Teismas nurodė, kad „Micron“ nebegalės pardavinėti savo 26 produktų Kinijoje, tarp kurių – NAND ir įprasta atmintis. Šis sprendimas tiesiogiai galioja ir bendrovei „Crucial“, kuri yra „Micron“ šeimos dalis. Tuo pačiu „Micron“ bus uždrausta Kinijoje gaminti bet kokią atmintį, nors įmonė ten turi ne vieną gamyklą. Tokią žinią iškart išgirdo rinkos ir „Micron“ akcijos nusirito 8 procentais. Kinijoje „Micron“ parduoda apie 50 proc. savo produkcijos.
Sausį prasidėjusiame teisiniame bylinėjimesi „Micron“ buvo apkaltinti pažeidę Kinijos įmonių patentines teises, susijusius su atmintimi ir kitais produktais. „Micron“ pagal dabartinį teismo sprendimą privalės ne tik sustabdyti savo produkcijos prekybą, bet ir sunaikinti esamas atsargas bei sumokėti kompensaciją.
Įmonės atstovai tvirtina, kad kol negavo galutinio teismo sprendimo, tol prekybos savo produktais nestabdys. Labai tikėtina, kad „Micron“ norės apeliuoti dabartinį teismo sprendimą.
Anksčiau šiais metais JAV iškėlė ne mažiau žiaurias sąlygas Kinijos bendrovei ZTE, kuri pažeidė sankcijų Iranui ir Šiaurės Korėjai sąlygas bei nesilaikė vėlesnio susitarimo, sudaryto su JAV Prekybos departamentu. Dėl to iš pradžių amerikiečiai uždraudė visoms JAV įmonėms pardavinėti ZTE bet kokią savo produkciją – tai privertė kinus stabdyti įmonės veiklą ir ieškoti išeities iš itin sunkios padėties. Įsikišus JAV prezidentui Donaldui Trumpui, priimtas alternatyvus sprendimas: ZTE telefonų komponentus iš JAV ir toliau galės pirkti po to, kai sumokės 1 mlrd. JAV dolerių baudą, atleis visus vadovus, susijusius su įrangos pardavimu Iranui bei Šiaurės Korėjai ir įsileis amerikiečių atrinktų stebėtojų grupę.