Tuo tarpu princo Williamo žmona ligoninėje per naktį liko tik po pirmojo gimdymo, tačiau tuomet ji pagimdė jau vakarop, 16.24 val. Daug ką nustebino, kai dukrą Charlotte hercogienė pagimdė vos per kelias valandas, o tos pačios dienos vakarą jau išvažiavo namo. Toks scenarijus pasikartojo ir šį kartą.
Tačiau tam yra paprastas paaiškinimas. Didžiojoje Britanijoje vidutinė trukmė, kiek laiko moterys laikomos ligoninėje po gimdymo, yra pusantros paros. Tačiau jeigu moteriai ir kūdikiui viskas gerai, o namuose jų laukia reikalinga pagalba, tada gimdyvę su naujagimiu įmanoma išleisti namo ir praėjus 5–6 valandoms po gimdymo.
Kitas labai svarbus kriterijus, kalbant konkrečiai apie hercogienę Catherine, yra didžiulis visuomenės bei žiniasklaidos susidomėjimas. Juk ji – ne vienintelė ligoninės pacientė. Tuo pat metu ligoninėje gimdo ar pirmąsias valandas su savo naujagimiais leidžia ir kitos moterys, o prie ligoninės durų nuolat budinti minia, triukšmas ir sąmyšis gali trikdyti kitas šeimas, tad hercogienė pasišalinti nori kuo greičiau ir iš solidarumo.
Juo labiau kad namuose jos laukia pati geriausia medicininė priežiūra, ir prireikus gali sulaukti bet kokios medikų pagalbos per kelias minutes. Ką jau kalbėti apie tai, kad namuose – visiška ramybė ir privatumas, ką karališkoji šeima itin vertina.
Kaip atrodyti taip gražiai iš karto po gimdymo?
Kitas klausimas, plačiai aptarinėtas įvairiose medijose po naujojo princo debiuto, yra šis: kaip Kembridžo hercogienei Catherine visus tris kartus pavyko atrodyti šitaip gražiai, kai ji ką tik buvo pagimdžiusi? Ir jokio nuovargio veide? Kaip taip įmanoma?
Princo Williamo žmona pristatydama visuomenei savo kūdikius visus kartus atrodė tiesiog nepriekaištingai, o per Charlotte debiutą viešumoje Rusijos spaudoje net pasirodė absurdiškų įtarinėjimų, jog hercogienė net nebuvo nėščia – kūdikį už ją esą pagimdė surogatinė motina, mat jokia moteris neatrodo šitaip gerai kelios valandos po gimdymo!
Tačiau kalbant apie hercogienės gimdymą ir bet kurios kitos pasaulio moters gimdymą, yra vienas esminis skirtumas – princo Williamo žmona ligoninėje rūpinasi ne vien tik medikai, bet ir visa grožio specialistų armija. Juk jokia kita moteris važiuodama gimdyti į ligoninę su savimi nesiveža nei asmeninės kirpėjos, nei vizažistės, nei stilistės...
O ir pati Catherine tai daro ne savo noru – ji veikiausiai norėtų pagimdyti ramiai, be jokio bereikalingo šurmulio, ir pirmas valandas po gimdymo praleisti ilsėdamasi ir būdama su savo naujagimiu, o ne šukuodamasi ir dažydamasi. Tačiau tokios yra žaidimo taisyklės, ir tokia jos prievolė – visuomenė naują princą ar princesę nori pamatyti kuo greičiau.
Beje, ruošdamasi pirmam viešam pasirodymui po gimdymo Catherine niekada nepersistengia – visus tris kartus ji nesuko galvos dėl to, kad reikėtų kažkaip užmaskuoti vis dar pūpsantį pilvą. Tokį jos elgesį labai giria tūkstančiai mamų visame pasaulyje – moteris džiugina tai, kad hercogienė neapsimetinėja ir nevaidina, kad pilvas dingsta vos tik gimus kūdikiui.
Na o kalbant apie nuovargį po gimdymo, tai verta atkreipti dėmesį į tai, kad viešumoje hercogienė praleidžia tik 2–3 minutes. Per tiek laiko galima sukaupus visas jėgas pasišypsoti, juo labiau kad ir ta šypsena ne suvaidinta – juk kiekvieną mamą apima euforija susilaukus kūdikio, ir visos yra laimingos, kad ir koks sunkus gimdymas būtų buvęs.