„Ilgą laiką Simonas melagingai prisistato esąs Levo Levievo sūnus ir iš to gauna daug naudos, įskaitant materialinę. Melagingai teigdamas, kad yra Levievų šeimos narys, jis savo aukoms tikina, kad jo šeima sumokės ir padengs jo išlaidas“, – teigiama ieškinyje, remiantis teismo dokumentais, kuriuos gavo „Page Six“.
„Jis taip pat neteisėtai naudojo prekės ženklą LLD Diamonds, kad įtikintų savo aukas, jog jis tikrai priklauso deimantų kompanijai“, – priduriama dokumente.
„Leviev Group USA“ generalinė direktorė, Levo Levievo dukra Chagit Leviev „Page Six“ teigė, kad jų šeimos įmonė veikia jau 40 metų, tiekdama unikalius ir retus deimantus geriausiems pasaulio juvelyrams. Chagit tikino, kad apie jų šeimos nariu apsimetinėjantį sukčių ji pirmą kartą išgirdo dar prieš penkerius metus.
„Apie Simoną Levievą pradėjome girdėti nuo 2017-ųjų. Tai buvo keista, mes mano šeimoje yra devyni broliai ir seserys: keturios mergaitės ir penki berniukai – nė vienas iš jų nėra vadinamas Simonu“, – patikslino ji.
„Netrukus iš deimantų prekiautojų pradėjau girdėti, kad jis mūsų vardu išrašė 350 000 dolerių vertės čekius, bet tai nebuvo mūsų čekiai. Tada mums paskambino kita įmonė ir pasakė, kad esame skolingi 600 000 dolerių už privačius lėktuvus. Jie atsiuntė man lėktuvus užsakiusio asmens paso nuotrauką – tai buvo Shimonas Hayutas“.
Ch.Leviev pasakojo, kad po šio įvykio šeima kreipėsi į policiją Izraelyje, bet Simonas „keliavo per daug skirtingų šalių, tad buvo sunku jį susekti“.
„Didžiausias šokas buvo tada, kai pamatėme „Netflix“ filmą ir suvokėme jo žalos bei manipuliacijų mastą, – sakė ji. – Tiesa ta, kad tai yra tik ledkalnio viršūnė. Mes turime įrodymų, kad jis naudojasi užsakomųjų skrydžių paslaugomis, jachtomis, aukščiausios klasės butų nuoma mūsų įmonės vardu. Tai tęsiasi ir toliau“.
Deimantų magnato Levo Levievo dukra portalui „Page Six“ patikino, kad laimėjus bylą prieš Simoną Levievą, gautus pinigus skirtų sukčiaus aukoms.
„Nors esame deimantų įmonė, mes taip pat esame aukos. Tačiau šioje situacijoje labiausiai mums gaila nukentėjusių merginų“, – tvirtino ji.
15min primena, kad vasario pradžioje Lietuvoje atsiradęs „Netflix“ dokumentinis filmas „The Tinder Swindler“ iškart pateko į žiūrimiausiųjų viršūnę. Filmas pasakoja apie pažinčių programėlėje „Tinder“ veikusį nusikaltėlį Simoną Levievą, kuris apgaulės būdu iš patiklių moterų visame pasaulyje išviliojo apie 10 milijonų JAV dolerių.
30-metis iš Izraelio, kurio tikrasis vardas Shimonas Heyada Hayutas, apgaudinėjo per „Tinder“ sutiktas moteris, įtikindamas jas, kad yra žymaus deimantų verslo įkūrėjo sūnus.
Įgavęs moterų pasitikėjimą, sukčius įtikindavo jas melagingai imti greituosius kreditus ir paskolinti jam pinigus neva atsidūrus bėdoje. Galiausiai milžiniškų skolų jis niekada taip ir negrąžindavo, o gautus pinigus naudodavo kitoms aukoms privilioti, puikuodamasis savo gyvenimo būdu ir apdovanodamas jas prabangiomis dovanomis.
Nors nukentėjusios nuo Shimono moterys kiek anksčiau pradėjo apie tai kalbėti viešai, istorija visą pasaulį sudrebino po „Netflix“ išleisto dokumentinio filmo „The Tinder Swindler“.
Nuo 2015 m. dvejus metus Suomijoje kalėjęs Shimonas Heyada Hayutas buvo ieškomas nusikaltėlis daugelyje šalių, įskaitant Izraelį, Švediją, Angliją, Vokietiją, Daniją ir Norvegiją. 2019 m. jis buvo sučiuptas Graikijoje už tai, kad naudojosi padirbtu asmens dokumentu, ir deportuotas į Izraelį.
2019 metų gruodį jis buvo nuteistas kalėti 15 mėnesių už sukčiavimą, vagystę ir dokumentų klastojimą, tačiau po penkių mėnesių buvo paleistas už „gerą elgesį“.
Paleistas iš kalėjimo sukčius, vis dar prisistatantis Simono Levievo vardu, iki šiol yra aktyvus socialiniuose tinkluose. Iš jo įrašų matyti, kad jis vis dar prabangiai gyvena, naudojasi privačiais lėktuvais, dėvi dizainerių kurtus drabužius ir važinėja brangiais automobiliais.
Visos trys moterys, Cecilie Fjellhøy, Pernilla Sjöholm ir Ayleen Charlotte, kurių istorijos pasakojamos dokumentiniame filme, vis dar moka skolas.