Žiūrėdama paryčiais ceremoniją galvojau: kaip gerai, kad su draugais šiais metais neorganizavome naktinės peržiūros, nes žiūrėtojai būtų išlūžę dar net ceremonijai neįpusėjus.
Jei jūs, kaip ir mano draugai apdovanojimų transliavimo naktį nuo pusės antros iki truputis po šešių skaniai sau miegojote, specialiai jums atrinkau keletą įdomybių iš šio svarbiausio vakaro Holivude. Toks įdomiausių dalykų popuri bendram išprusimui ir pokalbiams prie kavos. Tikiu, kad laimėtojų sąrašą jau esate perskaitę.
Taigi, keletas įdomiausių dalykų iš šių metų „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijos.
Šios vasaros suknelių mada – prakirptas pilvas.
Niekas tikrai nesiginčys, jog apdovanojimų ceremonijose svečių įvaizdis yra reikšminga ir svarbi tokio vakaro dalis. Peržvelgus šių metų „Oskarų“ apdovanojimų suknelės, išvada viena: šių metų tendencija ir idėja vasarai Palangoje ar Turkijos kurorte – prakirpti pilvai.
Šis motyvas buvo bene dažniausias šventinio vakaro įvaizdis tarp moterų. Aš suskaičiavau net penkias viešnias, kurių vakarinės suknios buvo su apnuogintais pilvais.
Štai tos penkios madingiausiosios:
Aktorė Carey Mulligan, „Valentino“ suknia
Aktorė Zendaya, „Valentino“ suknia
Aktorė Vanessa Kirby, „Gucci“ suknia
Aktorė ir dainininkė Andra Day, „Vera Wang“ suknia
Oskaro nominantė Mia Neal
Joaquin Phoenix ir toliau dėvi tą patį kostiumą.
Aktorius Joaquinas Phoenixas, skelbęs paskutinį vakaro laimėjimą, į ceremoniją atvyko vilkėdamas spaudoje jau matytu ir plačiai aprašytu dizainerės Stella McCartney kostiumu. Šį vieną ir tą patį kostiumą jis dėvėjo ir pernykščiame kino apdovanojimų sezone. Šiuo žingsniu jis užtvirtina ir pabrėžia savo tvirtą požiūrį į tvarumą ir atsakingą vartojimą.
Įdomu, kiek dar sezonų jis jį dėvės. Spėju, kad čia bus principingas ir šį kostiumą matysime dar ilgai.
Šiaip, tai primena senus gerus laikus, kai vienas kostiumas tikdavo ir į išleistuves, ir į vestuves, ir į laidotuves. Ir jei anksčiau tai buvo daroma dėl taupumo, dabar toks elgesys yra skatintinas atsakingo vartojimo pavyzdys.
Beje, žinant šio aktoriaus keistoką elgesį viešumoje ir požiūrį į apdovanojimų ceremonijas, nenustebino ir idėja prie kostiumo avėti „Converse” inkariukus. Tokie vėjavaikiški jo akibrokštai tik sustiprina šio aktoriaus kuriamą įvaizdį visuomenėje.
Vyrams reikalinga pagalba glamūro šventėje.
Žiūrėdama svečių nuotraukas ir pozavimą ant raudonojo kilimo pagalvojau, kad antrosios pusės, atlydėjusios savo mylimuosius į svarbiausią karjeroje šventę, turėtų pagelbėti jiems ir su pozavimu fotografams. Tokia yra lydinčiojo pareiga – asistuoti ir prižiūrėti savo partnerį iš šono.
Visgi, šios akimirkos išliks archyve visą jų gyvenimą, tad reikėtų namie prieš veidrodį pasirepetuoti, kaip tas kojas sustatyti, ar kur rankas dėti. Taip, taip, žinau, tuštybė, bet puikiai visi suprantame, kodėl to reikia.
"Oskaro" laimėtojas Atticusas Rossas
Trentas Reznoras
Ir iš nuotraukų kuo puikiausiai matome, kas namie pasirepetavo!
Apdovanojimų transliacijos TV reitingai ir vėl žemiausi per visą jų transliavimo istoriją.
Vis skaitydama apie apdovanojimų transliacijų reitingų mažėjimą suprantu, kad turi įvykti kažkoks pokytis jų organizavime. Žmonėms tiesiog darosi nebeįdomu juos stebėti. Pandeminiai metai ir šventės organizavimo iššūkiai sukūrė tam precedentą, tačiau joks stebuklas neįvyko. Vietoje pernykščių 23,6 milijonų žiūrovų, šiais metais ceremoniją stebėjo jau tik 9,85 milijonai (komerciškai patraukliausioje 18-49 amžiaus kategorijoje).
Manau, visi politikavimai ir moralizavimai ceremonijų metu, šventinės pompastikos mažinimas, humoro mažėjimas turi didžiulę reikšmę ir žiūrovų susidomėjimu šiuo renginiu.
Gal koks Egiptas galėtų pagelbėti „Oskarų“ prodiuseriams kitais metais, visgi egiptiečių per pandemiją suorganizuota faraonų pervežimo ceremonija buvo nepadoriai įspūdinga ir pompastiška. Gal Holivudui reiktų grįžti prie savo auksinių ištakų? (Beje, jei nematėte, pasižiūrėkite kurioje interneto platformoje tą mumijų pervežimą – įspūdingas reginys)
Ką reikės daryti su aktore Glenn Close?
Holivudo aukštuomenei priklausanti JAV aktorė Glenn Close (kartu su šviesaus atminimo britų aktoriumi Peteriu O'Toole'u) yra ir didžiausia pralaimėtoja Holivudo elite. Aštuonios „Oskaro“ nominacijos ir dar nė vieno laimėjimo.
Nors pati aktorė itin pagarbiai atsiliepia apie savo nominacijas, visgi visą laiką buvimas pamerge ir niekada nuotaka reikalauja stiprios vidinės ašies ir išminties (aktorius Peteris O'Toole'as taip juokavo apie pamerges atsiimdamas savo garbės ir „paguodos“ "Oskarą" už viso gyvenimo nuopelnus).
Jaučiu, yra pikta, kad ir kiek besistengtum ir dirbtum, visą laiką bus geresnių už tave. Ir taip visą gyvenimą.
Ką čia per nesąmonę prodiuseriai sugalvojo transliacijos pabaigoje?
Jei esate kada žiūrėję „Oskarų“ apdovanojimus, žinote, kad garbingiausias vakaro apdovanojimas už geriausią filmą yra skelbiamas pačioje transliacijos pabaigoje prieš pasirodant renginio titrams ekrane. Visa laimėjusio filmo komanda kartu su prodiuseriais ir aktoriais scenoje džiaugiasi iškovotu trofėjumi. Visi laimingi, emocija aukštumoje.
Šiais metais įvyko kažkokia valakita ir pagrindiniu vakaro laimėtoju buvo skelbiamas geriausias aktorius. Nelabai logiška, ne pagal tradicijas ir netgi kiek įžūlu.
O tai galėjo nutikti dėl to, jog praėjusiais metais mirusiam aktoriui Chadwickui Bosemanui buvo prognozuojamas šis laimėjimas ir jo paskelbimas, anot prodiuserių, turėjo būti kulminacinis šventės momentas.
Bet įvyko kas įvyko ir šį apdovanojimą gavo aktorius Anthony Hopkinsas, kuris net nedalyvavo apdovanojimų ceremonijoje (tuo tikrai nudžiugindamas Joaquiną Phoenixą, kuris ir turėjo įteikti apdovanojimą).
Tai dar kartą įrodo, kad vakaro laimėtojus iš anksto žino tik tie keli auditoriai, kurie į renginį atvažiuoja su grandine prirakintu laimėtojų lagaminėliu.
Beje, būdamas absoliutus džentelmenas Anthony Hopkinsas savo visas padėkas už šį laimėjimą skiria ir mirusiam aktoriui Chadwickui Bosemanui, suprasdamas, jog visuomenė tikėjosi kiek kitokios šių apdovanojimų baigties. Kas jei atvirai, yra kiek neteisinga laimėtojo atžvilgiu.
Dovanų krepšelis nominantams – poilsis atokioje Švedijos saloje.
Kiekvienais metais visiems nominantams skirtas dovanų krepšelis man būna vienas iš įdomiausių šventės akcentų. Visada įdomu pažiūrėti, kokių absurdiškų gėrybių pavyko rėmėjams sugalvoti ir suorganizuoti.
Šiais metais viena iš įdomiausių dovanėlių man pasirodė trijų naktų viešnagė Švedijai priklausančioje Hamneskär saloje ir ten esančiame „Peter Noster“ švyturyje – viešbutyje.
Šiais metais dovanų krepšelio vertė yra 205 000 dolerių. Be viešnagės atokioje Švedijos saloje, krepšiuke rastumėme ir riebalų nusiurbimo procedūrą, treniruotes su įžymybių treneriu, knygas, alkoholį, papuošalus, žaislus augintiniams, SPA procedūros ir daugelį kitų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Raudonasis „Oskarų“ kilimas: kurios žvaigždės sužibėjo, o kurios patyrė fiasko?