Vaivos tėvas Kęstutis, buvęs Kėdainių Povilo Lukšio 5-osios šaulių kuopos vadas, dukrą į Šaulių sąjungą nuvedė dvylikos. Dar po šešerių metų ji nuėjo į savanorius – rimtai svarstė apie kariūnės kelią, bet tuo pat metu susidomėjo medicina. Vėlgi, ne be tėvo pagalbos. Priežastį dar išgirsime, o tėvą pamatysime.
Slaugą baigusi Panevėžio kolegijoje, Vaiva įsidarbino gimtųjų Kėdainių ligoninėje. Dirbo psichikos sveikatos, vėliau reanimacijos skyriuje, o pastarąjį pusmetį nuo 8 iki 12 valandos ima kraują, leidžia vaistus, matuoja kraujospūdį Pelėdnagių ambulatorijos Labūnavos medicinos punkte. Taigi, jei susirgus ar profilaktiškai reikia pas šeimos gydytoją – už septynių kilometrų į Pelėdnagius, jei kasdienės medicininės procedūros – už kelių žingsnių pas Vaivą.
Beje, šis nedidelis medicinos punktas Labūnavoje atidarytas prieš trejus metus. Vietiniai prisimena pirmąjį punktą, veikusį nuo 1956-ųjų – tuomet čia dirbo ir stomatologas, o tuometės „daktarytės Aldonos“ kasdienybę Vaiva išvydo nuotraukose. Žinoma, jas parodys ir jums. Senojo medicinos punkto pastatas po Nepriklausomybės buvo parduotas, o naujasis įsikūrė šalia Labūnavos pagrindinės mokyklos.
Šią mokyklą lanko Vaivos dukra Lėja. Tiesa, šiandien septynmetė ne mokykloje, o namuose. Vėjaraupiai. Vaiva po darbo trumpam nuvažiuos namo – į gretimus Pašilius. Vėliau darkart sugrįš į Labūnavą, nes darželyje – antroji jos dukra, beveik dvejų Liepa. Vaiva vaikus augina viena. Ir mes sutarėme, kad tai bus vienintelis sakinys, kurį apie tai parašysime.