Užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly po pastarųjų kelionių į užsienį sakė, kad pirmiausia pažiūrės „Netflix“ hitu tapusį serialą „Stranger Things“, o ne princo Harry ir jo žmonos Meghan pasakojimų programą šešių dalių seriale „Harry ir Meghan“ (Harry & Meghan).
Tačiau jis pabrėžė, kad nėra didesnio daugiakultūrės JK šalininko nei karalius Karolis III, Harry tėvas.
„Ir manau, kad karališkosios šeimos požiūris į šią šalį atspindi šiuolaikinę šalį, kurią mes matome“, – „Sky News" sakė J.Cleverly.
„Tai mano asmeninė patirtis. Tačiau taip pat manau, kad tai mato visas pasaulis, žiūrėdamas į mus“, – pridūrė sekretorius.
Tačiau viena JK labdaros organizacija, atsidūrusi naujausio karališkosios šeimynos rasizmo skandalo centre, pareiškė, kad po incidento smurtą šeimoje patyrusių juodaodžių moterų paramos veiklą sustabdė.
„Sistah Space“ įkūrėja Ngozi Fulani, kuri yra britė, lapkričio 29 dieną Bakingemo rūmuose vykusiame priėmime ne kartą buvo paklausta, iš kur ji yra „iš tikrųjų“.
Po to, kai atskleidė šio pokalbio su 83 metų Susan Hussey, Harry brolio princo Williamo krikštamote, detales, N.Fulani sulaukė jos žodžiais „siaubingų“ rasistinių įžeidinėjimų internete.
Vėlų penktadienį paskelbtame pareiškime ji teigė, kad dėl to organizacija buvo „priversta laikinai nutraukti“ daugelį savo operacijų, kad apsaugotų klientus ir darbuotojus.
Po šio skandalo ledi Hussey atsistatydino iš rūmininkės pareigų, o princo Williamo atstovas spaudai pasmerkė šį jos tardymą kaip „nepriimtiną“.
Tačiau tai atgaivino išpuolius prieš karališkąją šeimą likus kelioms dienoms iki to, kai praėjusią savaitę Harry ir Meghan savo „Netflix“ dokumentiniame seriale išsakė naujus kaltinimus dėl rasinio šališkumo.