Įveskite savo gimimo metus ir keliaukite laiku
Švedija
2016

Konkurse vėl pasirodys Australijos atstovas. Šįkart ne kaip svečias, bet kaip lygiavertis dalyvis.

Lietuva

Lietuvai „Eurovizijoje“ antrąkart atstovauja Donatas Montvydas. Konkurse jis dalyvauja su daina „I‘ve been waiting for this night“.

Austrija
2015

„Eurovizijos“ konkurse debiutavo Australija. Šalies atstovas čia pasirodė svečio teisėmis, jam konkurse dainuoti leista dėl to, kad „Eurovizija“ šventė 60 metų jubiliejų. Tais metais konkursas pateko ir į Guinesso rekordų knygą – tai ilgiausiai skambantis TV dainų konkursas.

Måns Zelmerlöw
Švedija
Lietuva

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos duetas, atlikęs dainą „This Time“. Nacionalinėje atrankoje Monika ir Vaidas buvo varžovai, tačiau vėliau nutarė suvienyti jėgas ir į konkursą važiuoti kaip duetas. Jiedu laimėjo atranką ir „Eurovizijoje“ įveikė pusfinalio barjerą. Finale duetas užėmė 18-ą vietą.

Danija
2014

„Eurovizijos“ konkursas surengtas itin netradicinėje aplinkoje: laivų gamykloje. Patalpos pritaikytos masiniam muzikiniam renginiui, gyvai konkursą stebėti galėjo daugiau nei 10 tūkst. gerbėjų.

Conchita Wurst
Austrija
Lietuva

„Eurovizijoje“ Lietuvos garbę gynė Vilija Matačiūnaitė. Ji atliko pačios kurtą dainą „Attention“, scenoje pasirodė drauge su šokėju Šarūnu Kirdeikiu. Europos palaikymo dainininkei pritrūko – ji neperkopė pusfinalio barjero ir nepateko į finalą.

Švedija
2013

Malmėje, Švedijoje, vykęs „Eurovizijos“ konkursas transliuotas ne tik visose Europos valstybėse, bet ir Kanadoje, Australijoje, Egipte, Indijoje, Korėjoje, Honkonge, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Naujojoje Zelandijoje.

Emmelie De Forest
Danija
Lietuva

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo naujai atrastas dainininkas Andrius Pojavis. Jis scenoje atliko dainą „Something“ ir pateko į konkurso finalą, kur užėmė 22-ąją vietą.

Azerbaidžanas
2012

Surengta brangiausiai istorijoje kainavusi „Eurovizija“. Azerbaidžanas konkursui išleido 35 mln. svarų, dar 100 mln. kainavo specialiai konkursui skirtos „Crystal“ arenos statybos.

Loreen
Švedija
Lietuva

Lietuvai konkurse atstovavo dainininkas Donatas Montvydas, prisistatęs Donny Montell pseudonimu. Jis atliko dainą „Love is blind“, pasirodymo ašimi tapo scenoje dainininko atliktas suktukas. D.Montvydas pateko į konkurso finalą ir čia užėmė 14-ą vietą.

Vokietija
2011

Pergalę Vokietijai 2010-aisiais pelniusi atlikėja Lena į konkursą deleguota ir vėl – „Eurovizijoje“ ji dainavo antrus metus iš eilės. Šįkart pergalės neišplėšė – su daina „Taken by a Stranger“ užėmė 10 vietą.

Ell ir Nikki
Azerbaidžanas
Lietuva

Lietuvos garbę konkurse gynė Evelina Sašenko, atlikusi dainą „C'est Ma Vie“. Dainininkė perkopė pusfinalio barjerą ir užėmė 19-ąją vietą.

Norvegija
2010

Ekonominė krizė kirto ir „Eurovizijai“ – kelios valstybės atsisakė dalyvauti konkurse dėl finansų.

Lena
Vokietija
Lietuva

Lietuvai atstovavo grupė „Inculto“ su daina „Eastern European Funk“. Pirmąkart į lietuvius atkreiptas dėmesys tiesioginės konkurso transliacijos metu – šou vedėjas apsirengė „Inculto“ vyrukų vilkėtas blizgias trumpikes ir taip pareklamavo Lietuvos pasirodymą. Tačiau tai lietuviams nepadėjo – „Inculto“ nepateko į finalą.

Rusija
2009

Sugrąžintas komisijos narių balsavimas. Televizijos žiūrovų balsai ir komisijos vertinimai turėjo vienodą įtaką galutiniam rezultatui.

Alexander Rybak
Norvegija
Lietuva

Lietuvai atstovavo dainininkas Sasha Song su daina „Love“. Patekęs į konkurso finalą čia jis užėmė 23-iąją vietą.

Serbija
2008

Nuspręsta rengti du „Eurovizijos“ pusfinalius. Finale leista varžytis 25 šalių atstovams.

Dima Bilan
Rusija
Lietuva

Laimę „Eurovizijoje“ išbandė Lietuvai atstovavęs Jeronimas Milius – lietuviškos scenos atradimas. Jis konkurse atliko dainą „Nomands in the night“ ir liko 16-as.

Suomija
2007

Konkursą laimėjo homoseksualumo neslepianti Marija Šerifović. Jos pergalė daug džiaugsmo suteikė seksualinių mažumų bendruomenei, laimėjimą atlikėja išnaudojo kalbėdama apie homoseksualų teises.

Marija Šerifović
Serbija
Lietuva

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo grupė „4FUN“. Po 2006-ųjų sėkmės konkurse iš šio pasirodymo gerbėjai tikėjosi daug, tačiau grupė į „Eurovizijos“ finalą nepateko ir liko 24-oje vietoje.

Graikija
2006

Artėjant šou kone garsiausiai buvo skanduojamas Švedijos atstovės Carolos vardas – dainininkė savo šaliai atstovavo jau antrąkart, pirmąsyk, 1991-aisiais, ji konkursą laimėjo. Pergalė jai buvo prognozuojama ir šįkart, stipriausiu konkurentu laikytas Rusijos atstovas Dima Bilanas. Vis dėlto konkursas pasisuko netikėta linkme – eurovizinį trofėjų išplėšė visai kiti.

„Lordi“
Suomija
Lietuva

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo grupė „LT United“. Jų daina „We are the Winners“ pelnė aukščiausią iki šiol Lietuvos pasiektą rezultatą „Eurovizijoje“ – 6 vietą.

Ukraina
2005

„Eurovizija“ surengta jau 50-ąjį kartą. Jubiliejinis konkursas nuskambėjo Ukrainoje, Kijeve.

Helena Paparizou
Graikija
Lietuva

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo grupė „Laura and the Lovers“. Grupė atliko dainą „Little by Little“, tačiau pasirodymas buvo nesėkmingas – Lietuva konkurse vėl užėmė paskutinę vietą.

Turkija
2004

Pristatytas konkurso pusfinalis – „Eurovizija“ susidėjo iš dviejų etapų: pusfinalio ir finalo. Pusfinalio metu iškritusios šalys vis dar turi teisę balsuoti už savo favoritus konkurso finale. Nuspręsta „Eurovizijos“ konkursą vesti anglų ir prancūzų kalbomis.

Ruslana
Ukraina
Lietuva

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo Linas ir Simona, atlikę dainą „What‘s happened to your love“. Duetas pelnė 16-ąją vietą.

Latvija
2003

Po Aivaro Stepukonio nesėkmės „Eurovizijoje“ Lietuva praleido vienerius eurovizinius metus – šalies atstovas konkurse nedalyvavo.

Sertab Erener
Turkija
Estija
2002

Pirmą ir kol kas vienintelį kartą „Euroviziją“ laimėjo Latvija.

Marie N
Latvija
Lietuva

Lietuvai atstovavo dainininkas Aivaras Stepukonis, atlikęs dainą „Happy You“. Jis užėmė 23 vietą. Iš tiesų šaliai atstovauti turėjo nacionalinę atranką laimėjusi grupė „Bavarija“, tačiau jų dalyvavimas buvo atšauktas pastebėjus atrankos taisyklių pažeidimą.

Danija
2001

Dar vienas eurovizinis rekordas: gyvai konkursą žiūrėjo net 35 tūkst. gerbėjų. Šou surengtas Danijoje,Kopenhagos „Parken“ stadione.

Tanel Padar ir Dave Benton
Estija
Lietuva

Trečiąkart „Eurovizijoje“ laimę bandė Lietuva. Šaliai atstovavo grupė „Skamp“ su daina „You got style“. „Skamp“ užėmė 13-ą vietą. Tai – vienas geriausiai įvertintų Lietuvos pasirodymų konkurse.

Švedija
2000

Įvesta „didžiojo ketvertuko“ taisyklė – Didžioji Britanija, Prancūzija, Ispanija ir Vokietija gavo teisę „Eurovizijos“ konkurse pasirodyti kasmet nepaisant to, kokie buvo jų ankstesni įvertinimai. Vėliau ši teisė pakeista į teisę dainuoti „Eurovizijos“ finale – nesivaržyti pusfinaliuose. 2011-aisiais tokią pat teisę pasirodyti tik „Eurovizijos“ finale gavo ir Italija.

„Olsen Brothers“
Danija
Izraelis
1999

Dalyviams leista dainuoti pasirinkta kalba – nebūtinai gimtąja.

Charlotte Nilsson
Švedija
Lietuva

Į „Euroviziją“ grįžo Lietuva. Šaliai atstovavo Aistė Smilgevičiūtė, atlikusi dainą „Strazdas“. Konkurso scenoje atlikėja dainavo žemaitiškai. Ji „Eurovizijoje“ užėmė 20-ąją vietą.

Jungtinė Karalystė
1998

Balsuoti už dainininkus imta leisti publikai – televizijos žiūrovams. Balsus dalyviams jie galėjo skirti telefonu. Efektingas šou scenoje ir margaspalvis vaizdas tapo vienu iš svarbiausių būdų palikti įspūdį žiūrovams, konkursą stebintiems per televizorių.

Dana International
Izraelis
Airija
1997

Pakito dalyvių skaičiaus reguliavimo taisyklės: konkurse pasirodyti galėjo tų šalių atstovai, kurių ketverių pastarųjų metų vidutiniai įvertinimai „Eurovizijos“ konkurse buvo geriausi. 5 šalys, kurių įvertinimai buvo prasčiausi, neteko teisės dalyvauti kitų metų konkurse.

Katrina ir „The Waves“
Anglija
Norvegija
1996

„Eurovizijos“ konkurso žiūrovams pristatytos kompiuterinių technologijų galimybės – dalyviams skirti balai imti ne vardinti žodžiu, o pradėti atvaizduoti televizijos ekranuose pasirodančiuose grafikuose ir lentelėse.

Eimear Quinn
Airija
Airija
1995

„Eurovizija“ atšventė 40-ąjį jubiliejų. Ją trečiąkart iš eilės rengė Airija, taip pasiekdama dar vieną eurovizinį rekordą.

„Secret Garden“
Norvegija
Airija
1994

Pasiektas eurovizinis rekordas: konkursą laimėjusi Airija sėkmę „Eurovizijoje“ patyrė trečiąkart iš eilės. Iki šiol tokio rezultato nebuvo pasiekusi nė viena konkurse dalyvaujanti valstybė.

Paul Harrington ir Charlie McGettigan
Airija
Lietuva

„Eurovizijoje“ debiutavo Lietuva. Šaliai atstovavo Ovidijus Vyšniauskas. Nepasisekė: dainininkas negavo nė vieno balo ir liko paskutinis. Kartu su Lietuva konkurse debiutavo Rusija, Slovakija, Lenkija, Rumunija, Estija, Vengrija.

Airija
1993

Konkursas surengtas neįprastoje aplinkoje Milstrito miestelyje – patalpose, kur iki tol vykdavo žirgų aukcionai.

Niamh Kavanagh
Airija
Švedija
1992

Nugalėtojos Lindos Martin dainą „Why me“ kūrė Johnny Loganas. Pats šis atlikėjas „Euroviziją“ tada jau buvo laimėjęs dukart.

Linda Martin
Airija
Italija
1991

Prancūzija ir Švedija surinko vienodą balsų skaičių ir abi užėmė pirmą vietą. Tačiau įvertinus, kad Švedijai daugiau kartų skirtas 10-ies balų įvertinimas, pergalė atiduota jai.

Carola
Švedija
Jugoslavija
1990

Nuspręsta, kad pasirodymo „Eurovizijos“ scenoje dieną konkurso dalyvis negali būti jaunesnis nei 16 metų amžiaus.

Toto Cutugno
Italija
Šveicarija
1989

Prancūzijai „Eurovizijoje“ atstovavo jauniausia visų laikų dalyvė – Nathalie Pâque, kuriai tebuvo 11 metų.

„Riva“
Jugoslavija
Airija
1988

Tada Europa dar nenutuokė, kokio masto garsenybėmis taps net dvi šių metų „Eurovizijos“ dalyvės – Celine Dion ir Lara Fabian.

Celine Dion
Šveicarija
Belgija
1987

Europos transliuotojų sąjunga nusprendė, kad daugiausia „Eurovizijos“ konkurse gali varžytis 22 šalių atstovai.

Johny Logan
Airija
Norvegija
1986

Šou rengėja Norvegija puikiai išnaudojo „Euroviziją“ savo reklamai: prieš kiekvieno dalyvio pasirodymą rodytos užsklandos, kuriose – gražiausi Norvegijos kraštovaizdžiai.

Sandra Kim
Belgija
Švedija
1985

Televizijos žiūrovai ilgai įsiminė vedėjos Marlene Charell pasirodymą scenoje, kai nuo jos klubų it netyčia buvo nuplėštas sijonas. Žinoma, iš tiesų ši scena buvo kruopščiai surepetuota.

„Bobbysocks“
Norvegija
Liuksemburgas
1984

Konkursą rengęs Liuksemburgas sunkiai rado vietą, kur iškelti „Euroviziją“. Galop rado – teatrą. Jis buvo toks mažas, kad gyvai „Euroviziją“ žiūrėti galėjo tik VIP asmenys – delegacijų nariai, komisija.

Herrey‘s
Švedija
Vokietija
1983

Konkurso vedėja Marlene Charell rezultatus skaitė trimis kalbomis – anglų, vokiečių ir prancūzų. Vedėja taip jaudinosi, kad rezultatus supainiojo rekordinį skaičių kartų – 13.

Corinne Hermes
Liuksemburgas
Jungtinė Karalystė
1982

„Euroviziją“ surengusi Jungtinė Karalystė nustebino savo sprendimu: konkursas skambėjo ne Londone ar kokiame kitame puikiai žinomame, populiariame mieste, bet Harogito mieste šalies šiaurėje.

Nicole
Vokietija
Airija
1981

„Euroviziją“ imta transliuoti Egipte.

„Bucks Fizz“
Anglija
Nyderlandai
1980

Izraelis, nors 1979-aisiais ir laimėjo konkursą, atsisakė rengti jį vėl. Po ilgų derybų „Euroviziją“ rengti sutiko Nyderlandai.

Johny Logan
Airija
Izraelis
1979

Pirmąkart „Eurovizija“ surengta už geografinių Europos ribų – Jeruzalėje.

