Keliaujant po kaimus, miestelius ir vienkiemius pasitaikė proga aplankyti mėgėjų teatrą – savitą reiškinį mažesnėse Lietuvos bendruomenėse, kurių kultūrinis laisvalaikis dažniausiai priklauso nuo jų pačių – ką susikursime, tą ir turėsime, ką vaidinsime, tą ir matysime.
Neprofesionalių aktorių kolektyvai vyksta į kaimyninius ar tolimesnius kultūros centrus, vaidina vieni kitų scenose, jie ypač laukiami bendruomenių šventėse. Štai Šiluvos mėgėjų teatras „Cinkelis“ keliasdešimt kilometrų važiuoja į kitą Raseinių rajono kaimą, Pašešuvį, kuriame parodys Edmundo Untulio komediją „Čerauninkės eksperiments“.
Čerauninkė – burtininkė, susirenkanti kaimo gandus „kas ir su kuo“, o tada už pinigus mulkinanti vietos moteris, siūlanti joms stebuklingo gėrimo, meilės eliksyro, po kurio susitvarko visi „kas ir su kuo“ reikalai. Žinoma, klasta išaiškėja, bet visi lieka daugiau ar mažiau laimingi, išskyrus burtininkę.
Toks tad siužetas, kuris svarbus spektaklyje, bet neturintis didelės reikšmės šiam pasakojimui – apie bendruomenę, kuriai vaidina kita bendruomenė. O kad svečių būtų ne per mažai, kartu su aštuoniomis aktorėmis į Pašešuvį atvyko ir „100 Lietuvų“.