Naujausias 53-ejų aktorės vaidmuo taip pat ne paprastas – draminiame seriale „The Crown“ H.B.Carter įkūnys pačią princesę Margaret. Vaidmeniui ji ruošiasi atsakingai, kai kurių nuomone, net per daug. Žinoma, kad Helena dažnai lankosi pas ekstrasensus turėdama vieną tikslą – susisiekti su mirusiais asmenimis, kuriuos jai patikėta perkelti į ekraną. Išimties ji nepadarė ir šiuo atveju.
Thesun.co.uk Helena atskleidė, kad vieno tokio seanso metu jai iš tiesų pavyko susisiekti su pačia princese Margaret, kuri ne tik davė patarimų, kaip teisingai ją įkūnyti, bet ir paaiškino, kaip naudotis cigaretės laikikliu.
Bet tai dar ne viskas. Dar labiau į personažo protą H.B.Carter įsiskverbti bandė naudodamasi grafologu – iš žmogaus rašto apie jo asmenybę pasakyti galinčiu ekspertu. Ji taip pat bendravo su pačią princesę pažinojusiais žmonėmis. Dėl to toli keliauti nereikėjo. Pasirodo, Helenos dėdė Markas, buvęs politikas, susitikinėjo su Margaret būdamas Grenadierių sargybiniu ir lankydamasis Vindzore po Antrojo pasaulinio karo.
„Man teko garbė susitikti su ją pažinojusiais žmonėmis. Daugiau autentiškumo gauti neįmanoma. Jie buvo labai laimingi, gavę progą pabendrauti“, – apie pasiruošimą princesės Margaret vaidmeniui pasakojo Helena.
Bet karališkosios šeimos narės, mirusios 2002-aisiais jai einant 78-uosius metus, personažas labai skiriasi nuo aktorės įprastai į ekraną perkeliamų blogiukų. Būtent tamsūs ir klastingi vaidmenys H.B.Carter padėjo pelnyti tokį populiarumą, kokį ji turi dabar.
Galima sakyti, kad būtent dėl to, kaip rimtai ji žiūri į savo darbą ir kaip atsakingai ruošiasi kiekvienam vaidmeniui, Helenos aktorės karjera tęsiasi taip ilgai nepaisant to, jog vaidinti ji pradėjo ankstyvoje paauglystėje. O šios mylimos veiklos, tapusios karjera, ji ėmėsi siekdama pabėgti nuo kasdienybės ir ieškodama naujos, kaip pati sakė, tapatybės.
H.B.Carter atskleidė serganti dismorfija – nepasitenkinimu savo kūnu. Toks pat sutrikimas diagnozuotas ir jos buvusiam mylimajam, jos dviejų vaikų tėvui Timui Burtonui.
„Tai noras būti kažkuo kitu. Noras pabėgti nuo savęs. Persirenginėjimas man teikia malonumą. Eidama apsipirkti galvoju, kaip mane transformuos viena ar kita suknelė. Negalėdavau sulaukti, kada man bus leista vaidinti kitus žmones“, – sakė aktorė.
Aktoryste Helena susidomėjo ieškodama būdų, kaip atsikratyti skausmo, sukelto matant, kaip jos sergantį tėtį po truputį užvaldo depresija. Sėkmingam bankininkui Raymondui buvo diagnozuotas smegenų auglys, tačiau jį pašalinti turėjusi operacija nepavyko. Vyras liko paralyžiuotas ir beveik visiškai apako. Tuo metu H.B.Carter buvo vos 13 metų.
„Jis buvo nuostabus žmogus su dar nuostabesniu užsivedimu. Jis turėjo raidžių lentą, kuria naudodamasis atsakinėdavo į klausimus. Vietoje to, kad pateiktų paprastus „taip“ ir „ne“, jis atsakydavo ilgais ir sudėtingais sakiniais. Tačiau jis sirgo depresija ir jautėsi labai kaltas dėl to, kad tapo našta mums“, – atviravo aktorė. Ji susirado agentę, kuri padėjo jai „susikurti tokį gyvenimą, kokio noriu“.
H.B.Carter niekada nelankė aktorystės mokyklos, o pirmą kartą profesionaliai vaidino sulaukusi 16-kos. Jai buvo patikėtas vaidmuo televizijos reklamoje, o netrukus po to – nedidelis vaidmuo vaikams skirtame televizijos filme apie vaiduoklį „Pattern Of Roses“. Proveržis Helenos karjeroje įvyko 1986-aisiais, kai jai atiteko pagrindinis Ledi Džein vaidmuo romantinėje istorijoje, tačiau jos vardą vis dažniau ir garsiau imta tarti po bendrų projektų su režisieriumi Timu Burtonu.
Su juo Helena dirbo devynis kartus – nuo 2001-ųjų juostos „Beždžionių planeta“ iki 2016-aisiais pasirodžiusio filmo „Alisa stebuklų šalyje 2“. Tarp aktorės ir režisieriaus taip pat buvo užsimezgęs netrumpas romanas. Santykiai tarp poros po 13 metų baigėsi 2014-aisiais.
Aktorė karjeros pradžioje, kaip ir daugelis, vaidino neryškius vaidmenis, tačiau atkaklus darbas padėjo jai pelnyti prodiuserių ir kino kūrėjų dėmesį ir tapti vienai iš ryškiausių Hario Poterio filmų sagos veikėjų.