„Sony Smartwatch“: išmanusis laikrodis nekantriems ir pakantiems (apžvalga)

Nekantraujate, kada „Apple“, „Samsung“, „LG“ ar dar kokia elektronikos milžinė išleis išmanųjį laikrodį? Užteks kankintis – „Sony“ jau tokį turi ir jis jau laukia parduotuvių lentynose. Bet iškart įspėju: jei tokį nusipirksite teks būti pakantiems, mat šis žaisliukas gana įnoringas.
Išmanusis laikrodis „Sony Smartwatch“
Išmanusis laikrodis „Sony Smartwatch“ / Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr.

Pirmą kartą „Sony Smartwatch“ pamačiau daugiau nei prieš metus vienoje technologijų konferencijoje, kur jis ir debiutavo (žinutę apie jį rasite čia). Gaminys jau kurį laiką yra prekyboje, jį gali nusipirkti ir lietuviai.

Pati „Sony“ ypatingo dėmesio savo produktui neskiria – tiesiog eilinis telefono priedas, savotiškas aksesuaras. Keistoka, atsižvelgiant į didžiulį žiniasklaidos dėmesį gandams apie jau minėtų konkurentų galimus ketinimus išleisti panašų gaminį.

Bet kokiu atveju, „Sony Smartwatch“ galima drąsiai vadinti išmaniųjų laikrodžių pradininku. Net jei kiti išleis geresnius produktus.

Pasiruošimas

Kam reikalingas išmanusis laikrodis ir ką jis gali? Trumpai sakant, jis gali rodyti svarbiausią informaciją, kurią gaunate į telefoną – skambučius, žinutes, kalendoriaus įrašus, „Facebook“, „Twitter“ pranešimus, orų prognozes ir kt.

Įrenginys turi vieną mygtuką ir lietimui jautrų ekraną bei yra suderinamas su visais „Android“ telefonais (nebūtinai „Sony“). Tereikia į telefoną atsisiųsti specialią programėlę ir „Bluetooth“ ryšiu suderinti įrenginius, kad šie pasiruoštų ilgalaikei draugystei.

Pradėjus naudoti šį laikrodį pirmiausia, matyt, norėsite pasirinkti kaip jo ekrane bus rodomas laikas – galima rinktis iš dešimties skirtingos išvaizdos ciferblatų (žinoma, juos galima keisti kada panorėjus, nors kasdien). Tiesa, baterijos taupymo sumetimais „mandresni“ laikrodžiai įjungiami tik spustelėjus mygtuką ar dukart patapšnojus ekraną, o visą likusį laiką jis būna išjungtas.

Norint naudotis kitomis funkcijomis telefone teks įdiegti joms skirtas programėles (pvz., orams, „Facebook“ žinučių rodymui ir t.t.). Keistas sprendimas, bet nieko nepadarysi – keletą minučių teks „pažaisti“. Dar šiek tiek laiko atims šių funkcijų nustatymai: kas bus rodoma laikrodyje, kaip jis elgsis atėjus naujai žinutei, skambinant ir t.t.

Štai ir viskas – esate pasiruošęs naudotis išmaniuoju laikrodžiu.

Gyvenimiškos situacijos

Reikėtų įspėti, kad laikrodis veiks tik tuo atveju, jei netoliese (bent keliolikos metrų atstumu) bus telefonas. Jei jį paliksite namuose, ant rankos matysite tik laiką, o kitos funkcijos neveiks – laikrodis rodys, kad ieško ryšio su telefonu. Taip yra todėl, kad šis daiktas turi tik „Bluetooth“ ryšį, kuriuo viską „siurbia“ iš telefono, o pats prie interneto nei „Wi-Fi“, nei kokiu kitu būdu prisijungti nesugeba.

O ir kai telefonas šalia, laikrodis galės tik rodyti informaciją. T.y. juo negalėsite parašyti SMS (nebent išsiųsti šabloninę SMS žinutę), komentaro „Facebook“ ar paskambinti. Visiems šiems reikalams teks naudoti telefoną, pvz., laikrodžiu galima atmesti ar atsiliepti skambutį, bet šnekėti teks telefonu.

Visgi kai kuriose gyvenimiškose situacijose laikrodis gali būti naudingas. Pavyzdžiui, žiūrint filmą kino teatre ar būnant rimtame susitikime nereikės muistytis ir traukti telefoną iš kišenės (ar rankinės), kad perskaitytumėte SMS ar pamatytumėte kas bando prisiskambinti. Arba važiuojant viešuoju transportu nereikės traukti telefono, kad perjungtumėte dainą – tai galima atlikti laikrodžiu.

Dar geriau: laikrodis turi funkciją „Atrask telefoną“, kurią aktyvavus telefonas pradeda skambėti. Tai gali būti naudinga ne tik namuose, kai ryte skubate prisijungti prie spūsčių gatvėse ir nerandate telefono, bet ir tame pačiame susitikime – iš jo galėsite ištrūkti suvaidinę, kad jums kažkas skambina.

Žodžiu, naudos galima išpešti, o ir atrodo jis visai patraukliai. Tiesa, per daug demonstruoti jo nepatarčiau, ypač viešose vietose – nutraukti jį gana paprasta, o smarkiau užkliudžius šonu laikrodis gali ir pats nukristi nuo apyrankės (jis pritvirtintas plastmasiniu gnybtu, kurio sukibimas panašus kaip drabužiams padžiauti skirtų segtukų).

Išmanieji nepatogumai

Išmaniųjų telefonų savininkai kūkčioja, kad anksčiau turėjo telefoną, kuris be įkrovimo galėjo veikti kelias savaites, o dabar jį reikia krauti kas dvi-tris dienas. „Sony Smartwatch“ taip pat turi šią „išmaniąją problemą“: be įkrovimo jis ištvers 3–4 dienas, o jei labai dažnai jį spaudinėsite – ir dar trumpiau.

Nustebino ir tai, kad baterijos įkrovimui naudojama ne standartinė „microUSB“ jungtis, taigi jei išvyksite ilgesniam laikui kartu teks pasiimti dar vieną specialų įkroviklį arba prie USB jungiamą laidą.

Dar viena erzinanti savybė – kaskart nutrūkus ryšiui su telefonu (o tai nutinka ir jiems esant visai šalia) laikrodis suvibruoja. Problema ta, kad jis suvibruoja ir kitais atvejais – atėjus SMS, „Facebook“ žinutei, sulaukus skambučio ir pan. Taigi neretai tenka žvilgčioti į laikrodį be reikalo.

„Sony Smartwatch“ galima įsigyti didžiuosiuose technikos prekybos centruose ir interneto parduotuvėse, jo kaina – apie 329 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai