Dėl savo romanų apie berniuką-burtininką Harį Poterį išgarsėjusios rašytojos motina Anne mirė nuo išsėtinės sklerozės, būdama 45-erių. J.K.Rowling Telegraph.co.uk žurnalistams sakė, ilgą laiką ieškojusi, kaip atsidėkoti Edinburgo miestui, kuriame gyvena.
Prie Edinburgo universiteto veikianti Anne Rowling Atkuriamosios neurologijos klinika domėsis įvairiomis neurologinėmis ligomis, kurių dauguma mirtinos – Parkinsono, Alzheimerio, Huntingtono ligomis ir kitais sveikatos sutrikimais.
Multimilijonierės rašytojos dovana – didžiausia kada nors jos padaryta auka ir didžiausia Edinburgo universiteto gauta paramos suma iš vieno asmens. Beje, J.K.Rowling savo knygas apie Harį Poterį pradėjo rašyti Škotijos sostinės kavinukėse.
„Visada norėjau kažką grąžinti tiek daug man davusiam miestui. Nesugalvojau nieko svarbesnio ir turinčio didesnę išliekamąją vertę nei padėti universitetui pritraukti pasaulinio lygio mokslininkus, kurių specializacija – nervinių ląstelių atkūrimas“, – sakė prieš mėnesį 45-erių sulaukusi moteris. J.K.Rowling pabrėžė, kad tokio amžiaus mirė jos motina.
Žinau, kad ji džiaugiasi, kad klinika pavadinta jos vardu, tikrai geriau nei jos vardą duoti sodui ar statulai“, – kalbėjo autorė. Didžiausia kada nors gauta Didžiosios Britanijos universiteto auka iš privataus asmens – amerikiečio milijardieriaus, „Microsoft“ kompanijos įkūrėjo Billo Gateso dovana – 136 mln. svarų sterlingų (apie 573 mln. Lt), skirti „Gates Cambridge Scholarships“ projektui.