Lapkričio 19-ąją dieną Lietuvoje antrus metus iš eilės minima Namų diena, kurią inicijuoja nekilnojamojo turto plėtotoja „Eika“. Šios dienos metu skatinama prisiminti darbo ir namų pusiausvyros svarbą ir tą dieną skirti turiningam poilsiui namuose.
Artėjant Namų dienai susipažinkite su keturiais žymiais pasaulio darboholikais.
Tomas Edisonas
Jis patentavo 1093 išradimų (neskaičiuojant tų, kurie buvo patvirtinti jau po išradėjo mirties). Jo išradimai dažniausiai siejami su pirmojo mokslinių tyrimų centro įkūrimu. Žinoma, labiausiai verta paminėti ir žymiąją istoriją apie elektros lemputės išradimą.
Sėkmės paslaptis: T.Edisonas niekuomet nedirbo priverstinai ar nenoromis. Ilgos sunkaus darbo valandos buvo jo savanoriškas pasirinkimas.
„Nei vienas mano išradimų nebuvo vedamas atsitiktinumo. Visko pasiekiau dėl to, jog nuolatos lavinau savo analitinį mąstymą bei gebėjimą ilgas valandas sunkiai dirbti.“
Oprah Winfrey
Ji daugybės „Emmy“ apdovanojimų laimėtoja, filantropė, rašytoja, 2,7 milijardų dolerių vertės verslo savininkė.
Sėkmės paslaptis: Kai darai tai, ką myli, darbas tampa poilsiu.
„Aš žinau tik tai, jog dirbant mylimą darbą, kuriame randi galimybę save realizuoti, visa kita ateina savaime.“
Donaldas Trumpas
Jis – nekilnojamo turto magnatas, televizijos laidos vedėjas, kazino savininkas, daugybės nacionalinių grožio konkursų organizatorius.
Sėkmės paslaptis: į darbą žiūri kaip į iššūkį, gerą adrenalino dozę.
„Sandoriai yra mano meno forma. Kai kurie žmonės dailiai tapo ar rašo poeziją. Aš mėgstu sudarinėti sandorius, ypač didelius. Tai mane palaiko ir užveda.“
Billas Gatesas
Jis įkūrė „Bill & Melinda“ fondą, valdo 50 milijardų dolerių vertės verslą. Billas išpopuliarino kompiuterį – jis tapo įprastu prietaisu, randamu beveik kiekvienuose namuose.
Sėkmės paslaptis: svarbu netapti kontrolės maniaku ir priimti idėjas, siūlomas talentingos komandos narių. Stipri įmonė – komandinio darbo rezultatas. B.Gatesas tai pripažįsta ir profesiniais nuopelnais dalinasi kartu su savo kolegomis.
Patarimas
Sunkiai dirbti – nieko blogo, tačiau poilsis turėtų būti lygiavertis. Tik gerai pailsėjus, galima pasiekti geriausių rezultatų, būti produktyviu ir naudingu darbuotoju.
Šioms keturioms įžymybėms darboholiko gyvenimo būdas yra priimtinas, tačiau nevertėtų pamiršti turiningo poilsio. Jeigu nebus balanso tarp darbo ir namų, nebus ir pasiekimų.