„Klyksmas“ – siaubo klasika, kurios pagrindinį personažą įkvėpė Floridoje siautėjęs serijinis žudikas

„Klyksmas“ – 1996-aisiais kino teatruose debiutavusi juosta, supažindinusi su bene labiausiai atpažįstamu siaubo veikėju Ghostface'u. Pasirodo, ir šį filmą sukurti įkvėpė tikri ne ką mažiau nei pati drama šiurpūs įvykiai.
„Klyksmas“
„Klyksmas“ / Vida Press nuotr.

10-to dešimtmečio viduryje įvykus „Klyksmo“ premjerai, filmas iškart išsiskyrė iš kitų to meto siaubo juostų dėl jo kitokio požiūrio į patį siaubo žanrą. Daug dėmesio jame buvo skirta siaubo klišėms, pakenkiant jų įvaizdžiui, kurių viena – laisvėje besibastantys serijiniai žudikai, rašo Screenrant.com.

Nors „Klyksmą“ stipriai inspiravo kitos siaubo filmų klasikos, kaip „Helovinas“, „Penktadienis, 13-oji“ ir „Košmaras Guobų gatvėje“, filmas išliko pakankamai unikalus, kad įstrigtų siaubo žanro mėgėjų mintyse kaip vienas geriausių to meto kūrinių.

Vida Press nuotr./Kadras iš filmo „Klyksmas“
Vida Press nuotr./Kadras iš filmo „Klyksmas“

„Klyksmas“, iš pradžių vadintas „Scary Movie“, turėjo būti apie vieną namuose paliktą jauną moterį, telefonu bauginamą serijinio žudiko. Ją, įkūnytą aktorės Drew Barrymore, pamatyti galime pirmuosiuose juostos kadruose. Tačiau centriniu Kevino Williamsono parašyto filmo personažu tapo Sidney Prescott – Helovino kostiumą dėvinčio bepročio Ghostface'o taikinys.

Kaip jau minėjome, „Klyksmą“ jo autorių K.Williamsoną sukurti įkvėpė tikri įvykiai. Kokie?

Pasirodo, tai buvo istorija apie Floridoje siautėjusį serijinį žudiką Danny Rollingą, vadintą Gainesville’o žudiku.

1990-ųjų rugpjūtį D.Rollingas per keturias dienas nužudė penkis studentus. Žiaurių įvykių sukrėstoje bendruomenėje įsivyravo chaosas. Serijinį žudiką sugauti pavyko išsiaiškinus, kad jis susijęs su anksčiau Luizianoje įvykdytais panašiais nusikaltimais.

K.Williamsonas teigė kaip tik žiūrėjęs specialią laidą apie Gainesville’o žudiką, kai pastebėjo, jog vienas jo langų buvo atviras. Iš pradžių vyrą užvaldė baimė, supratus, kaip lengvai į jo namus galėtų įsiveržti blogų ketinimų turintis asmuo. Tačiau ta baimė netrukus virto įkvėpimu istorijai.

K.Williamsono meilė siaubo žanrui ir susidomėjimas Gainesville’o žudiku virto pasakojimu apie pro langus įsibraunantį žudiką, terorizuojantį nedidelio miestelio žmones. Tačiau tarp filmo „Klyksmas“ antagonisto Ghostface'o ir minėto serijinio žudiko, pasak K.Williamsono, paralelių mažai.

Vida Press nuotr./Kadras iš filmo „Klyksmas“
Vida Press nuotr./Kadras iš filmo „Klyksmas“

D.Rollingas teigė, kad jokio motyvo žudyti studentus jis neva neturėjo, tačiau kažkokia tai priežastis vis tiek turėjo būti. (DĖMESIO, TOLIAU ATSKLEIDŽIAMAS FILMO TURINYS) „Klyksme“ parodžius, kad po Ghostface'o kaukė slėpėsi Billy Loomis, kurį vaidino aktorius Skeetas Ulrichas, savo aukai jis pasakė kai ką panašaus – kad ne kiekvienas žudikas turi motyvą.

Pasirodo, tas teiginys nebuvo teisingas, mat Billy į Sidney nusitaikė po jos motinos ir jo tėvo romano, išardžiusio Billy šeimą. Nužudęs jos mamą, Ghostface'as norėjo atkeršyti ir jos dukrai. Žudymo jauduliui užvaldžius Billy ir jo bendrininką Stu, juodu nepagailėjo dar kelių gyvybių.

Ilga „Klyksmo“ franšizė, daugiausiai dėmesio sutelkusi į medijų įtaką serijiniams žudikams ir jų išgarsinimą, vėliau sulaukė ir kritikos, nes buvo apkaltinta įkvėpusi kelias tikras žmogžudystes. Po to paaiškėjo, kad juostos kūrėjai kaltinti be reikalo – žudymai susieti su daugybe išorinių veiksnių.

K.Williamsonas norėjo sukurti istoriją, įrodančią, kad paprastai atrodantis žmogus iš nedidelio miestelio gali pamišti. Ir jam tai puikiai pavyko.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jaunosios siaubo filmų žvaigždės: kaip dabar atrodo kultinius personažus suvaidinę aktoriai?

Faktai apie baisiausiu laikomą filmą „Egzorcistas“ – tik sutapimai, ar šiurpios pranašystės?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis