Karalienės Elizabeth II ligoninėje praleista naktis kelia sąmyšį

Britanijos karalienės Elizabeth II sveikatos būklė sukėlė nerimo penktadienį dėl monarchei atliktų tyrimų ir ligoninėje praleistos nakties, nors rūmų pareigūnai sako, kad dabar ji ilsisi namuose.
Elizabeth II
Elizabeth II / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Bakingamo rūmai trečiadienio rytą pranešė, kad karalienė atšaukė dalyvavimą suplanuotame renginyje Šiaurės Airijoje „nenoriai sutikusi su gydytojų rekomendacija ateinančias kelias dienas pailsėti“.

Tačiau ketvirtadienio vakarą rūmų pareigūnai prisipažino, kad iš tiesų karalienei trečiadienį ligoninėje buvo atliekami „preliminarūs tyrimai“ ir ji ten praleido naktį.

Bakingamo rūmai išplatino pranešimą, kai šią žinią pranešė bulvarinis laikraštis „The Sun“.

Karalienė sugrįžo iš Londono centre esančios Karaliaus Edvardo VII ligoninės į Vindzoro rūmus į vakarus nuo sostinės. Pranešime taip pat sakoma, kad ji yra „geros nuotaikos“.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas perdavė jai geriausius linkėjimus, pranešė jo atstovas. Tuo metu prie Bakingamo rūmų Londone kalbinti žmonės sakė labai nesijaudinantys.

Vida Press nuotr./Elizabeth II
Vida Press nuotr./Elizabeth II

Operacijų vadybininkė Kirsty Duffield naujienų agentūrai AFP sakė, kad sveikatos patikrinimai yra „visiškai normalu“, atsižvelgiantį į karalienės amžių. Pasak jo, „tikrai teigiama“ yra tai, kad ji buvo paleista taip greitai.

Namų šeimininkė Katie Lavin pabrėžė, kad karalienė vis dar jodinėja žirgais ir atrodo stipri ir nepriklausoma, nors aišku, kad ji „darosi truputį trapesnė“.

Londone besilankantis amerikietis teatro režisierius Charlesas Fee sakė, kad kitoje Atlanto pusėje ją vadina „kieta boba“.

Gandai ir dezinformacija

Britų naujienų agentūra „Press Association“ nurodė, kad apie Elizabeth II apsilankymą ligoninėje nebuvo skelbta, nes planuota, kad ji ten bus labai neilgai, be to, norėta apsaugoti 95 metų monarchės privatumą.

Ligoninėje ji liko „dėl praktinių sumetimų“, nes jau buvo per vėlu 42 kilometrų kelionei atgal į Vindzoro rūmus, pridūrė agentūra.

Vida Press nuotr./Karalienė Elizabeth II
Vida Press nuotr./Karalienė Elizabeth II

Monarchė jau anksčiau gydyta šioje klinikoje, kurioje paprastai teikiama medicinos pagalba karališkosios šeimos nariams. 2013 metais Elizabeth II čia gydyta dėl gastroenterito. Tąsyk karalienė taip pat nakvojo ligoninėje.

Pastarąsias kelias savaites monarchė turėjo daug įsipareigojimų, ji dalyvavo daugiau nei dešimtyje viešų renginių, įskaitant antradienį jos surengtą priėmimą pasaulio verslo lyderiams Vindzoro pilyje.

Karališkosios šeimos biografas Robertas Hardmanas britų transliuotojui BBC sakė, kad „šį rytą rūmuose kilo lengvas susierzinimas“, kad naujiena apie karalienės nakvynę ligoninėje buvo paviešinta.

„Rūpinamasi išlaikyti karališkųjų rūmų orumą“, – sakė R.Hardmanas. Jis pridūrė, kad pareigūnai veikiausiai išsigando, kad prie ligoninės neatsirastų „kamerų sienos ir visą parą transliuojanti naujienų studija“.

Tačiau BBC veteranas karališkasis korespondentas Nicholas Witchellas sakė, kad karališkieji pareigūnai „nepateikia mums išsamaus užbaigto paveikslo to, kas vyksta“.

„Gandai ir dezinformacija plinta ir veši, kai nėra geros, atitinkamos, patikimos informacijos“, – nurodė jis.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Elizabeth II
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Elizabeth II

„Turime tikėtis, kad galime pasitikėti tuo, ką mums sako rūmai“, – pridūrė N.Witchellas. Pasak jo, patikinimas, kad karalienė yra geros nuotaikos yra „paranki frazė, nuo kurios rūmai nupučia dulkes tokiomis akimirkomis kaip ši“.

Richardas Palmeris, dienraščio „Daily Express“ karališkasis korespondentas, šią frazę taip pat pavadino „rūmų kliše“.

„Karališkieji rūmai nori sudaryti įspūdį, kad ji jau tai įveikė, tačiau jiems dabar gali būti sunku įtikinti visuomenę“, – pridūrė jis.

Jokio sąmyšio

Karalienė Elizabeth II yra Jungtinės Karalystės ir dar 15 pasaulio valstybių, įskaitant Australiją, Kanadą ir Naująją Zelandiją, valstybės galva.

Kitais metais ruošiamasi švęsti jos karūnavimo platinines – 70-ąsias – metines.

Rūmai pranešė, kad ilgiausiai valdanti britų monarchė, savo tėvą karalių Jurgį VI soste pakeitusi 1952 metais, ketvirtadienį popiet jau buvo prie savo darbo stalo.

Tačiau paviešinta informacija apie jos apsilankymą ligoninėje neišvengiamai sukels būgštavimų dėl jos sveikatos būklės ir jos visuomeninių pareigų naštos, atsižvelgiant į jos amžių.

Karalienės velionis vyras princas Philipas mirė balandį, likus kelioms savaitėms iki savo 100-ojo gimtadienio, nuo vasario vidurio keturias savaites praleidęs ligoninėje.

Vida Press nuotr./Ledi Louise Windsor ir karalienė Elizabeth II
Vida Press nuotr./Ledi Louise Windsor ir karalienė Elizabeth II

Monarchė, kuri vis dar jodinėja ir vairuoja automobilį savo privačiose valdose, sugrįžusi iš savo Balmoralo pilies Škotijoje spalio pradžioje buvo ypač aktyvi.

Praėjusią savaitę monarchė pirmą kartą pasirodė svarbiame viešame renginyje ramsčiuodamasi lazdele. Tuomet karališkieji rūmai pranešė, kad tai nėra susiję su kokiu nors sveikatos būklės pasikeitimu.

Tikimasi, kad ji dalyvaus renginiuose, susijusiuose su kitą mėnesį Glazge vyksiančia Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija.

„Ji apskritai nemėgsta, kai žmonės dėl jos kelia šurmulį, o ypač dėl jos sveikatos, – pridūrė R.Hardmanas. – Tačiau tai atspindi tą milžinišką meilę ir susirūpinimą, kurį dėl jos jaučia visa šalis, o tai, kad kiekviena naujienų laida ar laikraštis į tai įsitraukia, tai rodo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų