Šis patiekalas tinka ir kaip savarankiškas patiekalas, ir kaip garnyras.
Tinklaraštis bulviukose.lt: Kukurūzų košės pado pica – sveikesnė alternatyva ribojantiems miltus dėl juose esančio glitimo arba šios košės, kurią vadinu itališku pavadinimu – polenta, fanams tokiems kaip aš. Kukurūzų kruopos malamos iš džiovintų kukurūzų grūdų. Priklausomai nuo malimo, gali būti smulkesnės, stambesnės arba manų kruopų dydžio.
Išbandykite makaronų patiekalą, kurio receptu vienoje TV laidoje pasidalino iš Italijos kilęs virtuvės šefas Gian Luca Demarco.
Išbandykite šventinį patiekalą, kurį vienoje TV laidoje pristatė žinomas virtuvės šefas Gian Luca Demarco.
Tradicinių velykiniu receptu, kilusiu iš Italijos, Neapolio, dalijasi nemažai metų Lietuvoje gyvenantis virtuvės šefas ir TV laidų vedėjas Gian Luca Demarco.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Nežinau, kokia jūsų patirtis su padažais itališkiems makaronams, tačiau aš, turiu prisipažinti, daug fantazijos neturiu: dažniausiai gaminu arba Bolonijos padažą, arba makaronus patiekiu su šviežiais vyšniniais pomidorais ir gražgarstėmis, arba tiesiog juos pašlakstau geru alyvuogių aliejumi su česnaku. Nuo šiol mano įprastas makaronų padažų repertuaras tikrai turės dar vieną garbingą poziciją – tirštą moliūgų padažą. Jau vien todėl, kad, skirtingai nuo daugelio kitų padažų, šiame dominuoja ne grietinėlė, o auksaspalviai moliūgai.
Šiam patiekalui pagardinti kuo puikiausiai tiks paskrudinto kumpio gabalėliai ir šviežutėlė mocarela.
Brokolius valgyti sveika, jų visada galima rasti parduotuvėse, o perlinių kruopų dažnas turi virtuvės spintelėje. Galbūt nustebsite, tačiau suderinus šiuos 2 ingredientus ir dar papildžius vos keliais priedais galima pasigaminti sočios, tačiau neapsunkinančios mišrainės. Ji puikiai tiks ir pietų dėžutei!
Renata Ničajienė (sezoninėvirtuvė.lt): Tai soti, tiršta ir nepaprastai skani toskanietiška pupelių sriuba su lapiniais kopūstais. Kai prieš kelis metus keliavau po Toskanos regioną buvau nustebusi tuo, kaip labai jie mėgsta ir dažnai savo patiekaluose naudoja pupeles. Tai vienas iš toskanietiškos virtuvės tradicinių ingredientų.
Šį apkepą skanu valgyti ir šiltą, ir šaltą (pavyzdžiui, ruošiant sočius sumuštinius). Patiekalo receptu savo knygoje dalinasi žinomas šefas Yotamas Ottolenghi.
Gal ne visi žino klasikinį anglišką pavadinimą „Mac&Cheese“, tačiau visi pažįsta šį derinį: makaronai ir sūris. Kai namuose turite moliūgų, paskaninkite šią orkaitėje kepamą klasiką būtent jų tyre. Bus skanu, patikėkite, o receptas nesudėtingas!
Išbandykite puikų itališką patiekalą, kurį siūlo būtent italų kilmės virtuvės šefas, TV laidos vedėjas Gian Luca Demarco.
Kreminis baklažanas, daug išsilydžiusio ir apkrudusio sūrio, šiek tiek sotumo suteikiančios mėsos ir ryškaus skonio pomidorų patalas – šis patiekalas idealus vėsesnį rudens vakarą. Nė nedvejokite ir išbandykite, juolab, ypač kai turire puikios kokybės pomidorų ir baklažanų.
Jei cukinijų kalnas namuose niekaip nemažėja, trūksta minčių, ką iš jų gaminti, į pagalbą skuba virtuvės šefas ir vienas iš TV laidos „Gardu Gardu“ vedėjų italas Gian Luca Demarco. Jis siūlo iškepti cukinijų kišą, kuris puikiai tinka ir pusryčiams, ir pietums, ir vakarienei!
Pats metas namuose patiems pasigaminti gardžių traškučių iš įvairiausių daržovių – tam tinka net briuseliniai kopūstai!
Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“): „Tutti frutti“ itališkai reiškia „visi vaisiai“. Suprantu kaipo kratinys, mišinys, ką turiu tą dedu. Dėl to taip ir pavadinau šias salotas. Populiarus žodis maiste ir popkultūroje. Šioms salotom pagaminti tinka lietuviškas posakis „nepersistenk”. Jokių ypatingų gebėjimų ar žinių nereikia.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Aš turiu vieną patikimą būdą akimirkoms, kai nuovargis nuo pilkumos pasidaro sunkiai pakeliamas. Tokiomis dienomis mane pakrauna skanūs patiekalai iš šiltų kraštų! Tada bent jau skoniais nukeliauju ten, kur šilta ir saulėta, kur žmonės ilsisi ir atostogauja, iš kur grįžta pailsėję ir pasikrovę energijos. Vienas tokių patiekalų tikrai ir jus bent valandai nuneš į saulėtąją Italiją, į žavią Sicilijos salą…
Jei kada esate ruošę „canellonni“ makaronus, puikiai žinote, jog su jais, paprastai tariant, „yra reikalų“. Ne taip jau lengva greitai plyštančius vamzdelius prikimšti įdaro. Štai kodėl egzistuoja palengvinta apkepo „manicotti“ versija, kur pastą pakeičia plonyčiai blyneliai – būtent į juos vyniojamas įdaras, o tada gauti suktinukai guldomi į kepimo formą ir viskas kepama orkaitėje.
Antras pagal populiarumą lazanijos skonis, sudėtas į sviestinę tartą. Šviežiai tarkuotas muskato riešutas yra privalomas ingredientas, be kurio tarta nebus tokia skani, kokia gali būti.
Nors Italijos Apulijos regiono virtuvė neįsivaizduojama be rankomis darytų „orecchiette“ ir „cavatelli“ rūšių makaronų, šaltą žiemą čia neretai stiprinamasi pasigaminus mėsos kukulių su rikota, troškintų su paprikomis.
Nors kopūstienė lietuviams yra tapusi kone tautiniu patiekalu, mėlynojo kopūsto sriuba daugelio tikrai neragauta. Būtent tokios sriubos receptą TV laidoje pristatė šefas Gian Luca Demarco.