Tik prasidėjus karui Ukrainoje, visas pasaulis pastebėjo bendrą bruožą V.Putino susitikimuose, konferencijose ir kituose paviešintuose vaizdo įrašuose – jų dalyviai nuo Rusijos prezidento keistai nutolę, o fone esančios detalės atrodo netikros, dėl ko kilo spėjimų, ar gali būti, jog jis įrašinėjamas atskirai, o vėliau prijungiamas prie atitinkamų vaizdų.
Visgi ne vienas ekspertas tvirtina, kad tai V.Putino pasaulyje nebūtų naujiena, nes, žinoma, privatumą jis bandė išsaugoti ne tik viešame, bet ir asmeniniame gyvenime, rašo express.co.uk.
Apie Sankt Peterburge gimusį KGB karininką iki šiol žinoma nedaug, išskyrus jo tarnybą slaptojoje žvalgybos agentūroje ir politinę veiklą. Bėgant metams šios informacijos daugėjo ir išlindo daugiau detalių apie jo asmeninį gyvenimą – tarp jų buvo subyrėjusi santuoka su stiuardese Liudmila.
Į poros, kuri susituokė 1983 m. ir susilaukė dviejų dukrų, gyvenimą gilinosi žurnalo „Spectator“ korespondentas Rusijoje Owenas Matthewsas.
O.Matthewsas pažymėjo, kad V.Putinui tapus Rusijos prezidentu, jis faktiškai uždangstė bet kokią informaciją apie savo artimuosius. Iš pradžių „paslėpė“ savo dukras, kurios studijavo prisidengusios kitais vardais, tad kartu mokęsi studentai, kaip teigiama, nežinojo jų tikrųjų tapatybių.
Negana to, O.Matthewsas aprašė, kaip buvusi Rusijos prezidento žmona Liudmila 30 metų buvo „laikoma šešėlyje“. O V.Putinui paskelbus apie skyrybas valstybinė televizija tarsi ištrynė buvusios pirmosios ponios egzistavimą ir jos daugiau niekada nebeminėjo.
„Po skyrybų visi paminėjimai apie Liudmilą buvo ištrinti iš Kremliaus tinklalapio naujienų srauto ir ji buvo nustumta į nežinomybę. Pagal įstatymą jai gali priklausyti iki pusės oficialaus V.Putino atlyginimo – 8 124 912 rublių (93 488 eurų), tačiau jokia skyrybų susitarimo detalė nebuvo paskelbta“, – savo tyrime apie šeimą rašė žurnalistas.
Anot jo, V.Putinas sukūrė Rusiją, kurioje žmonės, kaip ir senais laikais, gali būti tiesiog išstumti iš istorijos tarsi per „Photoshop“. „Photoshop“ paminėjimas – tai nuoroda į Sovietų Sąjungos laikus, ypač Josifo Stalino valdymo laikotarpį, kai lyderis iš nuotraukų pašalindavo buvusius sąjungininkus, jei jie netekdavo malonės.