Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Valome organizmą arbata

Kasdien mūsų organizme kaupiasi daugybė nuodingųjų medžiagų, kurios verčia mus jaustis apsunkusiomis ir pavargusiomis – ypač jeigu per daug dėmesio neskiriame savo gyvenimo būdui.
Arbata
Arbata / Fotolia nuotr.

Tradiciškai rekomenduojama organizmą kruopščiau valyti bent du kartus per metus. Na, o įvairias valomąsias arbatas verta gerti ir ištisus metus – bent kartą kitą per mėnesį.

Organizmo detoksikacija pasitelkus arbatą - puikus būdas leisti savo kūnui atsikvėpti nuo nuolatinės apkrovos. Tad kodėl nepabandžius?

Pasidomėkime, kokios arbatos turi valomųjų savybių.


ŽALIOJI ARBATA

Apie žaliąją arbatą greičiausiai jau ne kartą girdėjote puikių atsiliepimų. Tai lyg magiškas jaunystės eliksyras, kupinas antioksidantų, kovojančių su laisvaisiais radikalais. Štai kokiu dar poveikiu vilioja ši arbata:

♦ greitina medžiagų apykaitą, todėl ją gerdamos jausitės neapsunkusios ir lengvos ir sudeginsite daugiau nereikalingų kalorijų.

♦ stiprina imunitetą, saugo nuo peršalimo ligų ir virusų.

♦ teigiama, kad padeda kovoti su vėžiu, artritu, diabetu, neurologinėmis ligomis, tokiomis kaip Alzheimerio sindromas.


JAPONIŠKA ARBATA „MATCHA“

Gerdamos vieną puodelį šios arbatos, jūs gausite tiek naudos, kiek išgėrusios net dešimt puodelių įprastos žaliosios! Matcha – itin populiari Tekančios Saulės šalyje ir labai dažnai pasitelkiama norint išvalyti organizmą.

♦ Ji taip pat kovoja su vėžiu, kadangi sudėtyje turi daug antioksidantų katechinų, taip pat puikiai šalina iš organizmo toksinus.

♦ Mažina cholesterolio kiekį, padeda išvengti širdies, neurologinių ligų rizikos, degina riebalus.


PU-ERH ARBATA

Pagal tradicinę kiniečių mediciną Pu-erh arbata – tai kone vaistas nuo visų ligų. Ji puikiai valo organizmą, gerina medžiagų apykaitą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat teikia organizmui reikalingų mineralų.

Kuo dar ypatinga ši arbata?

♦ Gelbsti organizmui greičiau skaidyti alkoholį.

♦ Padeda virškinti riebų maistą.

♦ Šalina šlakus.

♦ Stiprina imuninę sistemą.

♦ Stabdo bakterijų dauginimąsi.


► Nuo ko pradėti?

Reikia paminėti, kad detoksikacija susideda iš kelių etapų: geriant arbatą ryte, susitelkiama į prarastus vitaminus ir elektrolitus. Taigi, pasirinkus vieną iš aukščiau išvardytų arbatų, ją verta pagardinti ir papildomais ingredientais, tokiais kaip ženšenis, citrinų sultys, imbierai. Ši rytinė detoksikacija atgaivins organizmą, suteiks jam dozę energijos.

► Vakare – žarnyno valymas

Gal tai skamba ir ne itin patraukliai, bet labai svarbu atsikratyti per dieną susikaupusių toksinų, metalų ir kitų organizmą apkraunančių bei neigiamai veikiančių medžiagų. Taigi, į vakarinės arbatos puodelį vertėtų įtraukti į tokius ingredientus kaip senos lapai (šie pasižymi vidurius laisvinančiu poveikiu), smulkintos apelsinų žievelės, dilgėlės, kiaulpienių ar saldymedžio šaknys. Šie ingredientai ne tik padeda valyti organizmą, bet ir dovanoja mums dar daugiau vitaminų bei naudingųjų medžiagų.

► Gaivus rytas

Tik prabudusios ryte į drungno vandens stiklinę su citrinų sultimis, įmeskite šiek tiek imbiero. Tai ne tik jus prabudins, bet ir suaktyvins medžiagų apykaitą. Praėjus maždaug 20 minučių, išgerkite puodelį žaliosios arbatos, kad garantuotumėte sau energingą, sveiką ir aktyvią dieną.

► Skani diena

Per dieną taip pat išgerkite kelis puodelius arbatos – pasirinktinai iš aukščiau paminėtų. Paįvairinimui tinka ir baltoji arba raudonoji roibos arbata. Pastaroji pasižymi itin švelniu ir subtiliu skoniu, dideliu antioksidantų kiekiu ir daugybe kitų puikių savybių. Be to, ji visiškai neturi kofeino.

► Rami naktis

Vakarui rinkitės organizmą valančius ingredientus, kuriuos įmaišykite į arbatą. Laikykitės tokios dienotvarkės 7-28 dienas, t. y., iki kol sulauksite norimų rezultatų. Žinoma, tuo laikotarpiu būtina kiek pakoreguoti ir mitybą – įtraukite daugiau šviežių vaisių, daržovių, riešutų, tamsiai žalių lapinių salotų, atsisakykite saldumynų, alkoholio, druskos, aštrių prieskonių ir pan. Klausykite savo kūno – dažniausiai jis pasako, kokio maisto reikia labiausiai. 

P. S. Svarbu laikytis dienotvarkės ir nepamiršti, kad paskubomis geriama arbata su šiais ingredientais norimo poveikio nesuteiks. Tad stenkitės neskubėti – tegul arbatos gėrimo ritualas tampa malonia jūsų kasdienybės dalimi!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų