Kentauro žvaigždyne regimas, už 5 tūkstančių šviesmečių nuo Žemės egzistuojantis ūkas supa jo centre spindinčią šviesią mirštančią žvaigždę. 1995 metais ūkas buvo atrastas Čilėje veikiančiu 15 metrų skersmens švedų teleskopu „ESO Submillimetre Telescope“.
Bumerango ūką atradę astronomai Sahai ir Nymanas pareiškė, jog tai yra šalčiausia vieta visatoje. Temperatūra ten siekia net -272ºС, o tai yra tik vienu laipsniu šilčiau už absoliutų nulį – žemiausią įmanomą temperatūrą visatoje.
Netgi nuo Didžiojo sprogimo likęs visatos foninis švytėjimas, pasižymintis -270°C šalčiu, už Bumerango ūką yra šiltesnis net 3 kartus. Bumerango ūkas kol kas tebėra vienintelis visatoje pastebėtas objektas, kurio temperatūra yra žemesnė už foninę spinduliuotę.
Peteliškės formos Bumerango ūką suformavo nuožmūs tarpžvaigždiniai vėjai, kurių greitis siekia apie 500 tūkst. km/val. Jie nepaprastai šaltas dujas pučia nuo mirštančios žvaigždės. Ši per pastaruosius 1,5 tūkst. metų neteko maždaug vienos tūkstantosios Saulės masės, o tai yra 10-100 kartų daugiau nei įprasta. Tapti šalčiausiu regionu visatoje Bumerango ūką įgalino būtent ši šiurpiai sparti žvaigždės medžiagos ekspansija į tarpžvaigždinę erdvę.