BOOKSWAP pristato: intriguojančios knygų naujienos
Atėjo ruduo, o su juo – nauji mokslo metai, niekaip neatsiejami nuo knygų. Vieniems tai – vadovėliai, pratybos, akademiniai tekstai, kitiems – leidyklų naujienos ir vasariškų romanų iškeitimas į tamsėjantiems vakarams labiau tinkančias knygas. O tokių tikrai netrūksta! Knygų tinklaraštininkė Knygų dama atrinko 10 intriguojančių skaitinių įvairiems skoniams!
Sebastian Fitzek
„Mimika“
(„Jotema“, Jūratė Pavlovičienė)
Itin Lietuvoje pamiltas rašytojas Sebastian Fitzek pristato pribloškiančią naujieną – psichologinį trilerį apie atminties praradimą ir itin supainiotą nusikaltimą. Mikroišraiškų ir kūno kalbos specialistė Hana praranda atmintį. Elgsenos perpratimo įgūdžiai niekur nedingsta ir ji imasi tirti vaizdo įrašą, kuriame moteris prisipažįsta nužudžiusi savo šeimą. Tame įraše pati Hana… Neįtikėtinai painus ir net akyliausią skaitytoją nustebinsiantis pasakojimas patiks aštrių literatūrinių pojūčių mėgėjams.
Gabrielle Zevin
„Rytoj… ir vėl rytoj… ir vėl rytoj“
(„Alma littera“, Viktorija Uzėlaitė)
Ši knyga – tikra pasaulinė sensacija, spėjusi pelnyti ir apdovanojimų. Tai pasakojimas apie jaunus video žaidimų kūrėjus, genialiai valdančius technologijas, tačiau visiškai nemokančius apsieiti su nuosavais gyvenimais ir jausmais. Semas ir Seidė – pažįstami nuo vaikystės, juos jungė bendri pomėgiai, o vėliau ir bendras kompiuterinių žaidimų verslas. Nors, atrodo, savo srityje jiedu pasiekė ir šlovę, ir pripažinimą, nė vienas iš jų nesijaučia laimingas. Temomis turtinga knyga užkabina ir nesusitaikymą su liga, psichologines problemas, terorizmą ir tuos paprasčiausius jausmus, apie kuriuos kalbėti sudėtingiausia.
Patricia Gibney
„Paliktoji“
(„Jotema“, Rita Bakanienė)
Trečioji detektyvės Lotės Parker trilerių serijos dalis nė kiek nenuvils jau spėjusių šią tyrėją pamilti. Patricia Gibney savo knygose įtaigiai supina ir asmeninį Lotės gyvenimą, problemas ir žiaurius nusikaltimus, kuriuos, pasitelkusi visą drąsą bei aštrų protą, ji tiria. Šioje dalyje jai tenka didžiausias iššūkis iki šiol – išsiaiškinti, kas ir kodėl vieną po kito žudo vienos šeimos narius. Lotė net neįtaria, kaip glaudžiai ir pati yra susijusi su byla…
Lucy Adlington
„Raudonas kaspinas“
(„Alma littera“, Inga Jakaitė)
Nors knyga skirta jaunesnio amžiaus skaitytojui, mėgstantys Antrojo pasaulinio karo istorijas mėgausis lygiai taip pat. Lucy Adlington čia pasakoja apie Aušvice veikusią siuvyklą, kurioje buvo negailestingai išnaudojamos kalinės. Šioje siuvykloje darbuojasi ir septyniolikmetė Ela, kuri diena iš dienos ne tik siuva sukneles, bet ir mokosi gyventi išlikimo sąlygomis pamindama net asmenines vertybes. Skaudi, liūdna, tačiau labai įkvepianti istorija.
Karin Slaughter
„Dėlionė“
(„Balto“, Indrė Kairytė)
Pirmasis autorės detektyvas „Gera duktė“ sužavėjo nenuspėjamas, įtampos kupinas ir žiaurumo nestokojančias knygas mėgstančius skaitytojus. „Dėlionė“ – ne ką prastesnis Karin darbas. Savo trileriuose autorė narplioja ne tik sudėtingus nusikaltimus, bet ir paslapčių kupinus artimųjų santykius. Čia dėmesio centre – mamos ir dukters akistata. Endei kartu su mama Laura pietaujant prekybos centre ten įsiveržia ginkluotas žudikas. Nušovęs greta jų stovinčias moteris, jis kėsinasi į Endės gyvybę, tačiau Laura jam pastoja kelią ir ramiu veidu nuginkluoja bei nužudo užpuoliką. Endė nesupranta, iš kur jos rami ir gerutė mama turi tokių įgūdžių. Tačiau klausimams vietos nėra – Laura įsako dukrai kuo greičiau bėgti iš miesto.
