Vytautas Karpis pats pasidarė „nedidelę operaciją“, todėl kaimynė Julė, buvusi felčerė, jį vadina Chirurgu. Tačiau Vytautas sako, kad tikroji jo pravardė – Mekšras. Tiesa, yra kaimynų, vadinančių jį ir Ešeriu. Arba Karosu. Visą gyvenimą elektriku dirbęs vyras numoja ranka, nusišypso ir ištaria: „Čia visi tokie.“
Nedzingė, trijų šimtų žmonių kaimas Varėnos rajone. Jei kur nors išgirsite kitą pavadinimą – Nedingė – būkite tikri, kad tai – tas pats kaimas. Tačiau nesugalvokite vietiniams užsiminti, kad Nedingė jums skamba geriau (ar taisyklingiau) už Nedzingę. „Dz“ čia reiškia ne tik Dzūkiją, bet ir dziedus.
O apie dziedus ir jų palikimą – iki šių dienų išlikusias pravardes – mes ir atvykome pasikalbėti. Nes Nedzingėje ne visi kaimynai iškart pasakytų vienas kito pavardę. O štai pravardes žino puikiai. Ir net ne po vieną.
Priežastis, kodėl šių platumų dzūkai prasivardžiuoja – daug tokių pačių pavardžių, pavyzdžiui, Juškevičių ir Makaravičių. Plačių giminių vaikai čia vadinti tėvų ir senelių vardais arba pavardėmis, o norint juos atskirti, prilipdavo ir dar šis tas.
Kadaise Nedzingėje gyveno tokia ponia Mikailionienė. Vietiniai pasakoja, kad būtent ji kaimo gyventojams yra sugalvojusi daugiausiai pravardžių. Už tai, kad ji visus „apdergdavo“, kaimynai ją vadino Šikailiene.