„Kino pavasaris“: meno vadovės Mantės Valiūnaitės filmai favoritai
Kovo 18 – balandžio 5 dienomis vyksiančio festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė Mantė Valiūnaitė, kaip ir kasmet, dalijasi penkių filmų rekomendacijomis iš šių metų programos.
Socialinė higiena
Rež. Denis Côté
Kanada
Lėtas kinas dar niekada nebuvo toks intensyvus – kelios scenos, kuriose kelių metrų atstumu pagrindinis veikėjas Antoninas kalbasi su penkiomis moterimis. Bet kokie tai pokalbiai! Režisierius Denisas Côté visuomet nustebina formaliais sprendimais, stiprinančiais minties aštrumą. Šįkart jis žavi savitu humoru ir minimaliomis priemonėmis išgauta filmo energija. Berlynalės konkursinėje programoje „Encounters“ Denisas Côté apdovanotas už geriausią režisūrą.
Filmo „Socialinė higiena“ anonsas:
Vienas romantiškiausių ir svajingiausių „Kino pavasario“ filmų, nukeliantis į Laosą, prie Ngumo tvenkinio, kur susipina meilės istorijos ir politinė šalies praeitis bei dabartis. Kiekvienas filmo kadras apgalvotas iki mažiausių detalių. 16mm juosta filmuotas, šiltomis spalvomis akį glostantis filmas primena Marguerite Duras knygų atmosferą.
Filmo „Likit sveiki, pone Vongai“ anonsas:
Mano vienas mylimiausių režisierių Tsai Ming-Liangas sugrįžta su intymiu ir jautriu filmu apie kūno trapumą ir vienatvę. Niekur neskubantis, į veikėjų būsenas ir kasdienybę įsižiūrintis režisieriaus žvilgsnis užkliūva už to, kas dažnai žiūrovui, nemėgstančiam lėto kito, gali pasirodyti nuobodu. Vis dėlto labai noriu rekomenduoti pabandyti pasinerti ne į sumaniais siužeto sumanymais, bet jautrią veikėjų kasdienėms patirtims grįstą laiko tėkmę ir pajusti, kaip režisieriui pavyksta sukurti jausmingą, tikrą dviejų žmonių susitikimą.
Filmo „Dienos“ anonsas:
Vienas įsimintiniausių filmų iš šių metų Venecijos kino festivalio. Ar pavyks jaunuoliui, ką tik atvykusiam į kalėjimą, pasakoti istoriją iki pat aušros? Nuo to priklausys ne tik jo gyvybė, bet ir galios pusiausvyra kalinių valdomame kalėjime. Filmo pasakojimas intriguoja, kino kalba įtraukia ir nepaleidžia, o aktoriai džiugina tikrumu. „Karalių naktyje“ režisierius remiasi vaikystės prisiminimais apie lankymąsi „La MACA“ kalėjime, realiomis šio kalėjimo taisyklėmis, į tikrovišką pasakojimą įpindamas magiškojo realizmo.
Filmo „Karalių naktis“ anonsas:
Kad jau taip ilgai negalime nueiti į teatrą ar apsilankyti koncerte, šis dokumentinis filmas, leidžiantis stebėti Giselės Vienne šokio spektaklio „Minia“ pasirodymus, repeticijas ir užkulisius, bent trumpam suteiks taip išsiilgtą patirtį. Sulėtintas reivas, iš šokėjų sklindanti energija, intymūs jų pokalbiai Patric Chiha filme atveria ne tik temas, susijusias su šokiu, bet, kaip ir choreografės kūrinys, leidžiasi tyrinėti ribų klausimą. „Jei tai būtų meilė“ įpūs laisvės ir suteiks jėgų dar šiek tiek palaukti, kol visi kartu galėsime džiaugtis šokiais, muzika ir bendryste.
Filmo „Jei tai būtų meilė“ anonsas: