„Met Gala“ – „Oskarų“ atitikmuo mados pasaulyje – pokylis, į kurį ekstravagantiškiausiais apdarais pasipuošusios įžymybės susirenka švęsti ir paremti Metropoliteno muziejaus Kostiumų meno instituto.
Vien juoda, žemę siekiančia suknia ar kruopščiai išlygintu smokingu apsirėdyti neužteks. „Met Gala“ kasmet paskelbia temą, kurią privaloma atspindėti per aprangą.
Žinoma, juoda suknele pasipuošusi pasirodė ne viena garsi moteris, o štai Bieberių šeima susiderino tarpusavyje.
Maisie Williams taip pat liko ištikima juodai spalvai, tačiau iš kitų ji išsiskyrė geometrine, blizgučiais padabinta suknele ir gotišką primenančiu makiažu.
Ne ką mažiau dėmesio sulaukė ir Kim Kardashian įvaizdis. Prieš tai ne kartą viešumoje pasirodžiusi su panašaus stiliaus apranga – veidą dengiančia kauke – ant „Met Gala“ raudonojo kilimo ji pasirodė apsitempusi juoda medžiaga.
Beje, šalia Kim Kardashian sukiojosi ir į Kanye Westą labai panašus asmuo, apsirėdęs taip pat panašiais drabužiais, tik bendrai pozuoti fotografams jis nebuvo linkęs. Pasirodo, po medžiaga buvo visai ne reperis, o, kaip Eonline.com atskleidė šaltinis, dizaineris Demna Gvasalia.
Šiemet pokylio tema – amerikietiška mada. Ji pasirinkta norint pagerbti amerikiečių dizainerius, taip pat pažymėti svarbius politinius, kultūrinius ir socialinius praėjusių metų įvykius.
„Manau, kad pandemijos ir socialinio teisingumo judėjimų metu įsitvirtino dėmesys sąmoningam kūrybiškumui“, – „Vogue“ sakė Andrew Boltonas, Kostiumų institutui vadovaujantis „Wendy Yu“ ekspozicijos kuratorius.
Ar yra kas nors labiau amerikietiško už amerikietišką futbolą? Būtent iš šios sporto šakos įkvėpimo sėmėsi Ciara, ant raudonojo kilimo išsiskyrusi ryškiai žalia, žaidėjų marškinėlių įkvėpta suknia.
Įkvėptas kanadiečių rašytojo Witoldo Rybczynski esė „Home: A Short History of an Idea“, apžvelgiančio buities, komforto ir kultūros evoliuciją, Andrew Boltonas Kostiumų centrą pavers įsivaizduojamais namais. Juose bus demonstruojami Bonnie Cashin antklodžių paltai, sportinės aprangos pionierės Claire McCardell laisvalaikio kostiumai, Taylor Swift vilkėta „Oscar de le Renta“ suknia, socialiai atsakingo „Collina Strada“ prekės ženklo kolekcijos drabužiai ir kiti eksponatai.
Paskutinį kartą išskirtinai amerikiečių dizaineriams „Met Gala“ dėmesį skyrė 1998-aisiais. Tąkart pokylio tema buvo „Amerikietiškas išradingumas“, siekiant paminėti tokių dizainerių kaip Raplho Laureno ir Tommy Hilfigerio dominuotą dešimtmetį. Manoma, kad šiemet pasirinkta tema bandoma parodyti įvairesnį ir pasikeitusį peizažą.
Štai Eiza Gonzalez nusprendė atspindėti senąjį Holivudą, įvaizdžiui pasirinkdama visus svarbiausius jo akcentus – uogų spalvų lūpas, švelnias garbanas, prabangius papuošalus ir ilgą raudoną suknią. Elegantiškumo aktorei išties netrūko.
Glamūrinis kino industrijos etapas tapo įkvėpimu ir atlikėjai Billie Eilish. Pūsta suknele pasipuošusi ir tada ji būtų patraukusi visų dėmesį.
Senasis Holivudas neįsivaizduojamas ir be plunksnų skraisčių, ar kaip ten jos vadinamos. Kiek modernesnį šio laikotarpio įkvėptą derinį pademonstravo ne viena pokylio dama.
„Tikiu, kad amerikietiška mada išgyvena renesansą, – sakė Andrew Boltonas. – Mano nuomone, ypač jauni dizaineriai vadovauja diskusijoms apie įvairovę ir įtraukimą, taip pat tvarumą ir skaidrumą daug labiau nei jų kolegos Europoje, išskyrus anglų dizainerius.“
Kaip kadaise Lady Gaga, atlikėjas Lil Nas X, praeitą vakarą triumfavęs MTV apdovanojimuose, ant „Met Gala“ raudonojo kilimo pademonstravo net tris įvaizdžius.
Atvykęs apsidengęs skraiste, ją nusimetęs Lil Nas X parodė, kad po ja slėpė auksiniu šarvus. Tačiau tai nebuvo finalinė atlikėjo apranga. Po šarvais slėpėsi dar vienas kostiumas.
Ar kvietimą į pokylį gavusios įžymybės laikėsi temos? Kviečiame įvertinti peržiūrint galeriją: