Renovacija:
būsto savininko atmintinė
daugiabucio-renovacijos-pabaiga-tik-gyventojams-neturint-priekaistu-del-kokybes-60b76b1e4fe4000

Ar žinote, jog dauguma Lietuvos žmonių gyvena sovietmečiu statytuose daugiabučiuose, kurių statybai buvo naudotos medžiagos bei sprendimai, nebeatitinkantys šiuolaikinių standartų? Gyventojai, norintys savo būstą transformuoti į modernius XXI amžiaus daugiabučius, gali pasinaudoti renovacijos suteikiamomis galimybėmis.

Atnaujinant seną daugiabutį, įgyvendinamos įvairios priemonės, kurios didina pastato energetinį efektyvumą, pagerina būsto savininkų gyvenimo kokybę, gražina aplinką, prisideda prie kovos su klimato kaita.  Šias priemones dalinai kompensuoja valstybė.

Kviečiame susipažinti su renovacijos metu taikomomis priemonėmis!

Kokias priemones galima įsidiegti daugiabučio renovacijos metu?

Norėdami sužinoti daugiau apie daugiabučio atnaujinimo priemones užveskite ant oranžinių burbuliukų ir pustelkite priemonės pavadinimą. Gyventojai turi galimybę patys pasirinkti, kokias priemones įgyvendinti savo daugiabutyje.

Stogo šiltinimas
+
Stogo šiltinimas
Renovacijos metu atliekamas stogo šiltinimas, nes vidutiniame sovietiniais laikais statytame daugiabučiame name apie 11 proc. šilumos energijos iškeliauja per stogą.
Sienų šiltinimas
+
Sienų šiltinimas
Renovacijos metu atliekamas fasado sienų (taip pat ir cokolio) šiltinimas, įskaitant sienų konstrukcijos defektų pašalinimą ir nuogrindos sutvarkymą. Šie darbai labai svarbūs, nes vidutinis sovietiniais laikais statytas daugiabutis namas apie 38 proc. šilumos energijos praranda per sienas.
Langų keitimas
+
Langų keitimas
Renovuojamuose daugiabučiuose pakeičiami visų patalpų langai į mažesnio šilumos pralaidumo langus. Vidutinis sovietiniais laikais statytas daugiabutis namas apie 26 proc. šilumos energijos praranda per langus.
Balkonų įstiklinimas
+
Balkonų įstiklinimas
Įstiklinami balkonai ir sustiprinamos jų konstrukcijos.
Laiptinės durų keitimas
+
Laiptinės durų keitimas
Renovacijos metu pakeičiamos laiptinių ir tambūro durys, atliekami susiję apdailos darbai, įėjimo laiptų remontas. Laiptinės prieigos pritaikomos neįgaliesiems.
Fasadas
+
Fasadas
Fasado apdailos priemones galima rinktis iš plataus medžiagų ir spalvų spektro, o atnaujinant daugiabutį galima įgyvendinti originalų vizualinį sprendimą.
Šilumos punkto atnaujinimas
+
Šilumos punkto atnaujinimas
Atnaujinami seni šilumos punktai, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje, tai padeda sutaupyti 7-15 proc. šilumos energijos.
Siekiant subalansuoti šildymo sistemą įrengiami automatiniai šilumos balansavimo ventiliai, kurie reguliuoja karšto vandens srautą sistemoje, tolygiai paskirstydami jį tarp aukštų.
Šiluma gali būti reguliuojama ir pagal lauko oro temperatūrą. Tam reikia šilumos punktą automatizuoti ir įrengti jutiklius, kurie veiks atitinkamai pagal lauko temperatūrą.
Šildymo sistemos atnaujinimas
+
Šildymo sistemos atnaujinimas
Renovacijos metu šildymo ir karšto vandens sistemos atnaujinamos iš pagrindų – pakeičiami radiatoriai, įrengiami termostatiniai ventiliai, šilumos apskaitos prietaisai ir šilumos daliklių sistemos, pakeičiami vamzdynai.
Ant radiatorių įrengiami termoreguliatoriai, kuriais gyventojai gali reguliuoti į radiatorių patenkančio karšto vandens kiekį. Individualiai reguliuojama šiluma ir apskaitoma tik pagal faktiškai sunaudotos šilumos kiekį.
Vėdinimo sistemos atnaujinimas
+
Vėdinimo sistemos atnaujinimas
Natūralios vėdinimo sistemos atnaujinimo metu išvalomi ir dezinfekuojami seni ortakiai, ventiliacijos šachtos ir pakeičiamos jų grotelės.
Įrengiami rekuperatoriai padedantys pašalinti nešvarų orą iš buto, neprarandant dalies šilumos, ir kvėpuoti iš lauko išgaunamu šviežiu oru. Rekuperatoriuose esantys filtrai orą apsaugo nuo dulkių, nešvarumų, teršalų ar žiedadulkių patenkančių iš lauko.
Liftų atnaujinimas
+
Liftų atnaujinimas
Liftai keičiami techniniu energiniu požiūriu efektyvesniais, priėjimas prie lifto pritaikomas neįgaliųjų poreikiams.
Elektros sistemos atnaujinimas
+
Elektros sistemos atnaujinimas
Pakeičiami elektros kabeliai, įrengiama šviesos diodų (LED) apšvietimo ir automatinė apšvietimo valdymo sistema.
Saulės kolektoriai
+
Saulės kolektoriai
Terminiai saulės kolektoriai – sukaupta saulės energija panaudojama karšto vandens paruošimui.
Saulės jėgainės
+
Saulės jėgainės
Fotovoltinės saulės modulių jėgainės – generuojama elektros energija, panaudojama bendroms namo reikmėms. Gyventojai dažnai šalia įsirengia ir šilumos siurblius, kuriuos reikiama elektros energija aprūpina saulės elektrinė. Saulės elektrinė – patogus būdas taupyti išlaidas elektrai: per 7 metus įrengimo kaštai pasidengia, o toliau – elektrą gaunate beveik nemokamai.
Šilumos siurbliai
+
Šilumos siurbliai
Šilumai gaminti daugiabučiuose gali būti diegiami šilumos siurbliai. Iš aplinkoje esančio šilumos šaltinio (grunto, vandens ar oro) šilumos siurblio pagalba išgaunama šiluma yra atiduodama daugiabučio šildymo sistemai.
pirmieji-renovacijos-zingsniai-kaip-pradeti-busto-atnaujinimo-procesus-60b49c9a2bc7800

Plačiau apie tai, kiek energijos galima sutaupyti įgyvendinus standartinių energinį efektyvumą didinančių priemonių paketą bei kokie jo privalumai, kviečiame susipažinti videoture.

daugiabucio-renovacijos-brokas-kas-uz-ji-atsakingas-60b9d1a473a1f00

Norintiems inicijuoti daugiabučio renovaciją dažnai kyla klausimų, nuo ko pradėti. Petras kviečia susipažinti su pagrindiniais renovacijos proceso žingsniais!