Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Qualcomm“ telefonų rinkoje per ankšta – „Snapdragon 835“ gamins ir kompiuteriams

Nors įprasta manyti, kad pagrindinė bendrovės „Quallcom“ ARM architektūros procesorių „Snapdragon“ panaudojimo sritis yra išmaniųjų telefonų gamyba, „Qualcomm“ nusprendė pažvelgti plačiau ir užkariauti asmeninių kompiuterių rinką, rašo „Ars Technica“.
„Qualcomm Snapdragon 835“ procesoriaus dydžio palyginimas su „Snapdragon 820“ ir JAV 1 cento moneta
„Qualcomm Snapdragon 835“ procesoriaus dydžio palyginimas su „Snapdragon 820“ ir JAV 1 cento moneta / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ši įmonė, bendradarbiaudama su „Microsoft“ ir kliaudamasi geru ARM architektūrai pritaikytos operacinės sistemos „Windows 10“ veikimu, dabar savo produkciją pristato kaip naujų asmeninių kompiuterių platformą, kuri apjungia geriausius išmaniųjų telefonų ir kompiuterių pasaulių elementus.

„Snapdragon 835“ lustas, kuriame integruotas ir naujausias „X16 LTE“ modemas, yra „Snapdragon Mobile PC“ platformos pagrindas. „Qualcomm“ tvirtina, kad tokios platformos panaudojimas kompiuteriuose suteiks vartotojams tą patį produktyvumą, ir programinės įrangos spektrą, kaip ir naudojantis įprastu kompiuteriu, tačiau pasiūlys ir išmaniesiems telefonams būdingas savybes: nuolatinį prisijungimą prie interneto, mažą svorį, tylų veikimą, ilgą akumuliatoriaus darbo trukmę.

Įmonės atstovai tikina, kad jų procesorių pagrindu sukurti kompiuteriai vienu akumuliatoriaus įkrovimu veiks iki 50 proc. ilgiau nei x86 architektūros kompiuteriai, be to, jie galės pasiūlyti 4-5 kartus ilgesnį budėjimo laiką. Tikėtina, kad tokie kompiuteriai pasižymės gebėjimu gauti elektroninius laiškus ir pranešimus net tada, kai kompiuteris veiks „miego“ režimu.

Jeigu kompiuteris veiks „Snapdragon“ technologijų pagrindu, vartotojams norint prisijungti prie interneto jau nebereikės ieškoti „Wi-Fi“ belaidžio interneto prisijungimo taško – internetas bus prieinamas visur, kur veiks mobilusis ryšys. Be to, X16 modemas gali palaikyti iki 1 GB duomenų perdavimo spartą LTE tinkle. Tiesa, su sąlyga, kad ryšio operatorius bus atsinaujinęs savo tinkle naudojamas technologijas.

Kompiuterius „Qualcomm“ technologijų pagrindu jau ketina gaminti „Asus“, „Lenovo“, HP. Tiesa, nei gaminių pateikimo prekybai datos, nei kainų kol kas niekas neskelbia. Bet yra žinoma, kad tai bus nešiojamojo kompiuterio formato įrenginiai, kuriuose tradicinius x86 procesorius pakeis „Snapdragon 835“. O kadangi pastarieji yra kur kas labiau integruoti už įprastinius „Intel“ procesorius, bus galima kurti mažesnes pagrindines plokštes. Tai gamintojams suteiks galimybę pasiūlyti arba gerokai mažesnius, lengvesnius kompiuterius, arba daugiau kompiuterio vidaus tūrio paskirti akumuliatoriui.

„Windows 10 for ARM“ – jau nebe pirmas „Microsoft“ bandymas pritaikyti „Windows“ sistemą darbui kompiuteriuose su ARM architektūros procesoriais. Tiesa, pirmasis bandymas, pavadintas „Windows RT“, baigėsi labai nesėkmingai – sistemos populiarumui kelią aklinai užkirto katastrofiškas specialiai šiai sistemai pritaikytos programinės įrangos trūkumas. Bet šį kartą padėtis gali būti visiškai kitokia – naujoje sistemoje įdiegta ir x86 emuliavimo galimybė, tad vartotojai kompiuteryje galės be vargo paleisti 32 bitų instrukcijų rinkiniui pritaikytas standartines „Windows“ programas ir bent jau teoriškai nepastebės jokio skirtumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos