Kubos sostinėje esantis sporto kompleksas „Ciudad Deportivo“., kuriame telpa 450 tūkst. žmonių, buvo sausakimšas. Žmonių jūra buvo užplūdusi ir aplinkines gatves, daugybė gerbėjų buvo susirinkę ant aplinkinių namų stogų, todėl tikėtina, kad koncerto klausytojų buvo apie pusė milijono. Spėjama, kad tai buvo didžiausias koncertas šalyje.
Keturios superžvaigždės, vadovaujamos Micko Jaggerio, ketvirtadienio vakarą atskrido į Kubą, o penktadienio vakarą jie surengė nemokamą koncertą Havanos sporto centre „Ciudad Deportivo“.
„Žinome, kad prieš daug metų Kuboje buvo sunku klausytis mūsų muzikos, bet dabar grojame čia“, – grupės lyderis Mickas Jaggeris pareiškė miniai ispanų kalba, išprovokuodamas klausytojų garsius džiaugsmingus šūksnius.
„Manau, kad laikai iš tikrųjų keičiasi, – pridūrė jis. – Tiesa, ar ne?“
Minia atsakė kurtinamu riaumojimu, o įvairiausio amžiaus žmonės šokinėjo pagal griausmingų gitarų solo ritmą, pritardami M.Jaggeriui, kuris traukė vieną po kito roko klasika tapusius hitus – pradedant „Angie“, baigiant „Paint it Black“.
Šis nemokamas koncertas buvo ne vien pirmasis „The Rolling Stones“ koncertas Kuboje, bet ir apskritai pirmasis tokio lygio grupės pasirodymas šioje komunistinėje saloje.
„Tai buvo draudžiama. Mes negalėjome klausytis grupės „The Beatles“ ir daugelio kitų atlikėjų. Dabar mes galime klausyti tai, ko norime“, – sakė Kubos gyventojas.
„Po šiandienos aš galiu mirti. Pamatyti „The Rolling Stones“ buvo lyg mano paskutinis noras“, – teigė 62 metų grupės fanas.
Roko muzikos slopinimas
72 metų M.Jaggeris, jo vienmetis Keithas Richardsas, 74 metų Charlie Wattsas ir 68 metų Ronnie Woodas atskrido ketvirtadienio vakarą, kai vos prieš dvi dienas tarptautinės politikos superžvaigždė JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) baigė savo istorinį vizitą Kuboje, siekdamas nutraukti ilgiau negu pusę šimtmečio trukusį priešiškumą tarp Vašingtono ir Havanos.
Abu įvykiai žymėjo itin neįprastą savaitę Kuboje, kuriai anksčiau vadovavo revoliucijos lyderis Fidelis Castro, o dabar – jo brolis Raulis, stovėję prieš Komunistų partijos vairo nuo 1959 metų, kai jų partizanų armija nuvertė JAV palaikomą režimą.
Šioje saloje nuo 7-ojo iki 10-ojo dešimtmečio rokenrolas buvo laikomas nepageidaujamu, o griežčiausių draudimų laikais gerbėjai pasiklausyti šios muzikosrinkdavosi slapta; klestėjo kontrabandininkų atgabentų plokštelių ir kasečių juodoji rinka.
„Rolling Stones“ koncertas Havanoje? Tai svajonė“, – sakė 45 metų Eddie Escobaras, įkūręs „Yellow Submarine“ – vieną iš nedaugelio Havanos klubų, kuriuose pasirodymus rengia roko grupės.
Jis prisiminė, kaip slapta klausydavosi JAV komercinių radijo stočių, transliuodavusių „The Rolling Stones“, „Led Zeppelin“, „Deep Purple“ ir kitų grupių muziką.
„Roko muzika, tikiuosi, atvers visa kita – politiką, ekonomiką, internetą. Mes 20 metų atsiliekame absoliučiai visose srityse“, – pridūrė jis.
Didžiausias visų laikų koncertas Kuboje
Penktadienį surengtas „The Rolling Stones“ koncertas buvo didžiausias kada nors įvykęs Kuboje muzikos renginys; į šią salą dar niekada nebuvo atvykusi nė viena kita panašaus lygio roko grupė. Tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai vengė vykti į Kubą dėl prastos infrastruktūros, menkos vietos žmonių perkamosios galios, taip pat kliūčių, keliamų ekonominio embargo, kurį Jungtinės Valstijos taiko komunistinei salai.
„The Rolling Stones“ pasiūlė savo gerbėjams balsuoti per „Twitter“ už vieną iš keturių dainų – „Get Off My Cloud“, „All Down the Line“, „She's So Cold“ ir „You Got Me Rocking“ – kad ji būtų atlikta per šį koncertą. Tačiau Kuboje, kur interneto skvarba labai menka, tik nedaugelis žmonių turi galimybę naudotis „Twitter“ arba kitais socialiniais tinklais.