Ketvirtadienio rytą keturiasdešimtmetis vyras rastas negyvas savo bute Londone, informuoja BBC.
„Sky News“ praneša, kad dizaineris pasikorė. Iškviesti medikai niekuo negalėjo padėti. Policija praneša, kad įtarimų, jog dizainerio mirtis galėjo būti smurtinė, nėra.
A.McQueeną šiomis dienomis kamavo depresija – prieš savaitę mirė jo motina. Dizaineris, kuris net keturis kartus buvo pripažintas geriausiu britų mados kūrėju, socialiniame tinkle „Twitter“ prieš mirtį išplatino kelias depresijos persmelktas žinutes.
Dizainerio artimieji viešame pranešime teigė esantys priblokšti, šokiruoti ir labai gedintys.
Atnaujinta 20.34 val. „Šį rytą, 10 valandų 20 minučių, iš greitosios pagalbos gavome iškvietimą. Mums buvo pranešta, kad rastas negyvas vyriškis, – sakė policijos atstovas naujienų agentūrai AFP. – Manoma, kad jam 40 metų, artimiesiems apie netektį pranešta."
„Jis buvo rastas negyvas šį rytą“, – sakė už išskirtines kolekcijas greitai tarptautinio pripažinimo sulaukusio A.McQueeno ryšių direktorė Samantha Garrett telefonu agentūrai „Reuters“.
„Mums tai didelė netektis. Tikiuosi, suprasite, kad iš pagarbos jo šeimai ir kolegoms neketiname daryti daugiau jokio pareiškimo“, – pridūrė ji.
Londono Ist Endo rajone taksisto šeimoje gimęs A.McQueenas išgarsėjo netrukus po to, kai 1991 metais baigė Šv.Martino meno ir dizaino koledžą Londone.
Keturis kartus geriausio britų metų dizainerio apdovanojimą pelnęs A.McQueenas turėjo savo prekės ženklą, kurio didžioji dalis akcijų priklausė mados namams „Gucci“.
Prieš trejus metus, būdama 48-erių, nusižudė artima dizainerio draugė ir mados pasaulio ikona Isabella Blow. Draugams ji prieš tai pasakė einanti apsipirkti.
Pirmus savarankiškus žingsnius A.McQueenas žengė kaip siuvėjas Londono prestižiniame Savil Rou rajone, kuris pastarąjį dešimtmetį buvo vadinamas siuvėjų meka. Sakoma, kad čia jis paliko ryškų pėdsaką – ant sosto įpėdinio princo Charleso švarko pamušalo ranka užrašė kelias nešvankybes.
Kiek laiko padirbėjęs su dizaineriais Romeo Gigli ir Koji Tatsuno, jis greitai pradėjo kurti savo prekės ženklo modelius ir netrukus tapo labai prieštaringai vertinama madų pasaulio figūra.
Tai jis į mados pasaulį atvedė vadinamuosius bamsterius – kelnes itin pažemintu liemeniu, kurios atidengia modelio sėdynę iki skyrimo. Šių kelnių idėją kūrėjas pasiskolino iš Londono statybviečių darbininkų, kurie mūvi apsmukusias kelnes.
Dizaineriui teko ištverti ir visuomenės pasipiktinimą, kurį sukėlė jo sudraskytų drabužių kolekcija „Prievartavimas aukštumose“. Pirmą kartą kolekcijai ant podiumo demonstruoti buvo pasirinktos tariamos išprievartavimų aukos.
1996 metų pelnęs geriausio britų dizainerio titulą, jis persikėlė per Lamanšą, apsigyveno Prancūzijoje ir pradėjo dirbti „Givenchy“ mados namams, kur ir toliau šokiravo aplinkinius.
A.McQueenas populiariosios mados pasaulyje įsitvirtino 2000 metais, kai „Gucci“ įsigijo 51 procentą jo vardo prekės ženklo. Per pastarąjį dešimtmetį dizaineris atidarė savo parduotuvių Niujorke, Londone ir Milane.
Mados kūrėjas taip pat turėjo savo kvepalų liniją. 2004 metais jis pristatė pirmą vyriškų drabužių kolekciją, o visai neseniai – džinsinių laisvalaikio drabužių kolekciją „McQ“.
Garsusis britų dizaineris mirė prieš pat prasidedant Londono ir Paryžiaus mados savaitėms. Paryžiuje jis ketino pristatyti savo naują kolekciją.