Apie galimą Marso ir kometos susidūrimą rašo rusų observatorijos ISON-NM tinklalapis. Kometa „C/2013 A1“ buvo atrasta visai neseniai – šių metų sausio 3 dieną. Atradimo autoriai – Australijos observatorijos astronomai. Skaičiavimai rodo, kad kitų metų spalio 19 dieną, 4.20 val. Grinvičo laiku, kometa praskries 105 tūkst. km atstumu nuo Marso centro.
„Dabartiniai kometos orbitos neapibrėžtumo duomenys leidžia numatyti ir susidūrimo scenarijų, nors tokio įvykio tikimybė gana menka“, – tvirtinama rusų astronomų pranešime.
Kometa juda vadinamąja retrogradine orbita, t.y. beveik į priešingą pusę, lyginant su Saulės sistemos planetomis. Būtent todėl kometos ir Marso susidūrimo metu kometos greitis Marso atžvilgiu būtų nepaprastai didelis – apie 56 km per sekundę.
Dabartiniais vertinimais, kometos branduolys yra apie 50 km skersmens. Sprogimo energija smūgio metu gali siekti 20 mlrd. megatonų. Smūgio vietoje būtų išmuštas maždaug 500 km krateris.
Rusijos astronomų pranešime pažymima, kad tokia prognozė sudaryta remiantis nepastoviais parametrais, ji bus patikslinta gavus naujų duomenų. Visgi jau dabar aišku, kad tai bus labai artimas Marso ir kometos prasilenkimas. Prasilenkimo momentu kometos ryškis Marso danguje gali siekti -8 (mėnulio pilnaties ryškis būna apie -12,7). Tikimasi, kad kometą nufilmuos kuris nors iš Marse esančių ar aplink Marsą skriejančių zondų.