Lietuvė Vaida Petraškaitė liko antrame plane – mergina nepateko į konkurso pusfinalį.
Į pusfinalį buvo išrinktos: „Mis Korėja“, „Mis Martinika“, „Mis Kolumbija“, „Mis Lenkija“, „Mis Brazilija“, „Mis Prancūzija“, „Mis Vietnamas“, „Mis Kazachstanas“, „Mis Pietų Afrika“ ir „Mis Panama“
Finale varžėsi Kolumbijos, Panamos, Kanados, Meksikos, Gibraltaro, Pietų Afrikos Respublikos ir Prancūzijos atstovės. Antroji vieta atiteko meksikietei Perlai Beltran, o trečioji – Pietų Afrikos Respublikos atstovei Tatum Keshwar.
Organizatorių teigimu, šį renginį, kuriame varžėsi 112 pretendenčių, stebėjo daugiau nei milijardas žiūrovų visame pasaulyje.
Šių metų renginį aptemdė vienas skandalingas žiniasklaidos pranešimas, kuriame „Mis Indonezija“ Kerenina Sunny Halim siejama su vienu JAV religiniu judėjimu.
Pasak pranešimo, kurį paskelbė britų dienraščiai „Daily Mail“ ir „The Guardian“, K.S.Halim priklauso krikščionių sektai „The Family International“, įtariamai dėl kai kurių nepilnamečių lytinio išnaudojimo atvejų.
„Nurodėme mūsų advokatams Pietų Afrikos Respublikoje skubiai imtis teisinių priemonių, siekiant apsaugoti mūsų kompaniją ir visas pretendentes, – sakoma kompanijos „Miss World“ pranešime. – „(Daily) Mail“ ir „The Guardian“ apjuodino vienos merginos reputaciją, niekaip nepateisindami savo veiksmų.“
„Mis World“ siekė, kad straipsnis apie K.S.Halim būtų pašalintas iš tų dienraščių tinklalapių, taip pat kad būtų paskelbtas jo paneigimas, tačiau šios pastangos buvo bergždžios.
Pirmąja „Mis pasaulis“ 1951 metais tapo Švedijos gražuolė Kiki Hakansson.
Šiame grožio konkurse labiausiai sekasi Venesuelos ir Indijos pretendentėms – abiejų šalių gražuolės jį yra laimėjusios po penkis kartus.
Johanesburgas buvo kritikuojamas išleidęs šių metų renginiui 90 mln. randų (apie 28 mln. litų), nors to miesto tarybai ne itin sekasi patenkinti neturtingų gyventojų poreikius.
Kitais metais „Mis pasaulis“ finalas bus surengtas Vietname.