Moteris, kurią gerbėjai visame pasaulyje stebėjo augant nuo darželio darbuotojos iki elegantiškos garsenybės, kuri tapo angelu sargu AIDS sergantiems žmonėms ir kovojo už sausumos minų uždraudimą. Daugelis svarsto – kokia neteisybė, kad būdama vos 36-erių ji iškeliavo...
„Neturėtume pamiršti štai ko – ji buvo geriausiai žinomas žmogus angliškai kalbančiame pasaulyje, galbūt tik išskyrus pačią karalienę Elizabeth II“, – „Associated Press“ sakė istorikas Edas Owensas.
Princesė Diana tragiškai žuvo automobilio avarijoje. Nelaimė įvyko 1997-aisiais Paryžiuje – Pont de l‘Alma tunelyje vairuotojas Henri Paulas nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į sieną. Ledi Diana patyrė daugybę sužalojimų, įskaitant smarkų smegenų sukrėtimą, ir vėliau mirė ligoninėje.
Po dešimtųjų princesės Dianos mirties metinių vienas iš vyresniųjų rūmų darbuotojų „UK Daily Express“ žurnalistui Richardui Palmeriui pareiškė: „Tikėkimės, jog čia ir galėsime nubrėžti liniją ir visa tai baigti.“ Tačiau jis labai stipriai suklydo – prisiminimai apie Dianą išlieka, ir panašu, kad išliks ilgiau, nei kitų karališkosios šeimos narių. Princesės Margaret ir Karalienės Motinos 20-ąsias mirties metines taip pat minėjome šiemet – tačiau niekas nenustebs, jei jas užmiršote.
Princesės Dianos gyvenimas ir mirtis ne tik atnešė šoko bangą – kartu su liūdesiu ir gedulu į karališkąją šeimą atėjo ir nemažai pokyčių.
1. Jos gedėjo viešai
Kai princesė Diana mirė, per Didžiąją Britaniją nuvilnijo iki tol nematyto gedulo banga. Kensingtono ir Bakingamo rūmų vartai buvo uždengti neišmatuojama gėlių jūra. „Sustingusios viršutinės lūpos“ era, kaip vėliau sakė princas Williamas, buvo baigta.
2. Ji nevengė fizinio kontakto...
Karalienė Elizabeth pasisveikinti su jos pamatyti susirinkusiais žmonėmis pirmą kartą išėjo tik 1970-aisiais, turo po Australiją ir Naująją Zelandiją metu. Tai, kad neseniai ištekėjusi Diana vos po dešimtmečio ėmė ant kelių ir prie savęs glaudė vaikus kiekvieną kartą pasirodžiusi viešumoje, buvo didžiulis žingsnis.