„Margarita – Šiaurės karalienė“ paremta tikrais įvykiais ir nušviečia mažai žinomą Skandinavijos istorijos laikotarpį. 1402-aisiais Margarita pasiekė tai, kas nepavyko jokiam vyrui. Ji sujungė Daniją, Norvegiją ir Švediją į taikią sąjungą, valdomą per įvaikintą sūnų Eriką. Tačiau taip trokštamai monarchės taikai užtikrinti šios sąjungos nepakanka.
Kylant vokiečių kariuomenės įsiveržimo pavojui, Margarita pasitelkia visus savo diplomatinius resursus ir pradeda planuoti Eriko ir anglų princesės santuoką. Aljansas su Anglija turi užtikrinti sąjungos galią ir atgrasinti priešus. Deryboms einant į pabaigą, netikėtai pasirodo jaunuolis, teigiantis esąs penkiolika metų mirusiu laikomu karalienės sūnumi. Margaritai teks nuspręsti – ar jis, sąmokslą rengiančių piktavalių marionetė, o gal išties jos vis dar gedimas vaikas?
Režisierė Charlotte Sieling kuria šiuolaikišką stiprios valdovės portretą. „Tai modernus, modernią dilemą vaizduojantis filmas apie senus laikus,“ – sako režisierė. Daugiau nei 600 metų senumo istorija permąstoma šiuolaikinėmis kategorijomis ir nagrinėja šioms dienoms aktualias problemas – pasirinkimą tarp karjeros ir motinystės, pareigos ir asmeninės laimės.
Kino kritikai vieningai sutaria, jog filmo šerdis – įspūdingas aktorės Trine Dyrholm pasirodymas. Margaritą suvaidinusi aktorė puikiai pažįstama skandinaviško kino gerbėjams. Ji yra sukūrusi įsimintinus vaidmenis režisieriaus Thomaso Vinterbergo filmuose „Komuna“ ir „Šventė“, filme „Širdžių dama“ ji įkūnija itin kontroversišką, paaugliu susižavėjusios moters personažą, filme „Nico, 1988“ virsta legendine dainininke, aktore, Velvet Underground vokaliste Christa Päffgen.
Istorija apie moterį, karalienę, motiną ir genialią politikę „Margarita – Šiaurės karalienė“ Lietuvos kino teatrus pasieks sausio 7 d.