidėjusios moterys papasakojo JAV pirmajai poniai, kaip renkami perluočių geldelės Japonijoje, garsėjančioje aukštos kokybės perlais.
„Nuostabus šiandieninis apsilankymas, ponia Abe! Man labai patiko pokalbis prie arbatos ir kultūrinis perlų istorijos pristatymas“, – po susitikimo.
Viena iš nardytojų – 57 metų Miaki Okumura – pasikalbėjo su žurnalistais po to, kai garbiosios damos išvyko. „Manęs klausė, ar giliai galiu panerti ir kiek laiko nekvėpuoti, – sakė moteris. – Pasakiau, kad galiu panerti į penkių ar šešių metrų gylį ir nekvėpuoti apie 40–50 sekundžių.“
Moters teigimu, M.Trump atrodė sužavėta tokiu jos ištvermingumu. „Ji pasirodė esanti labai maloni ir labai graži. Kai ji paspaudė man ranką, jos rankos buvo labai gražios ir šiltos“, – pasakojo perlų rinkėja.
Viena jaunoji nardytoja – 22 metų Saki Satonaka – sakė, kad M.Trump „pasveikino mane su prieš mėnesį įvykusiu mano kaip profesionalios amos debiutu“.
„Nuostabius šiandienos įvykio prisiminimus išsaugosiu visą gyvenimą“, – sakė S.Satonaka.
M.Trump nusifotografavo kartu su perlų rinkėjomis ir Japonijos premjero žmona, tačiau su žiniasklaida nebendravo.
Nuo seno tradiciniai nardytojai, daugiausiai moterys, atliko svarbų vaidmenį renkant perluočių geldeles jūroje.
„Mikimoto“ bendrovę 1899 metais įkūrė perlų karaliumi vadintas Kokichi Mikimoto, kuriam 1893 metais pirmajam pavyko dirbtinai išauginti perlų vakarinėje Mijės prefektūroje.