Neaišku, kiek pinigų buvo pavogta ir iš kokių bankų. Kai kuriems JAV finansinio saugumo pareigūnams „Kaspesky Lab“ jau pristatė išvadas, tačiau ant kojų tai Jungtinių Valstijų nesukėlė.
Bendrovės tyrime pristatomas detalus žvilgsnis į organizuotų nusikaltimų evoliuciją interneto amžiuje. Vagys mokėsi imituoti banko darbuotojų veiksmus. Vagys įsilauždavo į kompiuterius, kuriais yra valdomi bankomatai, kad galėtų apsieiti be grynųjų. Jie taip pat galėjo pervedinėti sumas iš vienos sąskaitos į kitą nepastebimai.
Kur yra bankus apvogę programišiai, nežinia. Kai kurių serveriai yra Kinijoje, tačiau, „Kaspersky Lab“ teigimu, tam tikras užuominas apie buvimo vietą galima suklastoti, tai jau buvo padaryta praeityje.
Panašu, kad daugiausia nukentėjusių bankų yra Rusijoje. „Kaspersky Lab“ tyrėjams pavyko pasiekti tris programišių serverius ir išsiaiškinti taikinių IP adresus. 178 rasti IP adresai buvo susiję su Rusija, 37 – su JAV. Skirtingi adresai nebūtinai reiškia skirtingus bankus arba bankus, netekusius pinigų.
„Kaspersky Lab“ ataskaitoje teigiama, kad vienas bankas prarado 7,3 mln. dolerių dėl įsilaužimo į bankomatų sistemą, o kitas prarado 10 mln. dolerių, programišiams įsilaužus į jų internetinės bankininkystės sistemą. Daugiausia taikinių buvo Rusijoje, JAV, Vokietijoje, Kinijoje, Ukrainoje.
„The New York Times“ rašo, kad programišiai galėjo pavogti iš bankų apie milijardą dolerių. Taikiniais tapo apie 100 bankų 30-yje pasaulio valstybių.
Šios atakos yra išskirtinės tuo, kad programišiai savo taikiniais pasirinko ne bankų klientus, bet pačius bankus.
Pirmadienį „Kaspersky žada“ pristatyti visą ataskaitą.