„Milk and Honey“
Izraelis
Prancūzija
1978

Pirmąkart „Eurovizija“ transliuojama ir Artimuosiuose Rytuose – ją galėjo stebėti Dubajaus gyventojai.

Izhar Cohen ir „The Alphabeta“
Jungtinė Karalystė
1977

Sugrąžintas reikalavimas dainuoti gimtąja kalba.

Marie Myriam
Prancūzija
Nyderlandai
1976

Konkursui ėmus sparčiai plėstis, įvestas „Eurovizijos“ dalyvio mokestis. Surinktos lėšos skirtos konkurso organizavimui.

„Brotherhood of man“
Anglija
Švedija
1975

Konkurso vedėja Karin Falck balsavimo rezultatus pristatė ne tik anglų, bet ir prancūzų kalba. Neapsiėjo be nesėkmės: skaitydama rezultatus susipainiojo ir sutrikusi paklausė: „O kaip prancūziškai pasakyti „septyni“?

„Teach-In“
Nyderlandai
Jungtinė Karalystė
1974

Nepaisant to, kad Jungtinė Karalystė pernai nelaimėjo „Eurovizijos“, konkursą surengė būtent ji. Oficialiai „Eurovizija“ skambėti turėjo Liuksemburge, kuris išplėšė pergalę 1973-iaisiais, tačiau konkurso rengimo kaina šaliai pasirodė per didelė. Iniciatyvos ėmėsi Jungtinė Karalystė – „Euroviziją“ surengė Braitone.

„Abba“
Švedija
Liuksemburgas
1973

Panaikintas reikalavimas dainuoti gimtąja kalba – dainininkai dainuoti galėjo kokia tik norėjo kalba.

Anne-Marie David
Liuksemburgas
Škotija
1972

Minimaliai pakeista komisijų balsavimo sistema: kiekvieną dainą balais nuo 1 iki 5 du komisijos nariai galėjo vertinti ne drauge, o atskirai. Vadinasi, vienam dalyviui vienos šalies komisija galėjo skirti mažiausiai 2 balus (po 1 nuo kiekvieno vertintojo), daugiausia – 10 (po 5 nuo kiekvieno vertintojo).

Vicky Leandros
Liuksemburgas
Airija
1971

Pakeista balsavimo už dainininkus sistema. Kiekvienos šalies komisiją sudarė du žmonės – vienas jaunesnis nei 25 metų, kitas vyresnis. Kiekvienai dainai abu komisijos nariai drauge turėjo skirti nuo 1 iki 5 balų. Dalyvių skaičius scenoje padidintas iki 6 – iki tol „Eurovizijoje“ dainuoti buvo galima arba vienam dainininkui, arba duetui.

Severine
Monakas
Nyderlandai
1970

Nors 1969-aisiais „Euroviziją“ laimėjo keturių šalių atstovai, konkursą nuspręsta surengti Nyderlanduose, Amsterdame. Sprendimas priimtas dėl didelio Nyderlandų noro.

Dana
Airija
Ispanija
1969

Keturių šalių atstovai – Ispanijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos – surinko vienodą skaičių balų. Visi jie buvo paskelbti „Eurovizijos“ nugalėtojais. Ypač sureikšminta Ispanijos pergalė, nes ji iškovota... Ispanijoje.

Salome
Ispanija
Jungtinė Karalystė
1968

Londone vykęs „Eurovizijos“ konkursas dar kartą nustebino žiūrovus: pirmąkart konkursas transliuotas spalvotai, o ne juodai-baltai. Margaspalvis vaizdas televizijos ekranuose žiūrovams turėjo kelti dar didesnį įspūdį, į scenoje matomas spalvas, atlikėjų aprangą, scenografiją imta kreipti dar daugiau dėmesio.

Massiel
Ispanija
Austrija
1967

„Eurovizijoje“ nuolat dalyvaudavusi Danija šįkart nutarė į konkursą savo atstovo nesiųsti. Ir nesiuntė iki pat 1978-ųjų.

Sandie Shaw
Anglija
Liuksemburgas
1966

Šalių atstovai įpareigoti dainuoti gimtąja kalba.

Udo Jürgens
Austrija
Italija
1965

„Eurovizijos“ konkursas smarkiai išplėtė savo auditoriją: jis transliuotas ne tik Europos transliuotojų sąjungai priklausiusių skirtingų Europos šalių nacionalinių transliuotojų, bet ir tapo prieinamas žiūrovams Rytų Europoje – rodytas sąjungai nepriklausiusių nacionalinių transliuotojų. Per televiziją rodomas daugelyje šalių, jis tapo prieinamas kelis kartus didesnei auditorijai.

France Gall
Liuksemburgas
Danija
1964

Komisijos narių skaičius kiekvienoje šalyje vėl sumažintas iki 10, jie skirtingiems pasirodymams galėjo skirti 5, 3 arba 1 balą. Komisijos nariams taip pat leista visus 9 balus skirti vienam pasirodymui.

Gigliola Cinquetti
Italija
Jungtinė Karalystė
1963

Londone vykusiame „Eurovizijos“ konkurse pateikta dar viena naujovė – kiekvienam konkurso dalyviui suteikta galimybė turėti unikalią scenografiją savo pasirodymo metu, įskaitant ir apšvietimą scenoje.

Grethe and Jørgen Ingmann
Danija
Liuksemburgas
1962

Keičiama „Eurovizijos“ dalyvių vertinimo sistema. Šalių atstovus vis dar vertino komisijos nariai, tačiau specialios komisijos suburtos kiekvienoje į „Euroviziją“ savo atstovus išsiuntusioje šalyje. Vieną tokią komisiją sudarė 10 narių, jie buvo įpareigoti išrinkti tris labiausiai patikusius pasirodymus ir skirti jiems balus nuo 1 iki 3. Daugiausia balų surinkęs dainininkas tapo „Eurovizijos“ nugalėtoju.

Isabelle Aubret
Prancūzija
Prancūzija
1961

„Eurovizijos“ konkursas po dvejų metų pertraukos vėl surengtas Kanuose. Jį vedė Jacqueline Joubert, kuri prie „Eurovizijos“ vairo stojo ir 1959-aisiais.

Jean Claude-Pascal
Liuksemburgas
Jungtinė Karalystė
1960

Nepaisant to, kad „Euroviziją“ laimėjo Nyderlandai, konkursas surengtas Londone. Nyderlandai tiesiog nenorėjo rengti konkurso vėl, mat pastarąjį kartą šis ten skambėjo 1958-aisiais.

Jackqueline Boyer
Prancūzija
Prancūzija
1959

„Eurovizijos“ komisijoje nebegalėjo dalyvauti profesionalūs muzikos leidėjai ir kompozitoriai.

Teddy Scholten
Nyderlandai
Nyderlandai
1958

Nuspręsta suteikti teisę rengti „Eurovizijos“ konkursą pastarųjų metų šaliai-nugalėtojai. Kiekvienai šaliai palikta teisė atsisakyti rengti konkursą.

Andre Claveau
Prancūzija
Vokietija
1957

Po to, kai Italijos atstovo daina pasirodė esanti ilgesnė nei 5 minutės, 1957-aisiais įsigaliojo taisyklė dėl „Eurovizijoje“ skambančio kūrinio trukmės – daina negali būti ilgesnė nei 3 minutės.

Corry Brokken
Nyderlandai
Šveicarija
1956

Įvyko pirmasis „Eurovizijos“ konkursas. Šalių atstovai į konkursą turėjo būti deleguoti specialiai surengtos nacionalinės atrankos būdu. „Eurovizijos“ dalyvius vertino ir nugalėtoją rinko iš skirtingų šalių atstovų suburta komisija.

Lys Assia
Šveicarija