Blynai – tai patiekalas, populiarus visame pasaulyje, o nuo jų įvairovės gali apsisukti galva. Saldūs, sūrūs, traškūs, purūs, stori, plonyčiai, su įdarais, padažais...
Vieniems populiariausių blynų – lietiniams – tereikia kelių ingredientų, tačiau jų kokybė itin svarbi ir lemia skonį bei tekstūrą.
Pasak „Norfos“ pieninės gamybos vadovės Laimos Balionienės, lietiniai skirsis kaip diena ir naktis, jei juos užmaišysite ne su vandeniu, o su pienu – jie bus daug gardesni ir sotesni. Ruošiant lietinius rekomenduojama miltus persijoti.
Jeigu norite, kad blynai būtų storesni, tešla turi būti tirštesnė. Optimaliausias variantas – grietinės tirštumo tešla. Nepatingėkite ją gerai išplakti. Jeigu jaudinatės, kad blyneliai neišlaikys tobulos formos, – į tešlą šliūkštelėkite šlakelį aliejaus. Keptuvėje aliejaus turi būti nedaug – vos vos sudrėkinkite paviršių, ypač jei aliejaus pylėte į tešlą. Maža gudrybė, kuri namus pripildys pasakiško aromato – kepant naudokite kokosų aliejų.
Restorano „Amandus“ šefas Deivydas Praspaliauskas savo patiekalams naudoja tik kokybiškiausius produktus, tad norintiems išsikepti pačius skaniausius blynus, rekomenduoja rinktis aukščiausios kokybės „Piemenėlio Excellence“ pieno produktus.
„Šie pieno produktai yra tikrai aukštos kokybės, todėl neslėpsiu, rasite ir mano ant veidą ant jų, kaip tikrai rekomenduotinų produktų“, – atvirai dalinasi D.Praspaliauskas. „Piemenėlio Excellence“ produkcija restorano šefas teigia drąsiai vaišinantis ir svečius iš užsienio.
Laimos Balionienės teigimu, „Piemenėlio Excellence“ pieno produktams naudojama išskirtinės kokybės žaliava: „Pienas perdirbamas per vieną dieną ir jau kitą rytą išvežiojamas į parduotuves“. Alytaus pieninė superka pieną iš lietuviškų ūkininkų, o greitas perdirbimas užtikrina kokybę nenaudojant jokių priedų. Iškalbingi ir skaičiai – per dieną perdirbama apie 120 tonų žaliavinio pieno, ceche pagaminama apie 100 produktų rūšių.
Išskirtinės kokybės Deivydo Praspaliausko produktų liniją sudaro pagrindiniai pieno produktai, t.y. pienas, kefyras, grietinėlė, varškė, jogurtai, sviestas.
Tad jeigu jau paslapčia svajojate apie lietinius savo lėkštėje, dalinamės karališku receptu: valgysite ir kitus vaišinsite, ir niekas nedrįs suabejoti, kad trumpam pateko į malonumų šalį.
LIETINIAI SU APSIVALGYMO GARANTIJA
Blyneliams reikės:
- 300 ml „Piemenėlio Excellence“ pieno,
- 160 g aukščiausios rūšies kvietinių miltų,
- 1 kiaušinio,
- Šaukštelio cukraus, žiupsnelio druskos.
Kremui reikės:
- 250 g „Piemenėlio Excellence“ varškės,
- 200 ml „Piemenėlio Excellence“ grietinėlės,
- 2 šaukštų saldinto sutirštinto pieno.
- Patiekti su „Piemenėlio Excellence“ jogurtu, šviežiomis arba šaldytomis uogomis.
Gaminimas:
Lietinių tešlai dubenyje iki vientisumo sumaišykite persijotus kvietinius miltus, pieną, kiaušinį, cukrų. Nepamirškite įberti žiupsnelio druskos.
Tešlą iki vientisos masės išplakite elektriniu plakikliu ir apie pusvalandį palikite pastovėti šiltai, kad išbrinktų miltai. Lietinius kepkite įkaitintoje keptuvėje, sumažinę kaitrą.
Kremui skirtą trintą varškę sumaišykite su sutirštintu pienu. Įmaišykite iki standžių putų išplaktą grietinėlę. Paruošta mase aptepkite lietinius, sulankstykite juos trikampėliais ir tiekite su jogurtu ir šviežiomis arba šaldytomis uogomis arba apliekite tirpintu šokoladu. Tik nesutirpkite iš malonumo!
Jeigu vis dėlto nesate lietinių blynų gerbėjas – tikriausiai neatsispirsite storiems ir puriems. Blyneliai su kefyru – tai tobulas variantas mėgstantiems šlapius, storus, sunkius blynus. Tokiems blynams būtinas ingredientas – geras kefyras ir, žinoma, šaukštelis kepimo miltelių, mat šių dviejų duetas blynelius išpučia tiek, kiek išsipučia mūsų akys, kai iškepusius blynus nekantriai kraunamės į lėkštę.
Maža paslaptis – jeigu norite, kad blynų purumas pranoktų jūsų lūkesčius, – kiaušinių trynius atskirkite nuo baltymų, pastaruosius itin gerai išplakite, negailėdami jėgų – jūsų pastangos atsispindės purume ir dėkinguose namiškių žvilgsniuose.
BLYNELIAI SU PONU KEFYRU
Blyneliams reikės:
- 200 ml „Piemenėlio Excellence“ kefyro;
- 100 g miltų;
- 50 g cukraus;
- 2 arb. š. vanilės;
- 1 arb. š. kepimo miltelių;
- 2 kiaušinių;
- Žiupsnelio cinamono.
