Teigiama, kad Toto Cutugno mirė Milano San Raffaele ligoninėje, kur buvo paguldytas. Naujieną agentūrai ANSA pranešė jo vadybininkas Danilo Mancuso, kuris paaiškino, kad „po ilgos ligos dainininkui pastaraisiais mėnesiais pasidarė blogiau“.
1983 m. dainininkas tapo žinomas visame pasaulyje, kai daina L'Italiano tapo hitu.
Toto Cutugno – „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojas. 1990-aisiais konkurse dalyvavęs dainininkas tapo pirmuoju šio konkurso laimėtoju, kuris pats sukūrė ir pergalę jam pelniusios baladės „Insieme: 1992“ tekstą, ir muziką. Tai buvo antras kartas, kai Italija nugalėjo „Eurovizijoje“.
Keletas įdomių faktų, kurių jūs galbūt nežinojote apie italų pop scenos legendą:
- Toto Cutugno pats save pirmiausia vadino dainų autoriumi, ne dainininku. Iki to laiko, kai būdamas 37-erių, Toto su daina „Solo Noi“ nugalėjo San Remo dainų festivalyje, jis jau buvo sukūręs ne vieną hitu tapusią dainą žinomiems italų ir prancūzų dainininkams. Tiesą sakant, Toto Cutugno prikišo nagus prie turbūt pusės 70-ųjų ir 80-ųjų prancūziškų ir itališkų hitų. Mireille Matheieu, Delilah, Michel Sardou, Adriano Celentano ir kiti dainininkai atlikdavo Toto kurtas dainas, o kai kalbama apie Joe Dassin muziką, didžiąja dalimi kalbama apie Cutugno sukurtas dainas. Šiai prancūzų žvaigždei italas parašė net 16 dainų, tarp kurių ir legendinė „Et si tu n‘existais pas“.
- Bene žinomiausią savo dainą „L‘italiano“ Toto parašė kitam italų popscenos grandui – Adriano Celentano. Pradinėje 1983 m. sukurtos dainos versijoje vietoj puikiai pažįstamos eilutės „...sono un italiano, un italiano vero“ buvo žodžiai „...sono Adriano, un italiano vero“. Tačiau šis, išgirdęs dainą, ja labai nesusižavėjo, A.Celentano kūrinys pasirodė pernelyg pretenzingas. „L‘italiano“ tapo vienu populiariausių Toto Cutugno hitų.
- Juokaujama, jog populiariausią Italijoje San Remo dainų festivalį Toto Cutugno buvo pavertęs „savo namais“. 1980-aisiais tapęs festivalio laimėtoju, iš viso Toto San Reme dalyvavo 15-ą kartų, paskutinį kartą – 2010-aisiais. O kur dar visi kartai, kai jo kurtas dainas festivalyje atliko kiti dainininkai.
- Nors Toto Cutugno siejo ilga draugystė su Adriano Celentano, kurio dukra Rosita įkvėpė sukurti dainą „Il tempo se ne va“, tačiau geriausiu savo draugu tarp scenos kolegų muzikantas laikė Al Bano. Pasak Toto, „savo broliui“ jis skolingas ir išsaugotą gyvybę – prieš maždaug dešimtmetį į studiją užsukus Al Bano, Cutugno pasiskundęs negalavimais. Bičiulis iškart suorganizavo vizitą pas medikus, kur T.Cutugno buvo diagnozuotas prostatos auglys. Pagijęs Toto viešai dėkojo ne tik medikams, kalbėdamas apie šią patirtį dainininkas niekada nepamiršdavo padėkoti ir Al Bano.
- Neišsipildžiusi Toto svajonė – sukurti miuziklą. Virš 300 dainų sukūręs kompozitorius sakė: „Tam dar yra laiko.“ Iš visų T.Cutugno parašytų dainų, jam pačiam gražiausia – „Come e difficile essere uomini“, sukurta gimus Toto sūnui Nico.
- Su žmona Carla gyvenantis nuo 1971-ųjų, vaikų su ja Toto Cutugno nesusilaukė. Nicolo Cutugno gimė po kelerius metus trukusio meilės nuotykio. Nors muzikanto žmona ir sūnaus motina niekada nebuvo susitikusios, tačiau atleidusi vyrui „nuklydimą“, Carla bendrauja su Nicolo.