Ruth Kamande, kuri vieną grožio konkursą laimėjo jau laukdama teismo, 2015 metais 25 kartus peiliu smogė savo partneriui Faridui Mohammedui. Jos kaltę teismas pripažino gegužės mėnesį.
„Noriu, kad jaunimas žinotų, jog nėra šaunu nužudyti savo vaikiną ar merginą, net jei jautiesi nusivylęs ar susierzinęs – nedarykite to“, – ketvirtadienį skirdama bausmę sakė Aukštojo teismo teisėja Jessie Lesiit.
„Šaunu pasitraukti, o paskui atleisti“, – pridūrė teisėja. Ji kaltino teisiamąją „manipuliavimu“, įskaitant aukos mobiliojo telefono tikrinimą ir neatgailavimą dėl įnirtingo užpuolimo, po kurio nusikaltimo vietoje „visur telkšojo kraujas“.
„Manau, kad bet kokios kitos bausmės skyrimas paverstų kaltinamąją didvyre“, – sakė J.Lesiit.
Teisių gynimo grupė „Amnesty International“ R.Kamande skirtą bausmę pavadino „žiauria, nežmoniška ir atgyvenusia“.
„Šis nuosprendis yra smūgis pažangiai Kenijos praktikai pakeisti mirties bausmes įkalinimu“, – sakė „Amnesty International“ Kenijos skyriaus direktorius Irungu Houghtonas.
Aukos šeima tvirtina, kad bausmė atitinka nusikaltimą.
„Mes patenkinti, kad ši diena atėjo. Jo seneliai, jo sesuo šiandien buvo teisme, – žurnalistams sakė nužudytojo teta Emmah Wanjiku. – Jis buvo ką tik pradėjęs dirbti, kai jo gyvenimas buvo nutrauktas.“
R.Kamande advokatė Joyner Okonjo sakė, kad teiks apeliaciją.
Kenijoje iš esmės galioja draudimas vykdyti mirties bausmes; nuo 1987 metų šalyje nebuvo įvykdyta nė viena egzekucija.
Kenijos Aukščiausiasis Teismas 2017 metų gruodį nusprendė, kad už nužudymą ir ginkluotą apiplėšimą numatyta mirties bausmė prieštarauja konstitucijai.
Vis dėl to aukščiausia bausmė tebėra kodekse.