Gaminimas:
Kiaušinių trynius atskirkite nuo baltymų. Trynius gerai išplakite su cukrumi, vanile, kepimo milteliais bei cinamonu. Pilkite kefyrą, masę gerai išmaišykite. Į ją suberkite miltus, vėl gerai išmaišykite. Baltymus išplakite iki standumo ir taip pat įmaišykite į tešlą. Keptuvėje įkaitinkite aliejų. Dėkite po šaukštą tešlos ir kepkite, kol gražiai apkeps iš abiejų pusių. Padažui rekomenduojama patiekti mėlynių (ar kitą mėgstamą) uogienę sumaišius su natūraliu jogurtu.
Storųjų blynų gerbėjams primename ir apie mielinius blynus. Su jais yra toks dalykas – dažniausiai žmonės juos arba dievina, arba net nėra ragavę! Abiem atvejais peršasi viena išvada – reikia, tiesiog būtina jų išsikepti bent per Užgavėnes! Tik nepamirškite kelių svarbių niuansų: mielinių blynų tešla savo konsistencija turi priminti riebią grietinę, jie dailiausiai iškepa storadugnėje ketaus keptuvėje.
Jei norite išties tobulų – juos kepti patartina su šviežiomis mielėmis: užtruksite ilgiau, tačiau tokie blynai daug skanesni nei kepti su sausomis mielėmis. 300 g miltų jums prireiks apie 20–25 g mielių. Tešlą su mielėmis reikia kildinti apie valandą, tačiau blynai būna to verti – išmyluoti ir išlaukti jie kaip tikri karaliai nugula į lėkštę, tačiau joje niekada ilgai neužsibūna – viens du ir nebėr!
Jeigu niurzgate, kad nenorite nei itin plonų, nei itin storų, – viskas gerai, nes blyneliai su pasukomis yra kažkas tokio tobulai paprasto, tiesiog aukso viduriukas! Pasukos – sveikas ir vertingas produktas, blyneliams suteikiantis lengvumo. Maža paslaptis – kepkite lėtai, sumažinę ugnį, o tokių blynelių gerą skonį garantuoja kantrybė – šiai tešlai taip pat reikia pastovėti ir... neužmiršti sodos!
BLYNELIAI SU SUKTA PASLAPTIMI
Blyneliams reikės:
- 400 ml pasukų;
- 2 kiaušinių;
- 50 g „Piemenėlio Excellence“ sviesto;
- 2 arbat. š. vanilės ekstrakto;
- trečdalio stiklinės cukraus;
- 3 stiklinių miltų;
- 1 valg. š. kepimo miltelių;
- 0,5 arbat. š. kepimo sodos;
- Druskos pagal skonį.
Gaminimas:
Į dubenį supilkite pasukas, įmuškite kiaušinius. Supilkite ištirpintą sviestą. Įpilkite vanilės ekstrakto ir gautą masę gerai išmaišykite. Kitame inde sudėkite likusius sausus produktus: miltus, cukrų, kepimo miltelius, sodą ir druską. Išmaišykite ir suberkite į masę, kurią paruošėte prieš tai. Viską lėtai išmaišykite ir leiskite tešlai pastovėti bent apie dešimt minučių. Įkaitinę keptuvę ugnį sumažinkite. Patiekite su mėgstamomis uogomis, jogurtu, sviestu ar sirupu, o sūresnių variantų mėgėjai drąsiai juos gali derinti su šonine ar tepamu sūreliu, tik tokiu atveju į tešlą nedėkite cukraus.
Na, ir pabaigai, klasika. Pakelkite ranką tie, kas nemėgsta varškėčių?! Jeigu pakėlėte, norime jums patarti – duokite varškėčiams antrą šansą, nes naudojant gerą varškę jie tiesiog negali būti neskanūs. Purių varškėčių paslaptis – nedidelis kiekis miltų ir pertrinta kokybiška varškė. Priminsime – „Piemenėlio Excellence“ pieno produktų linija Jūsų patiekalams garantuos tobulą skonį. Užmaišę tešlą leiskite jai šiek tiek pastovėti – miltai išbrinks ir susilies su varške, dėl ko varškėčiai iškeps debesėlių purumo.
VARŠKĖČIAI SU CITRINOS BUČINIAIS
Blyneliams reikės:
- 400 g pusriebės „Piemenėlio Excellence“ varškės;
- 2 šaukštų miltų;
- 2 kiaušinių;
- 1 arbat. š. tarkuotos citrinos žievelės;
- 1 arbat. š. kepimo miltelių;
- žiupsnelio druskos ir cukraus.
Gaminimas:
Kiaušinių trynius atskirkite nuo baltymų. Varškę kelis kartus pertrinkite per sietelį, tada įmaišykite į išplaktus kiaušinių trynius. Suberkite miltus, kepimo miltelius, cukrų, druską, citrinos žieveles. Varškėčių masę gerai išsukite, tada įmaišykite kiaušinių baltymus ir užminkykite tešlą – ji turi būti ne kieta, bet nelipti prie rankų. Jie šiek tiek limpa – pirštus padrėkinkite aliejuje. Iš tešlos formuokite blynelių dydžio varškėčius ir kepkite įkaitintoje keptuvėje sumažinę kaitrą.
SVARBIAUSIAS PATARIMAS: Jeigu žiemą vysite su pakankamu kiekiu blynų, pavasaris būtinai ateis. Pažadame!