JAV bandys iš Rusijos atimti paskutinį kosminį kozirį – „Blue Origin“ kuria variklį

Amerikietis verslininkas Jeffas Bezosas „Twitter“ paskyroje pasidalino keliomis nuotraukomis, kuriose užfiksuotas variklis BE-4, kurį jo vadovaujama kompanija „Blue Origin“. kuria kaip rusiškų RD-180 agregatų pamainą.
BE-4 raketos variklis
BE-4 raketos variklis

Iki šiol technologiškai kosminėse lenktynėse atsilikusi Rusija kaip vienintelį savo argumentą galėdavo pateikti tik faktą, kad amerikiečiai naudoja rusiškus variklius.

Pradedami variklio bandymai

Verslininkas pažymi, kad kompanija baigė pirmojo BE-4 pavyzdžio surinkimą. Verslininkas nepraneša, kur vyks naujojo agregato bandymai. Ekspertai mano, kad tai galėtų vykti Teksaso vakaruose esančiame poligone. Ten pat bandoma daugkartinio naudojimo sistema „New Shepard“.

„Pirmasis BE-4 variklis visiškais surinktas. Antrąjį ir trečiąjį pristatysime vėliau“, — rašo Bezosas.

BE-4 raketos variklis
BE-4 raketos variklis

BE-4 planuojama montuoti į raketą Vulcan — nešančiosios raketos Atlas V pamainą, kur montuojami rusiški RD-180. Būtent „Blue Origin“ kompanijai ULA, bendra aerokosmonautikos gigantų „Lockheed Martin“ ir „Boeing“ įmonė, patikėjo naujų agregatų gamybą. Pirmasis Vulcan skrydis turėtų įvykti ne anksčiau, nei 2019 metais. Bezoso kompanija BE-4 variklius planuoja montuoti ir nuosavose sunkiosiose raketose „New Glenn“.

Šios nešėjos bus skirtos turistų skrydžiams, o taip pat krovinių gabenimui į Mėnulį. Dabar Bezosas stato raketų fabriką, kur bus gaminamos „New Sheppard“ sistemos ir nešėja „New Glenn“. Pirmasis sunkiosios raketos skrydis planuojamas 2020 m.

Pirmasis sunkiosios raketos skrydis planuojamas 2020 m.

„Blue Origin“ krepšelyje jau yra nemažai rimtų pasiekimų. „New Shepard“ sistema, sudaryta iš to paties pavadinimo kapsulės ir raketos, 2015 metų lapkričio 23 dieną pakilo į 100,5 km aukštį ir sėkmingai minkštai nusileido (raketa — varikliu BE-3, kapsulė — parašiutu). Po to sistema dar ketvertą kartų sėkmingai atliko suborbitinius skrydžius ir grįžo į Žemę.

Bezoso, kuris dar yra ir „Amazon“ įkūrėjas, kompanija laikoma pagrindiniu Elono Musko vadovaujamos „SpaceX“ kompanijos konkurentu, ir pasižymi ypatingu slaptumu (konkrečiai, bendraudama su spauda).

RD-180 varikliai gaminami chemijos mokslinis gamybinis susivienijimas „Energomaš“. Susitarimas tarp Maskvos ir Vašingtono, pagal kurį į JAV turėjo būti pristatytas 101 RD-180 variklis, o sandorio suma vertinama maždaug milijardu dolerių, buvo sudarytas 1997 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų