Kaip skelbia portalas www.washingtonpost.com, tinklalapyje viešinamoje jos biografijoje pabrėžiama tai, kad ji yra feminizmo aktyvistė nuo mažų dienų.
Būdama vos 11-os, ji kaip reikiant įpyko, per televiziją išgirdusi indų ploviklio reklamoje teigiant, kad „moterys visoje Amerikoje kovoja su neplautais puodais ir keptuvėmis“. Po Meghan įsikišimo, kompanija pakeitė seksistinį reklamos tekstą į „žmonės visoje Amerikoje“.
„Šios ankstyvos patirtys padėjo jai toliau gyvenime kelti socialinio teisingumo ir moterų įgalinimo klausimus“, – teigiama tinklalapyje.
Jame taip pat pažymimos kitos jos veiklos: savanoriška veikla Los Andželo (jos gimtojo miesto) labdaros valgykloje „Skid Row“, filmavimasis seriale „Suits“ („Kostiumuotieji“ – liet.) Toronte. Taip pat ji buvo Jungtinių Tautų kampanijos už moterų dalyvavimą politikoje ir lyderystėje advokatė bei humanitarinės pagalbos organizacijos „World Vision“ ambasadorė.
Spėliojama, ar ji tapusi karališkosios šeimos nare, ir toliau bus tokia aktyvi. Kita vertus, pasikeitė jos statusas. Ir vis dėlto, tikimasi, kad ji bus nešališka politiškai. Kartą ji yra pavadinusi prezidentą Donaldą Trumpą „nekenčiančiu moterų“, taip pat „Instagram“ profilyje pasidalijo nuotrauka, nukreipta prieš „Brexit“. Tiesa, šį profilį ji jau yra ištrynusi. Tokie išsišokimai jau daugiau nebeleistini. Vis dėlto smalsuoliai spėlioja, ar ji ir toliau kalbės feminizmo ir rasiniais klausimais.
Meghan Markle – mišrios rasės, jos tėtis yra baltasis, o mama – juodaodė. Vestuvių ceremonijoje dalyvavo aistringai kalbėjęs juodaodis vyskupas Michaelis Curry, gospelo choras, juodaodis violončelininkas, juodaodis kunigas.
Be to, vestuvių metu Meghan, pranešama, pasakė kalbą. Ji padėkojo princui Harry ir karališkajai šeimai už dosnumą ir gerumą. Anot britų leidinių, Harry taip pat pasakė kalbą, kurioje teigė, kad su Meghan yra „puiki komanda“. „Nekantrauju praleisti visą likusį gyvenimą su tavimi“, – pasakė jis.
Žmogaus teisių temoms ir ypatingi moterų lygybės klausimui neabejingi ir kiti karališkosios šeimos nariai. Princo Charleso žmona Camilla yra Pasaulio moterų festivalio prezidentė. Ji ne kartą pasisakė prieš smurtą šeimoje.
Vis dėlto tai yra pirmas kartas, kai britų monarchijos tinklalapyje viešai pasisakoma už feminizmą. Kai kurios(-ie) feiministės(-ai) tikisi, kad tai – tik pradžia.
„Tikiuosi, kad kaip Karališkosios šeimos atstovė, ji ir toliau tiki feminizmu, kad ji dirbs moterų lygių teisių labui“, – viliasi feministė Taslima Nasreen.
„Young Women‘s Trust“ labdaros organizacijos vyriausioji vadovė Carole Easton teigė, kad tai tiesiog fantastiška, jog Meghan įsipareigojusi kovoti už moterų teises. „Dabar pats laikas imtis veiksmų šiuo klausimu“, – pridūrė ji.