Bookswap.lt pristato: nauji metai – nauji skaitiniai

Naujieji metai – puikus metas pradėti įgyvendinti seniai sau duotus pažadus. Galbūt vienas iš jų – skaityti daugiau knygų? BOOKSWAP knygų mainų platforma yra puikus būdas greitai, tvariai ir patogiai papildyti savo lentyną naujais skaitiniais. Tačiau kaip išsirinkti knygą,  nuo kurios atsiplėšti bus sunku? Tinklaraštininkė Knygų dama apžvelgia 10 knygų naujienų skirtingiems skoniams.

_02

C.W. Gortner

„Pirmoji aktorė“

(„Alma littera“, vertė Loreta Gema Baltaduonė)

C.W. Gortner – autorius, meistriškai rašantis istorinių asmenybių biografijas. Jokiu būdu ne sausai, apmėtydamas datomis ir faktais, o gyvenimus į puslapius perkeldamas spalvingai ir dramatiškai. Skaitydamas jo knygas, jautiesi, lyg žiūrėtum įtraukiantį filmą, kartu sužinodamas apie nepaprastus kadaise gyvenusius žmones. Šį kartą jo akiratyje – garsioji prancūzų aktorė Sara Bernar. Nemylima kurtizanės dukra, už save kovojusi nuo ankstyvos vaikystės. Nepaklusni, užsispyrusi, drąsi ir labai graži mergaitė užsimojo tapti aktore ir ne bet kokia, o pačia garsiausia. Ji to pasiekė, bet kelias buvo vingiuotas: nuo vienišos motinystės, karo iki milijonų jai atsidavusių ir garsiai plojančių gerbėjų.

Šią knygą rasite čia.

_01

Michael J. Benton

„Dinozaurai. Naujas žvilgsnis“

(„Alma littera“, vertė Eglė Podčašinskienė)

Knyga, leidžianti pažvelgti į paleontologų kasdienybę. Išmaniai, smagiai ir be galo įdomiai pasakojama apie tai, kaip mes šiandien sužinome, kuo gyveno dinozaurai: kuo maitinosi, kaip prižiūrėjo jauniklius, kaip migravo, kaip atrodė ir ar kada nors gyvenime mokslininkams pavyks juos atgaivinti. Nors knyga mokslinė, rašytojas pasakoja paprasta kalba, vaizdingai ir pasitelkdamas nuotraukas bei iliustracijas, kurių leidinyje yra net 163.

Šią knygą rasite čia.

_09

Ignė Ale

„Migruojantys paukščiai“

(„Svajonių knygos“)

Ieškantiems  švelnaus, jausmingo ir lengvo, tačiau nebanalaus romano – ši knyga turėtų patikti. Gerda – keliaujanti rašytoja, neprisirišanti prie vienos vietos ir Lietuvoje besilankanti tik reikalui prispaudus. Dabar taip ir nutinka – ji paveldi močiutės namą, kuriame praleido visą vaikystę. Namas – vienoje gražiausių Lietuvos vietų – Liepynės kaime. Ji apsistoja jame ir ima permąstyti visą savo gyvenimą. Galvoja, ar tęsti savo klajoklišką gyvenimą, ar įleisti šaknis čia. Kortas dar labiau sumaišo atsiradęs naujas žmogus ir besimezgantys jausmai...

Šią knygą rasite čia.

_10

Michele Primi

„Rokenrolo paslaptys ir tragedijos“

(„Briedis“, vertė Aidas Jurašius)

Rokenrolas – muzika, apjungianti maištininkus, gyvo garso gerbėjus ir skandalingų atlikėjų garbintojus. O tokių rokenrolo pasaulyje išties nemažai. Nuo aistringų meilės istorijų ir dar aistringesnių skyrybų, triukšmingų vakarėlių ir riebių pasisakymų iki priklausomybių ir mįslingų žūčių. Rokenrolo pasaulis toks pat spalvingas kaip ir ši knyga. Joje rasite daugybe biografijų, nuotraukų, negirdėtų faktų ir įdomiausių istorijų iš garsenybių gyvenino užkulisių. Kokybiškai išleista, didelė, albumą primenanti knyga patiks visiems tikrų istorijų ir muzikos mėgėjams.

Šią knygą rasite čia.

_08

Ajahn Brahm

„Dramblys, kuris pamiršo laimę“

(„Tyto alba“, Emilija Ferdmanaitė)

Ši įkvepianti ir šviesi knyga sudaryta iš trumpų pamokančių budistinių pasakojimų, paties autoriaus patirčių. Savo istorijomis Brahm parodo, jog į visas situacijas, kad ir kokios blogos jos bebūtų, galima pažvelgti kitu kampu. Knygoje jis dažnai žvelgia su humoru, net lengvu sarkazmu į viską įpindamas tvirtą tikėjimą. Yra ir ašarą spaudžiančių pasakojimų, tokių tamsių istorijų, iš kurių, atrodo, rasti išeities nėra kaip. Knygą galima skaityti nuo pradžių arba ieškoti sau artimų istorijų – nesvarbu. Visos jos vertingos, lengvai skaitomos ir paliekančios širdyje šilumą.

Šią knygą rasite čia.

_07

Steve Cavanagh

„Prisipažinimas“

(„Jotema“, vertį Jurgita Jėrinaitė)

Mėgstantiems įtemptą veiksmą, nenuspėjamus siužeto posūkius ir pavojų puslapiuose – rekomenduoju nepraleisti Steve Cavanagh trilerių serijos. Tai istorijos apie advokatą, kadaise buvusį genialų sukčių. Aštraus proto Edį Fliną, kuris nors ir nori atsikratyti tamsaus praeities šleifo, vis dar yra įpainiojamas į sudėtingų nusikaltimų reikalus. Šį kartą jį prispaudžia FTB: agentai sakosi turintys įrodymų apie jo žmonos nusikalstamą veiklą. Jei Edis nori, kad žmona būtų palikta ramybėje, turi svarbų korumpuotos advokatų kontoros klientą įtikinti liudyti prieš įmonę. Edžiui prireiks ne tik sumanumo, bet ir išspręsti moralinę dilemą – ar išgelbėti kaltą žmoną, ar pakišti nekaltą žmogų?

Šią knygą rasite čia.

_06

Knut Hamsun

„Žemės syvai“

(„Jotema“, Giedrė Rakauskaitė)

Kokybiškos, brandžios, gilios ir vertingos literatūros gerbėjai negali praleisti Nobelio laureato Knut Hamsun romano „Žemės syvai“. Tai lėtas, sodrus pasakojimas apie žemdirbį, nusprendusį įsikurti  negyvenamoje žemėje. Pelkėtoje, nederlingoje, plynoje vietoje jis sunkiu darbu pradeda gyvenimą. Nežmoniškomis pastangomis prisijaukina nesvetingą vietą ir pamažu kuria sau gerbūvį ir klestintį ūkį. Nejučia vietovėje randasi naujų gyventojų, spalvingų charakterių ir vis dar besitęsiant Pirmajam pasauliniam karui žmonės bando gyventi ir susigyventi.

Šią knygą rasite čia.

_05

Chris Carter

„Krucifiksas“

(„Jotema“, Vilma Krinevičienė)

Chris Carter ir jo detektyvų serija – viena populiariausių Lietuvoje, Skaitytojų širdis jis užkariavo nenuspėjamais siužetais, gudragalviu tyrėju ir neįtikėtinai žiauriais nusikaltimais. Nors knygos skirtos tik stiprių nervų skaitytojams, kiekvienos naujos dalies laukia minios gerbėjų. Ir, žinoma, yra būrys liūdinčių dėl pirmųjų serijos dalių, kurių gauti tiesiog neįmanoma. Leidykla „Jotema“ išgirdo skaitytojų prašymus ir išleido pirmąją dalį dar kartą. „Krucifiksas“ – įspūdingos serijos pradžia, kurią perskaitę nekantrausite pasinertį į likusias Carter knygas.

Šią knygą rasite čia.

_04

Catriona Ward

„Vienas pats naktyje“

(„Tyto alba“, vertį Inga Čepulienė)

Mistiška, siaubo prieskoniais pagardinta ir labai nejauki knyga siaubo žanro mylėtojams. Šią rašytoją Lietuvos skaitytojai jau pažįsta iš pirmojo jos romano „Paskutinis namas Nereikalingųjų gatvėje“, sulaukusio milžiniško populiarumo. Antroji knyga įspūdingumu niekuo nenusileidžia. Nuo pirmo skyriaus skaitydami jausite nejauką. Tokią, kuri lanko žiūrint kokybišką siaubo filmą. Atoki sala, kurioje siautėja Durkliarankis – nusikaltėlis, besilankantis gyventojų namuose ir su peilio ašmenimis fotografuojantis miegančius vaikus. Trys keistuoliai paaugliai, bandantys ne tik įminti jo tapatybę, bet ir kamuojami asmeninių problemų. Mylintys, nekenčiantys, labai bijantys, nesuprantantys, o kai kada suprantantys per gerai. Nusikaltimo pėdsakai, magijos prieskoniai, klampūs sąmonės žaidimai, gili, nerami ir pavojinga jūra, kurią Ward aprašė taip, kad imi jos bijoti net patogiai sėdėdamas ant sofos.

Šią knygą rasite čia.

_03

Gelong Thubet

„Būkite laisvi, būkite laimingi“

(„Tyto alba“, vertė Almantė Rimavičienė)

Dar viena puiki, trumpa ir lengvai besiskaitanti įkvėpimo knyga. Knygos autorius – garsus meditacijų mokytojas, kadaise patyręs siaubingą perdegimą ir atgaivos ieškojęs budistų vienuolyne. Ten ją atrado, buvo įšventintas į vienuolius, o dabar sukaupęs didžiulę patirtį ja dalinasi universitetuose, ligoninėse, priklausomybės centruose ir knygose. Šioje knygoje rašytojas kalba apie laimę ir kaip mes patys ją savyje blokuojame, tikėdamiesi ją rasti sudėtinguose dalykuose. Praktinių patarimų kupina knyga moko medituoti, pastebėti džiaugsmą, laimę ir nebijoti ja mėgautis.

Šią knygą rasite čia.


 

Susidomėjote kuria nors knyga? Patikrinkite, gal ji gyvena knygų mainų platformoje BOOKSWAP, kur turimas knygas galite patogiai ir greitai išmainyti į naujas istorijas! O jei knygos ten nėra – įsidėkite ją į norų sąrašą ir gaukite pranešimą vos ji pasirodys mainų platformoje.