Savo „Face ID“ versiją išmaniajame telefone „Xiaomi Mi-8 EE“ jau įgyvendino kompanija „Xiaomi“, o kartu su „Oppo Find X“ debiutavo ir 3D identifikavimo sistema „O-Face“. Šioje srityje savo pasiekimus pristatė ir „Huawei“, tačiau jų kūrinys dar nepasiekė vartojimui pritaikytų gaminių. Dabar, parodoje „MWC Shanghai 2018“ savo 3D veido identifikavimo sistemą „Time of Flight“ (TOF) pademonstravo ir įmonė „Vivo“.
Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojas, demonstruodamas savo kūrinį teigė, kad jis yra 10 kartų tikslesnis už „Apple Face ID“. Sistemos pagrindas yra unikalus struktūrizuotos šviesos šaltinis, sukuriantis vartotojo veido momentinį atvaizdą, remdamasis 300 000 taškų informacija. Tuo tarpu „iPhone X“ naudojamas „Face ID“ atkuria trimatį veido modelį pagal 30 000 taškų. Naujos veido atpažinimo sistemos veikimo diapazonas siekia iki 3 metrų.
Konstrukciniu požiūriu „Vivo“ sprendimas skiriasi nuo pasiūlyto „Apple“ tuo, kad TOF reikalauja mažiau jutiklių. Be to, tai yra universalus sprendimas, kuris gali būti naudojamas ir asmenukių su bokeh efektu sukūrimui, palaiko virtualios ir papildytos realybės technologijas bei atpažįsta žmogaus judesius ir gestus. „Time of Flight“ bus ateityje naudojama „Vivo“ išmaniuosiuose telefonuose, tačiau bendrovė nepranešė, kada galima tikėtis taip patobulintų aparatų.