Natalia Ginzbur
„Visi mūsų vakar“
(„Tyto alba“, Inga Tuliševskaitė)
O ši knyga – dovana literatūros gurmanams, mėgstantiems sodrias ir prasmingas istorijas. Apdovanota ir pasaulyje pripažinta rašytoja šiame romane pasakoja apie Antrojo pasaulinio karo išvakares ir sudėtingus šeimų santykius. Kuomet neturtingo našlio dukra Ana pastoja nuo kaimyno turtuolio sūnaus, šeimų draugystei ateina galas. Ana pabėga į pietų Italiją, kur susiduria ne tik su įsisiautėjančio karo žiaurumais, bet ir naujų santykių išbandymais.
Eimantas Gudas
„Mėlynas kraujas“
(„Tyto alba“)
Istorijos mėgėjai turėtų dėmesį atkreipti į šią knygą – Valdovų rūmų kultūros istoriko Eimanto Gudo pasakojimą apie penkias įtakingiausias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gimines. Pagaulus pasakojimas kupinas ne tik netikėtų ir negirdėtų faktų, bet yra ir papildytas gausybe senovinių iliustracijų, padėsiančių labiau įsijausti į anų laikų dvasią.
Kristin Hannah
„Tolimi krantai“
(„Jotema“, Paulė Budraitė)
Dar viena itin Lietuvoje pamilta rašytoja Kristin Hannah ir dar vienas jautrus, gyvenimiškų dramų ir jausmų kupinas jos pasakojimas. Elizabetė ir Džeksonas susituokė jauni, užaugino ir į gyvenimą išleido dvi dukras. O joms išėjus, pora ima tolti vienas nuo kito. Atrodo, kad nieko bendro nebeliko, o praeities nuoskaudos ima veržtis viršun. Elizabetę dar labiau sukrečia tėvo mirtis ir norėdama permąstyti savo gyvenimą, pasirinkimus ji iškeliauja į namelį prie vandenyno. Pabūti viena ir susidėlioti mintis. Išsiaiškinti, ko nori iš gyvenimo ir ar tai, ką turi, yra pakankama.
Patrick Radden Keefe
„Nieko nesakyk“
(„Kitos knygos“, Ieva Balčiūnaitė-Vaičiulienė)
„Nieko nesakyk“ – dovana istorijos ir tikrų nusikaltimų knygų mėgėjams. JAV tiriamosios žurnalistikos žurnalistas Patrick Raddan Keefe nuveikė didžiulį darbą – pasitelkdamas iki šiol neskelbtus dokumentus ir liudininkų pasakojimus, atkūrė Airijos respublikonų armijos nusikaltimus ir kontraversišką šalies vidaus kovų paveikslą. Jo centre – dešimties vaikų motina, kurią 1972 metais užpuolikai pagrobė iš namų. Po daugiau nei 30 metų jos kaulai buvo rasti paplūdimyje. Visus tuos metus buvo žinančių, kas ir kodėl moteriai nutiko, tačiau niekas netarė nė žodžio. Kodėl?
Andreas Gruber
„Mirties pasaka“
(„Jotema“, Laima Kuprienė)
Trečioji Andreas Gruber trilerių serijos dalis, skaitytojams ir vėl dovanosianti įtemptą katės ir pelės žaidimą. Berne siaučia serijinis žudikas, ant aukų kūnų paliekantis ypatingą žymę. Bylą tirti imasi talentingasis aštrialiežuvis Martenas ir jaunoji jo kolegė Sabina. Jie greit išsiaiškina, kad dabartinės žmogžudystės yra panašios į kadaise Martino už grotų patupdyto Pito Van Lono darbelius. Bet Pitas kali nuošaliame kalėjime ir čia prikišti nagų negalėjo. Tačiau ir ten tupėdamas jis sugeba kaišioti pagalius tyrėjams į ratus...
Susidomėjote kuria nors knyga? Ją tikrai rasite knygų mainų platformoje BOOKSWAP, kur turimas knygas galite patogiai ir greitai išmainyti į naujas istorijas! O jei norite kitos knygos, kurios šiuo metu niekas nesiūlo – įsidėkite ją į norų sąrašą ir gaukite pranešimą vos ji pasirodys mainų platformoje.