Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Skaudi žinia – Tibete žuvo dvi alpinistės: kopė į paskutinę iš 14-os viršūnių

Dvi amerikietės bandė patekti į istoriją kaip pirmos savo šalies atstovės, įkopusios į visas 14 aukščiausių viršūnių. Deja, svajonės įgyvendinti nepavyko – Gina Rzucidlo ir Anna Gutu žuvo kopdamos į paskutinę iš jų.
Žuvusios alpinistės
Žuvusios alpinistės / Socialinių tinklų nuotr.

Nypost.com informuoja, kad šių dviejų moterų ir jas lydėjusių šerpų gyvybes nusinešė netikėtai užklupusios lavinos, kurios spalio 7 d. prasidėjo alpinistams bandant pasiekti Šišapangma viršukalnę.

Apie 32-ejų Katiushos ir ją lydėjusio šerpo Mingmaro Sherpa mirtis buvo paskelbta dar įvykio dieną, o štai 45-erių sulaukusi Anna Gutu iš pradžių buvo laikyta dingusia be žinios. Po kelių dienų iš Masačusetso valstijos kilusios moters artimieji socialiniame tinkle „Facebook“ patvirtino, kad pastaroji taip pat tragiškai žuvo kalnuose.

Kinijos vyriausybė netenkino žuvusiųjų moterų šeimų narių prašymų surengti kūnų paiešką sraigtasparniu. G.Rzucidlo šeimos atstovai teigė, kad institucijos juos patikino, jog „paieškos gali būti atnaujintos tik pavasarį, pagerėjus oro sąlygoms“. Taip pat pridūrė, kad šiais metais kopimas į Šišapangma kalną nuo dabar yra uždraustas.

Tiesa, alpinistės žuvo dviejų atskirų lavinų metu. Šis kalnas buvo paskutinis Tibete, į kurį jos troško įkopti, kad pasiektų savo užsibrėžtą tikslą tapti pirmomis amerikietėmis, įkopusioms į visas 14 aukščiausių pasaulyje (daugiau kaip 8000 m) viršūnių. Pirmoji moteris, įkopusi į visas šias viršūnes, yra iš Ispanijos kilusi Edurne Pasaban, kuri jas įveikė 2010 metais. O pirmasis tai padaręs vyras – italas Reinholdas Messneris, šį garbingą titulą jis užsitarnavo dar 1986 metais.

Amerikietės į Šišapangma kalno viršūnę kopė ne vienos. Jas mačiusi Kosove gyvenanti alpinistė Uta Ibrahimi sakė, kad apsisuko eiti atgal dar po pirmosios lavinos, nes bijojo dėl savo gyvybės, tačiau G.Rzucidlo buvo pasiryžusi kopti toliau.

„Mačiau pirmąją laviną! Kai pamačiau, kad ji užklupo tris žmones, įskaitant Anną ir Mingą, kurie žuvo, labai išsigandau. Buvau tiesiog šokiruota. Sustojau ir valandą galvojau, ką turėčiau daryti toliau… Galiausiai supratau, kad nebenoriu tęsti šio kopimo! Tačiau mačiau, kad mano bičiulio, kuris buvo Ginos vedlys, grupė toliau judėjo kalno viršūnės link“, – taip savo „Facebook“ paskyroje rašė U.Ibrahimi.

Moteris pridūrė, kad matė ir antrąją laviną, kuri jai pasirodė „didžiulė“ ir „prasidėjusi ties viršūne“. Būtent ši lavina nusinešė antrosios amerikietės G.Rzucidlo gyvybę. Pasak Utos, kuri įkopusi į 7 600 metrų aukštį apsisuko atgal, šias dvi sniego griūtis skyrė maždaug trys valandos.

Kita vietinė gidė Karma Gelen Sherlpa patyrė itin sunkius kūno sužalojimus ir buvo nugabenta į artimiausią ligoninę. Iš viso į Šišapangma viršukalnę bandė įkopti 52 alpinistai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Italijos ir kitų šalių. Tai vienintelis daugiau 8 tūkst. metrų aukščio kalnas, kuris išskirtinai priklauso tik Tibeto teritorijai.

Dėl pandemijos kinų valdžia net trejus metus draudė užsieniečiams kopti į šį kalną, tačiau šiais metais draudimas pagaliau buvo panaikintas. Ginos Rzucidlo šeimos nariai buvo sukrėsti šio įvykio, juk moters svajonė, rodos, buvo jau ranka pasiekiama. Taip pat Ginos sesuo laikraščiui „The Telegraph“ sakė, kad iš jos sesers veido niekuomet nedingdavo šypsena, ji visuomet daug juokaudavo ir atrodė laiminga.

Annos Gutu socialinių tinklų paskyroje daugybė sekėjų ir apie įvykį sužinojusių žmonių vis dar gausiai dalijasi užuojautos pareiškimais šeimos nariams ir vadina moterį tikru įkvėpimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas