Šį nurodymą ketvirtadienį priėmė seras Andrew McFarlane'as, Aukščiausiojo teismo Šeimos skyriaus prezidentas, rašo užsienio naujienų portalai.
Andrew McFarlane’as, taip pat nematęs testamento ir kas jame parašyta, išskyrus datą, iki kada jis turi būti įgyvendintas ir paskirto vykdytojo tapatybę, paskelbė, kad praėjus 90 metų gali būti surengtas privatus teismo procesas, per kurį bus nuspręsta, ar dokumentai turėtų būti atskleisti, praneša BBC.
Pasak teisėjo, dėl „konstitucinės suvereno pozicijos, tokia karališkosios šeimos narių testamentų praktika yra taikoma“.
„Būtina sustiprinti itin privačių šios ribotos žmonių grupės gyvenimo aspektų apsaugą, kad būtų išsaugotas suvereno ir jos artimųjų orumas“, – sakė Andrew McFarlane’as BBC skirtame pranešime, kuriame taip pat pabrėžė, kad nors karališkosios šeimos narių privatūs reikalai visuomenei labai įdomūs, priežasčių, kodėl ją „turėtų pasiekti ši visiškai slapta informacija“ nėra.
„Associated Press“ rašo, kad jau beveik šimtmetį vyriausiųjų kilmingųjų testamentai yra įslaptinami.
Kaip vyriausias šeimos reikalų teisėjas, Andrew McFarlane’as, teigiama, taip pat paskirtas seifo, kuriame – daugiau nei 30 vokų su karališkosios šeimos narių testamentais, saugotoju.
15min primena, kad princas Philipas mirė balandžio 9 d. Vindsoro pilyje. Jam buvo 99-eri. Jo laidotuvės įvyko balandžio 17 d.