Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kilpa žurnalistams: kompiuterinė programa straipsnį parašo per minutę

Robotai jau pakeitė daugybę žmonių prie įvairių fabrikų staklių ir atlieka už juos fizinius darbus. Kompiuteriai už žmones atlieka įvairius skaičiavimus. Panašu, kad artėja laikas, kai jie perims ir kūrybinį darbą.
Kompiuterio klaviatūra
Kompiuterio klaviatūra / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

JAV Ilinojaus valstijoje Evanstono mieste įsikūrusi kompanija „Narrative Sciences“ sukūrė programą, kuri gali rašyti straipsnius. Šiuo metu ji „specializuojasi“ sporto srityje, o gavusi statistinius rungtynių duomenis straipsnį gali parašyti vos per 60 sekundžių, rašo „The Times“.

Anksčiau tokio pobūdžio programos naudodavo iš anksto paruoštus straipsnius, atnaujindamos juos statistiniais rungtynių duomenimis. Tačiau šias „klišes“ turėjo paruošti žmonės, be to, jie visi buvo labai panašūs.

„Narrative Sciences“ programa naudoja gerokai sudėtingesnį kodą. Ji pati išanalizuoja rungtynių statistinius duomenis ir nusprendžia, ar žaidimas buvo įtemptas, ar pergalė buvo sunki, ir ar komanda tiesiog „laimėjo“, „sutriuškino“ priešininką ar „išplėšė pergalę“.

„Jos sukuriamų straipsnių kokybė yra ganėtinai gera“, – teigia Vašingtono universiteto kompiuterinių mokslų profesorius Orenas Otzionis

Šią programą jau naudoja kompanija „Big Ten Networks“. Ji greitai generuoja straipsnius apie futbolo, krepšinio ir kitų sporto šakų rungtynes. Tai ne tik leidžia aplenkti konkurentus, bet ir padėjo pagerinti straipsnių pozicijas „Google“ paieškos sistemoje 40 proc.

Be to, ji yra nebrangi: straipsnis iki 500 žodžių tekainuoja 10 dolerių (25,4 Lt). Ir šiai programai nereikia telefono, diktofono, kavos aparato, spurgų bei kitų „patogumų“, kurie didintų motyvaciją rašyti geriau ar daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos