Pristatydamas naująją sistemą RIM vadovas Thorsteinas Heinsas pabrėžė, kad tai nėra galutinė jos versija.
Taip pat renginyje pademonstruotas ir 4,2 colio įstrižainės ekraną turintis naujas telefonas „Dev Alpha“, kuris buvo išdalintas programuotojams. T.Heinsas akcentavo, kad šis modelis yra skirtas tik programų kūrėjams, o rinkai bus pristatytas kitoks įrenginys – tiek išvaizda, tiek kai kuriomis funkcijomis.
Funkcijas nusižiūrėjo?
Labiausiai į akis krinta tai, kad „BlackBerry 10“ galimybės buvo demonstruojamos vien lietimui jautrų ekraną turinčiu telefonu, be fizinės QWERTY klaviatūros, kurią iki šiol kompanija taip garbino. Kyla klausimas – ar RIM nusileido savo principams ir seka kitų rinkos žaidėjų pėdomis? Visgi kompanijos atstovai tikina, kad naujoji platforma bus pritaikyta ir fizinę klaviatūrą turintiems įrenginiams, kurie ateityje toliau bus gaminami.
Į verslo segmentą nusitaikiusi įmonė nemažai dėmesio skyrė ir fotokamerai. „BlackBerry 10“ fotografavimo aplikacijos išskirtinė savybė – galimybė išsirinkti vieną kadrą iš kelių, padarytų prieš pat vartotojui nuspaudžiant fotografavimo mygtuką ir po to. Taigi jei fotografuojamas žmogus sumirksėjo, galima pasirinkti kadrą, kuriame jis nebus užsimerkęs.
Tiesa, kone identišką funkciją jau turi anksčiau šįmet pristatyti HTC „One“ serijos išmanieji telefonai.
Smarkiai pasikeitė ir telefono valdymas. „BlackBerry 10“ operacinė sistema atpažįsta įvairius gestus, skirtus valdyti aplikacijas – jas įjungti, uždaryti, perjungti ir kt. RIM atstovai teigia, kad uždarytos aplikacijos toliau lieka dirbti fone. Visa tai, o ypač valdymas, smarkiai primena „Nokia“ pernai metais pristatytą operacinę sistemą „MeeGo“, kuri įdiegta telefonuose „Nokia N9“.
Tų, kas rašys tekstus ar žinutes virtualia klaviatūra, laukia įdomus patobulinimas: žodžių nuspėjimas pagal raides. T.y. sistema pagal kontekstą bandys nuspėti, kokius sekančius žodžius jūs norėsite rašyti, ir atitinkamus variantus rodys virš atitinkamų raidžių (pvz., „then“ – virš T, „never“ – virš N ir pan.). Jei vartotojas norės pasirinkti siūlomą žodį, tereikės spaudžiant atitinkamą raidę braukti pirštą aukštyn. Žinoma, tokius pasiūlymus bus galima išjungti.
Žodžių siūlymas nėra naujovė, bet būtent toks jos pateikimas skiriasi nuo konkurentų platformų.
Traukinys nuvažiuoja
Programuotojus nudžiugino žinia, kad „BlackBerry 10“ palaikys konkurentės „Android“ aplikacijas, o taip pat programėles, sukurtas HTML5, „Adobe Air Flash“ ir CSS kalbomis.
Neliko užmiršti ir žaidimų mėgėjai: jiems žadama įspūdinga grafika, kokybiškas ir patogus valdymas bei 10 naujų žaidimų premjerų, vos naujoji platforma startuos.
Visgi apžvalgininkai mano, kad RIM pavėlavo į modernių išmaniųjų telefonų traukinį, tad įšokti į jį bus sudėtinga.
„Panašu, kad RIM suprato savo klaidas ir bando jas ištaisyti „BlackBerry 10“ sistemoje. Nors Thorsteinas, panašu, yra įsitikinęs, kad naujoji operacinė sistema išgelbės RIM ir „BlackBerry“ prekės ženklą, mums atrodo, kad kompanija smarkiai vėluoja į modernių mobiliųjų vakarėlį. Paklauskite „Windows Phone“, kaip jiems sekasi. Nekaip. Norint prikelti „BlackBerry“ prireiks stebuklo“, – mano tinklalapio Dvice.com žurnalistas Raymondas Wongas.
Siūlome pasižiūrėti trumpą naujovių anonsą:
Taip pat galite pasižiūrėti visą renginio įrašą: