Nepriklausomo kino apdovanojimuose – palaikymas Ukrainai ir M.Gyllenhaal triumfas

Maggie Gyllenhaal režisūros debiutas – drama „The Lost Daughter“ apie iššūkius ir tabu, susijusius su motinyste – sekmadienį nepriklausomų kino kūrėjų apdovanojimų „Spirit Awards“ ceremonijoje buvo paskelbta geriausiu metų filmu.
Jennifer Beals, Julia Fox, Lily James, Kristen Stewart, Maggie Gyllenhaal, Peteris Sarsgaardas
Jennifer Beals, Julia Fox, Lily James, Kristen Stewart, Maggie Gyllenhaal, Peteris Sarsgaardas / „Scanpix“ nuotr.

M.Gyllenhaal, kuri iki šiol buvo geriau žinoma kaip aktorė, atlikusi vaidmenis tokiose juostose kaip „Tamsos riteris“ (The Dark Knight) ir „Sekretorė“ (Secretary), taip pat pelnė apdovanojimus už geriausią scenarijų ir geriausią režisūrą.

Nepriklausomo kino apdovanojimais „Film Independent Spirit Awards“ pagerbiamos mažo ir vidutinio biudžeto juostos. Prašmatnus šių metų renginys, vykęs Santa Monikos paplūdimyje šalia Los Andželo, laikytas galinčiu suteikti labai reikalingą postūmį kuklesnėms juostoms, tokioms kaip M.Gyllenhaal drama, prieš vėliau šį mėnesį vyksiančią „Oskarų“ įteikimo ceremoniją.

Filmas „The Lost Daughter," sukurtas pagal italų rašytojos Elenos Ferrante romaną, pretenduoja į tris JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimus, įskaitant geriausios aktorės statulėlę. Ją pretenduoja gauti Olivia Colman, M.Gyllenhaal juostoje įkūnijusi motiną, slegiamą kaltės dėl klaidų, padarytų auginant dvi savo dukras.

„Mano juosta kalba neįprasta kalba – moterų minčių kalba“, – sakė M.Gyllenhaal ir skyrė pelnytą geriausios juostos apdovanojimą „filmo moterims“.

Nors dėl „Spirit Awards“ gali varžytis tik juostos, kurių biudžetas neviršija 22,5 mln. JAV dolerių, sekmadienį vykusioje ceremonijoje pasirodė ne viena ryški Holivudo žvaigždė.

Srautinio transliavimo platforma „Netflix“ sekmadienį susišlavė daugiausiai – šešis – apdovanojimus.

Be apdovanojimų, atitekusių „The Lost Daughter“, „Netflix“ pelnė du prizus už nespalvotą juostą „Passing“, įskaitant geriausios antro plano aktorės apdovanojimą, atitekusį Ruth Negga, taip pat prizą už kultiniu tapusį Pietų Korėjos serialą „Squid Game“.

„Scanpix“ nuotr./Maggie Gyllenhaal, Javieras Bardemas
„Scanpix“ nuotr./Maggie Gyllenhaal, Javieras Bardemas

Kino žvaigždės Kristen Stewart ir Javieras Bardemas buvo vieni iš kelių ceremonijos svečių, pasinaudojusių proga viešai pasisakyti prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.

Taylour Paige pelnė geriausios aktorės apdovanojimą už juodojoje komedijoje „Zola“ įkūnytą striptizo šokėją, įpainiotą į prostitucijos aferą.

Buvęs MTV laidų vedėjas Simonas Rexas, savo karjerą kine pradėjęs nuo vaidmenų suaugusiems skirtose juostose, pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą už darbą komiškoje dramoje „Red Rocket“, pasakojančioje apie porno aktorių, bandantį pradėti naują gyvenimą.

S.Rexas sakė, kad jo karjera „buvo unitaze“, kai į jį kreipėsi režisierius Seanas Bakeris, pasiūlęs susukti filmą, kuriame jis matomas nuogas lakstantis mažo Teksaso miestelio gatvėmis su varpos protezu.

„Labai ačiū jums už mano dirbtinio penio pripažinimą“, – pajuokavo aktorius.

„Šis filmas buvo sukurtas be jokių leidimų už 1 mln. JAV dolerių su dešimties žmonių komanda“, – pridūrė jis.

„Mes slėpėmės nuo policijos. Mes slėpėmės nuo kaimynų. Lėkiau gatve nuogu užpakaliu“, – kalbėjo aktorius.

„Jei ne tai įkūnija nepriklausomo kino dvasią, nežinau, kas galėtų“, – sakė S.Rexas.

„Išvaduoti filmą“

„Spirit Awards“ įteikimo ceremonija paprastai rengiama „Oskarų“ dalybų išvakarėse, bet šiemet įvyko trimis savaitėmis anksčiau, kai balsavimas dėl apdovanojimų sezoną vainikuojančių Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų laureatų dar nėra įvykęs.

Negirdintis aktorius Troy Kotsuras įtvirtino savo, kaip favorito lenktynėse dėl „Oskarų“, statusą, pelnęs dar vieną geriausio antrojo plano aktoriaus apdovanojimą už darbą juostoje „CODA“.

Jautri drama „CODA“ pasakoja apie paauglę Rubę, kurią vaidina Emilia Jones ir kuri bando derinti muzikines ambicijas su savo šeimos priklausomybe nuo jos bendravimo su „girdinčiu“ pasauliu.

Muzikanto Questlove'o debiutinis kūrinys „Summer of Soul (...Or, When The Revolution Could Not Be Televised)" apie didžiulį „Juodojo Vudstoko“ festivalį, įvykusį 1969 metais Harleme, buvo pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu.

Filme rodomi anksčiau nematyti kadrai iš žvaigždžių pilno, bet iki šiol daugiausia pamiršto koncerto, kuriame dalyvavo 300 tūkst. žmonių ir atliko dainas tokios muzikos pasaulio įžymybės kaip Stevie Wonderis, Nina Simone ir Mahalia Jackson.

Questlove'as, kurio tikrasis vardas yra Ahmiras Thompsonas sakė, jog „prireikė viso žmonių kaimo šiam filmui nuo 50 metų sėdėjimo rūsyje nuosprendžio išvaduoti“.

Kiekvienais metais per „Spirit Awards“ ceremoniją įteikiamas prestižinis Roberto Altmano apdovanojimas režisieriui, aktorių atrankos direktoriui ir aktorių komandai.

Šįkart šį apdovanojimą, kaip skelbta anksčiau, gavo drama „Mass“, parodanti, kaip šaudynių mokykloje aukų tėvai susėda su užpuoliko motina ir tėvu bandydami surasti ramybę.

„Oskarai“ bus išdalyti Holivude kovo 27 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų