„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dėl didžiausių kibernetinių atakų istorijoje sulėtėjo internetas

Įsiplieskus ginčui tarp organizacijos, kuri siūlo brukalų filtravimo paslaugas, ir vieno prieštaringai vertinamo interneto paslaugų tiekėjo, pastarasis ėmėsi precedento neturinčių kibernetinių atakų. Dėl jų visame pasaulyje pastebimas interneto srauto sulėtėjimas, skelbia BBC.
Kompiuterinis saugumas
Kompiuterinis saugumas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Internetas

Ginčas kilo tarp „Spamhaus“ – nepelno siekiančios organizacijos, kuri siūlo pagalbą el. pašto paslaugų tiekėjams filtruojant nepageidaujamus laiškus (brukalus) – ir serverių prieglaudą siūlančios Olandijos bendrovės „Cyberbunker“. Pastaroji į savo serverius įsileidžia bet ką, išskyrus vaikų pornografiją ir su terorizmu susijusią informaciją.

„Spamhaus“ neseniai įtraukė bendrovės „Cyberbunker“ serverius į savo juodąjį sąrašą – duomenų bazę, kurioje nurodomi serveriai, naudojami piktavališkais tikslais. Nuo tada visa „Cyberbunker“ klientų siunčiama informacija yra blokuojama.

„Cyberbunker“ atstovu prisistatantis Svenas Olafas Kamphuisas teigia, kad „Spamhaus“ piktnaudžiauja savo padėtimi ir jai neturėtų būti leidžiama spręsti, kas patenka, o kas turėtų būti blokuojama internete.

Bendrovė ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir, naudodama savo serverių pajėgumus, pradėjo kibernetines atakas. Manoma, kad prie jų prisijungė ir kriminalinės gaujos iš Rytų Europos bei Rusijos.

Atakuoja DNS serverius

„Šios atakos prieš mus trunka jau bemaž savaitę. Bet mes dar laikomės – jiems nepavyko mūsų išjungti. Mūsų inžinieriai deda visas pastangas – tokia ataka galėtų išjungti praktiškai bet ką“, – teigia „Spamhaus“ vadovas Steve‘as Linfordas.

Skelbiama, kad prieš „Spamhaus“ vykdoma vadinamoji DDoS (angl. distributed denial of service) ataka. Jos metu į taikinį nukreipiamas milžiniškas užklausų kiekis, o jo neatlaikę serveriai „nulūžta“ arba veikia labai lėtai.

Atakos taikiniu pasirinkti „Spamhaus“ domenų vardų struktūros (DNS) serveriai – įranga, kuri susieja interneto svetainių domenus (pvz., 15min.lt) su IP adresais.

„Šių atakų srautas siekia 300 gigabitų per sekundę. Įprastai, jei atakuojami didžiųjų bankų serveriai, kalba eina apie maždaug 50 gigabitų per sekundę“, – atakos mastą apibūdino S. Linfordas.

Kemšasi interneto greitkelis

Kompiuterinio saugumo ekspertai teigia, kad tai yra didžiausio masto kibernetinė ataka istorijoje. Dėl jos sulėtėjo tarptautinio interneto srautas, o tai turi įtakos populiarioms interneto tarnyboms, tokioms kaip „Netflix“. Baiminamasi, kad konfliktas gali išplisti.

„Jei internetą įsivaizduotumėte kaip greitkelį, atakų metu bandoma užgrūsti atskirus išvažiavimus. Šiuo atveju srautas toks didelis, kad jis užkemša patį greitkelį“, – vaizdžiai apibūdino Surėjaus universiteto kompiuterinio saugumo ekspertas, prof. Alanas Woodwardas.

Jis pridūrė, kad „Spamhaus“ turi pakankamai didelę infrastruktūrą ir serverių įvairiose šalyse, todėl kol kas sugeba susidoroti su šiuo srautu. Be to, jai pagalbos ranką ištiesė kai kurios didžiosios interneto kompanijos, tokios kaip „Google“, kurios leido pasinaudoti savo ištekliais ir „sugerti“ užklausas.

Tyrimus dėl šių kibernetinių atakų atlieka penkių šalių teisėsaugos institucijos.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs