Maistui naudojami rabarbarų lapkočiai, kuriuose nedaug vitaminų, tačiau daug vertingų mineralinių medžiagų, tokių kaip kalis, kalcis, magnis ir fosforas. Anksti pavasarį juose, kaip ir rūgštynėse, yra daugiau citrinos ir obuolių rūgščių. Vertėtų prisiminti, kad rabarbarus patartina valgyti iki Joninių, nes vėliau juose susikaupusios medžiagos padidina riziką apsinuodyti. Rabarbarų šaknys ir lapai yra nevalgomi.
Šiandien nusprendžiau pasidalinti su jumis receptu, kuris puikiai tinka kai pavasaris vis dar nedrąsiai mums dovanoja šilumą. Apverstas rabarbarų pyragas yra ne tik skanus, bet ir puikus užsiėmimas tiems, kurie mėgsta dėlioti puzzlę. Pasigaminti jį neprireiks daug žinių ar kažkokių specialių priemonių, o į gamybos procesą mielai įsitrauks visa šeima.
Rabarbarų pyragas pagal „Pavarsdienorastis“
Ingredientai (8 porcijoms):
pyrago viršui:
- 50 g sviesto;
- 100 g rudojo cukraus;
- 0,5 apelsino sultys ir žievelė;
- 300 g rabarbarų;
- druskos.
pyrago tešlai:
- 150 g rudojo cukraus;
- 150 g sviesto (kambario temperatūros);
- 150 g migdolų miltų;
- 230 g lieso jogurto;
- 170 g miltų;
- 2 kiaušiniai;
- 15 g kepimo miltelių;
- 0,5 apelsino sultys;
- druskos.
Gaminimas:
1. Pradžioje pasigaminsiu pyrago viršų. Cukrų, sviestą, puse apelsino sulčių, žievelę dedu į prikaistuvį ir pasūdau. Užkaitinu, kol puodo kraštuose ima formuotis burbulai ir perkošiu per sietą. Gautą masę pilu į formelę.
2. Rabarbarus nuvalau skustuku. Supjaustau mažais gabalėliais ir pradedu dėlioti mozaiką.
3. Pagaminu tešlą. Kambario temperatūros sviestą išplaku su cukrumi iki vientisos masės. Įmušu kiaušinius ir viską išmaišau. Į masę beriu miltus, migdolų miltus, kepimo miltelius, druską ir viską gerai patrinu. Supilu jogurtą ir apelsino sultis, išmaišau iki vientisos masės. Gautą tešlą palengva pilu ant formoje išdėliotų rabarbarų.
4. Dedu kepti į iki 165°C laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę. Kepu apie 50 minučių.
5. Iškeptą pyragą pailsiname 5 minutes, uždengiame lėkšte ir apverčiame.
Tips & Tricks:
- Lengviausias būdas patikrinti ar pyragas iškepęs, įkišti medinį pagaliuką ir tikrinti, ar tešla prie jo nelimpa.
- Pyragui kepti naudoju 25 cm diametro formelę.
- Geriausia naudoti vienodo dydžio rabarbarus.
- Rabarbarų nebūtina skusti, jei jie yra „jauni“ (neperaugę)
- Mozaiką galite pakeisti ir kitaip išguldyti rabarbarus formelėje, kaip norisi patiems.
Šis receptas – iš maisto tinklaraščio Pavarsdienorastis, kurio autorius – virtuvės šefas Justinas Kapkovičius. Per 12 savo karjeros profesionalioje virtuvėje metų Justinas dirbo įvairiuose restoranuose Lietuvoje, Škotijoje, Skandinavijoje, yra laimėjęs ne vieną medalį tarptautiniuose kulinarijos konkursuose, kūręs skirtingų restoranų meniu. Šalia rimtos ir profesionalios karjeros, namuose Justinas gamina žymiai paprasčiau, nei restorane, tačiau skaniai ir išradingai. Namų virtuvei tinkamus jo receptus ir patarimus nuo šiol ras ir 15min skaitytojai.