Žinoma, šio pasakojimo pavadinimas „Žaslių miestelio darželis, beveik didesnis už patį miestelį“ yra kiek per skambus – Žasliuose gyvena apie 600 žmonių, o darželyje – dešimtkart mažiau. Bet turint omeny, kad vaikų darželį dažniausiai lanko vaikai, šio pasakojimo pavadinimas yra gana tikslus.
O jei rimčiau, nuolat matydami antraštes apie mažėjantį gimstamumą, tuštėjančius darželius ir uždaromas mokyklas, norime pakviesti į vaikų darželį, sunkiai talpinantį vietinius ir aplinkinius vaikus.
Šiuo metu tris lopšelio-darželio „Žaliasis klevelis“ grupes lanko 61 vaikas. Tai vienas didžiausių darželių Žaslių seniūnijoje. Kasryt į jį susirenka ir Žaslių miestelio, ir aplinkinių kaimų vaikai. Darželis apšildomas koklinėmis krosnimis. Didžioji dalis personalo čia dirba 20–30 metų.
Patys Žasliai – tarp Vilniaus ir Kauno, Kaišiadorių ir Elektrėnų – geografiškai patogus miestelis smulkiam ir vidutiniam verslui, kurio čia apstu, tad į darbą atvažiuojantys tėvai atsiveža ir vaikus. Galiausiai trijų ežerų (Žaslių, Limino ir Statkūniškės) apjuostas miestelis sulaukia vis daugiau naujakurių iš didesnių miestų. O su naujomis šeimomis – ir vaikų.
Ar tai vienintelės priežastys, kodėl „Žaliasis klevelis“ toks populiarus? Apie tai ir yra šis „100 Lietuvų“ pasakojimas. Mudu su Irmantu dėkojame tėvams, neprieštaravusiems, kad jų vaikai patektų į kadrą. Ir darželio darbuotojoms, neprieštaravusioms, kad į kadrą patektų „Žaliasis klevelis“.