Prieš daugiau nei 16 metų šis memas, kuris buvo pavadintas „Disaster Girl“ (išvertus iš anglų kalbos – „katastrofos mergina“), tapo vienu populiariausių internete.
Jame galima pamatyti mažą mergaitę, kuri stovi šalia degančio namo ir jį gesinančių ugniagesių. Internautams nuotrauka tapo šmaikšti dėl mergaitės veido išraiškos. Kai kurie įsivaizdavo, kad pikdžiugiška šypsena reiškia, jog mergaitė norėjo, kad namas sudegtų, o kiti svarstė – gal ji pati ir padegė? Tačiau realybė visai kitokia.
Visgi praėjus daugeliui metų, šios nuotraukos herojė Zoë Roth memu virtusį originalą nusprendė parduoti už 393 tūkst. eurų.
Šis kūrinys ketvirtadienį buvo parduotas aukcione kaip „neapkeičiamas atpažinties ženklas“ (NFT). Tai kolekcionavimas skaitmeniniu turtu, kai naudojantis blokų grandinės technologija skaitmeninis darbas paverčiamas unikaliu objektu.
Tokiu pačiu būdu buvo parduoti ir kiti populiarūs memai – „Nyan Cat“, „Grumpy Cat“, „Keyboard Cat“, „Doge“.
21-erių Zoë Roth „New York Times“ sakė, kad šį sprendimą priėmė norėdama apmokėti studijų paskolas, o papildomus pinigus paaukoti labdarai.
„Internetas yra didelis. Nesvarbu, ar turite geros, ar blogos patirties, jūs tiesiog turite tai maksimaliai išnaudoti", – kalbėjo mergina.
Tiesa, neseniai memų pasaulį sukrėtė ir skaudžios žinios – mirė užkrečiančiu juoku išpopuliarėjęs Juanas Joya Borja.
Populiarusis komiko videoklipas prieš keletą metų debiutavo Ispanijos laidoje „Ratones Coloraos“, o vėliau tapo neatskiriama memų kultūros dalimi.